European Union External Action

Заява речниці щодо справ проти громадян України, яких Росія незаконно утримує під вартою

Bruxelles, 10/01/2019 - 12:01, UNIQUE ID: 190110_6
Statements by the Spokesperson

Заява речниці щодо справ проти громадян України, яких Росія незаконно утримує під вартою

24 серпня 2017 року в Білорусі було викрадено 20-річного громадянина України Павла Гриба, особи з обмеженими можливостями. Російська влада затримала його без жодних чітких звинувачень. Європейський Союз закликає звільнити Гриба, а також надати йому доступ до необхідного медичного лікування. Поки він перебуває під вартою, його мають відвідати українські лікарі. Це одна із нещодавніх вимог Європейського суду з прав людини.

12 грудня 2018 року відразу після прибуття на незаконно анексований Росією Кримський півострів було затримано кримськотатарського активіста Едема Бекірова. Через стан здоров’я Бекіров також потребує щоденної медичної допомоги. Ми закликаємо звільнити його без зволікань, а також негайно надати належну медичну допомогу.

Європейський Союз вкотре наголошує, що слід негайно звільнити всіх громадян України, яких незаконно утримують під вартою на Кримському півострові та в Росії, а також екіпаж суден, який Росія захопила 25 листопада. Міжнародні спостерігачі за ситуацією із правами людини мають отримати повний, вільний та безперешкодний доступ на територію Кримського півострова.

Європейський Союз залишається відданим повному впровадженню своєї політики невизнання незаконної анексії Криму та міста Севастополь.