European Union External Action

Головні результати Ради асоціації між ЄС та Україною

Bruxelles, 08/12/2017 - 18:00, UNIQUE ID: 171209_3
Press releases

8 грудня відбулася 4-а зустріч Ради асоціації між ЄС та Україною.

«Ми зустрілися вперше від часу набуття чинності Угодою про асоціацію та запровадження безвізового режиму між ЄС та Україною. Ці два здобутки свідчать: працюючи разом у тісній співпраці, ми здатні досягати дійсно відчутних і позитивних результатів для наших громадян».

Федеріка Моґеріні, Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики.

Федеріка Моґеріні та Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України, зробили спільну заяву після зустрічі Ради асоціації.

Спільна заява за результатами 4-ої зустрічі Ради асоціації між ЄС та Україною.

Рада переглянула стан двосторонніх відносин між ЄС та Україною. Вона підбила підсумки прогресу, досягнутого у виконанні Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною.

Рада асоціації проаналізувала процес реформ в Україні, як частину політичного діалогу та співпраці. Вона обговорила питання, які стосуються боротьби проти корупції та судової реформи.

Учасники зустрічі торкнулися питання економічної ситуації та співпраці Євросоюзу з Україною. Вони переглянули реформи у низці сфер, зокрема фінансовій, енергетичній, охорони здоров’я та освітній.

Рада асоціації обговорила можливості двосторонньої торгівлі та впровадження глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі (ГВЗВТ).

Також Моґеріні та Гройсман обговорили ситуацію на сході України та незаконну анексію Криму і Севастополя, а також регіональні питання.

На полях зустрічі вони стали свідками підписання:

  • Угоди про фінансування для програми ЄС з підтримки сходу України; вона передбачає внесок у 50 млн. євро у зміцнення місцевого самоврядування, відновлення економіки, безпеку спільнот та соціальну згуртованість на контрольованих Україною територіях Донецької та Луганської областей;
  • Угоди про фінансування задля сприяння участі України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону та повній інтеграції у Дунайську транснаціональну програму з метою активізації довготривалого і раціонального економічного зростання та співпраці у басейні Дунаю.

 

Контекст  

Відносини Євросоюзу з Україною (додаткова інформація)

Довідкова інформація щодо відносин Євросоюзу з Україною

Представництво ЄС в Україні

Звіт про виконання Угоди про асоціацію   

Languages:

Автор