European Union External Action

Промова від імені Високої Представниці/Віце-президентки Федеріки Моґеріні під час термінових дебатів на пленарному засіданні Європарламенту стосовно Росії, зокрема щодо ситуації з екологічними активістами та українськими політв'язнями

Strasbourg, 18/07/2019 - 12:27, UNIQUE ID: 190718_9
HR/VP speeches

Промова від імені Високої Представниці/Віце-президентки Федеріки Моґеріні під час термінових дебатів на пленарному засіданні Європарламенту стосовно випадків порушення прав людини, демократичних стандартів та верховенства права в Росії, зокрема щодо ситуації з екологічними активістами та українськими політв'язнями

Необхідно звірити з текстом виголошеної промови!

Промова Комісара Христоса Стиліанідеса від імені Високої Представниці/Віце-президентки Федеріки Моґеріні.

Шановні колеги, шановні депутати [Європейського Парламенту],

Дуже дякую за цю можливість обговорити ситуацію з правами людини в Росії, зокрема ситуацію з незаконним затриманням українців та екологічних активістів.

Європейський Союз неодноразово висловлював стурбованість долею всіх українських громадян, що були незаконно затримані на Кримському півострові та в Росії. До їх числа входять кримські татари та інші особи, які виступили проти незаконної анексії, а також інші українці. Ми знову закликаємо до негайного та беззастережного звільнення захоплених українських моряків та їх суден, згідно з наказом Міжнародного трибуналу з морського права.

Дипломати з Представництва ЄС та посольств наших держав-членів у Москві регулярно відвідують судові засідання та підтримують контакти з адвокатами. Під час двосторонніх зустрічей з представниками Росії та у публічних заявах, у тому числі в Раді Європи та ОБСЄ, ЄС регулярно піднімає питання про конкретних ув’язнених. Зокрема йдеться про Олега Сенцова, Павла Гриба та Едема Бекірова, які потребують невідкладеної медичної допомоги.

Росія несе особливу відповідальність за дотримання прав людини в незаконно анексованому Криму. Право на юридичну допомогу, доступ до консульських працівників та медичної допомоги повинні бути забезпечені в повній мірі. Управління Верховного комісара ООН з прав людини зазначило, що кримські татари продовжують "непропорційно часто страждати від облав поліції та піддаватися кримінальному переслідуванню за звинуваченнями, пов'язаними з тероризмом та екстремізмом, а судовий розгляд відбувається з порушенням стандартів у галузі прав людини". Усі випадки порушень і зловживань повинні бути ретельно розслідувані. Ситуація з правами людини у неконтрольованих урядом районах східної України, в яких Росія відіграє дестабілізаційну роль, також викликає глибоку стурбованість.

Загальне середовище, в якому знаходяться правозахисники та активісти громадянського суспільства в Росії, характеризується обмеженням основних свобод. У час міжнародної обізнаності про кліматичну катастрофу, насильницькі напади на окремих екологічних активістів, таких як Андрій Рудомаха та його колеги, а також судове переслідування інших, таких як ГО «Екозахист!», викликають глибоке занепокоєння.

Ми нагадуємо, що російська влада зобов'язана поважати та захищати права всіх незаконно затриманих громадян України, а також права російських громадян і активістів, відповідно до міжнародних зобов'язань Росії в галузі прав людини.

На завершення я хочу підтвердити нашу повну прихильність і підтримку прав людини та громадянського суспільства, в тому числі екологічних активістів в Росії, а також незаконно затриманих українців. Європейський Союз послідовно закликає Росію забезпечити розслідування порушень прав людини в Росії і на Кримському півострові, а також забезпечити притягнення до відповідальності та встановлення справедливості для жертв.

Дякую за увагу.

Languages: