European Union External Action

ЄС – ОСНОВНИЙ ДОНОР ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В КРАЇНАХ СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

24/10/2017 - 17:30
News

З 25 до 27 жовтня 2017 року в Таллінні проходитиме Конференція громадянського суспільства Східного партнерства та 9-а Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства в рамках головування Естонії в Раді Європейського Союзу.

federica mogherini, eap, eastern partnership, civil society forum, tallin

Під час триденного заходу, що має назву «Відчутні результати для широкої публіки: перспективи Східного партнерства у 2020 році та в подальшому», буде розглядатися майбутнє політики Східного партнерства та внесок громадянського суспільства в покращення державного управління в країнах партнерства.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні зазначила: «Представники громадянського суспільства є найкращими кураторами та контролерами реформ, яких так потребують країни Східного партнерства. Вони є голосом проти корупції та за прозорість, а також важливою силою в нашій щоденній роботі над величезною кількістю питань: від боротьби з насильством над жінками до покращення медіа-середовища. Ми – партнери, і ми потрібні одне одному задля досягнення наших спільних цілей та забезпечення результатів Східного партнерства» .

Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган підкреслив: «Ми виконуємо свою обіцянку дотримуватися соціальних інноваційних тенденцій у наданні нами розширеної підтримки громадянському суспільству. Налагодження партнерств з ключовими учасниками громадянського суспільства, розвиток ефективного лідерства, а також підвищення ефективності інструментів для посилення управлінської ролі організацій громадянського суспільства – все це є частиною нашого оновленого комплексу заходів. Спільно з партнерськими урядами, громадянське суспільство Східних країн-партнерів допоможе нам стати ближчими до громадян у галузях, які здійснюють найбільший позитивний вплив на їхнє життя».

Співголова Керівного комітету Форуму громадянського суспільства Східного партнерства Геннадій Максак зазначив: «Громадянське суспільство вірить у європейське майбутнє країн Східного партнерства, яке базується на спільних цінностях, верховенстві права та поважному ставленні до демократичних принципів і публічної підзвітності. Надзвичайно важливим є  створення сприятливих умов для громадянського суспільства та надання йому можливості брати участь у формуванні та реалізації програми реформ».

Конференція слугуватиме платформою для обговорення учасниками питань покращення державного управління, налагодження діалогу між урядом та громадянським суспільством,  використання технологій в цілях посилення прозорості державного управління, а також застосування комплексних підходів до економічного розвитку. Під час заходу також  обговорюватиметься роль громадянського суспільства в боротьбі з дезінформацією та розвитку  медіакомпетентності.

Учасники ухвалять Декларацію громадянського суспільства, в якій буде визначено основні перешкоди для подальшого демократичного розвитку та окреслено конкретні рекомендації щодо того, яким чином уряди та організації громадянського суспільства можуть співпрацювати з метою їх подолання.

Підтримка Європейського Союзу для громадянського суспільства відіграє важливу роль у посиленні публічної підзвітності, забезпеченні поваги до прав людини, а також місцевому розвитку в країнах Східного партнерства. Впродовж періоду з 2014 до 2016 року Євросоюз  профінансував більш ніж 260 нових проектів у регіоні, які охоплюють понад 600 організацій.

Конференцію громадянського суспільства Східного партнерства організовано в рамках головування Естонії в Раді Європейського Союзу, Естонським центром Східного партнерства та  Форумом громадянського суспільства Східного партнерства - регіональною платформою громадянського суспільства, спрямованою на сприяння європейській інтеграції та проведенню реформ і демократичних трансформацій в регіоні.

Цей захід проводиться один раз на два роки як додатковий захід до Саміту Східного партнерства, який цього року проходитиме 24 листопада в Брюсселі.