European Union External Action

Виступ Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні під час спільного підходу до преси з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом

Kyiv, 12/03/2018 - 13:31, UNIQUE ID: 180312_7
Remarks

Виступ Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні під час спільного підходу до преси з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом

Дякую вам, Прем’єр-міністре [України Володимире Гройсман]. Насамперед для мене приємно зустрітися з вами. Насправді, ми зустрічаємося доволі часто і регулярно. Завжди приємно обмінюватися думками з вами, особливо з приводу нашої спільної роботи на шляху здійснення реформ для України та українців.

Я відвідую Київ уп’яте і, здається, утретє на посаді Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики. Завжди дуже приємно повернутися сюди, навіть попри те, що ми зазвичай користуємося можливостями зустрітися у Брюсселі або будь-де в іншому місці. Однак це мій перший візит до Києва від часу набуття чинності Угодою про асоціацію та встановлен6ням безвізового режиму для подорожей українських громадян до Європи минулого року. Аби досягти цих двох здобутків, ми працювали разом дуже важко. Як на мене, головним нашим меседжем наразі є те, що ми відштовхуємося від цих успіхів, консолідуємо результати, а також продовжуємо працювати разом якомога тісніше – для подальшого зміцнення відносин між Європейським Союзом і Україною.

Також я хочу сповістити про невпинну підтримку з боку Євросоюзу; підтримку територіальної цілісності та суверенітету країни та процесу реформ, який українські громадяни прагнуть бачити та очікують від уряду, та з приводу якого ви зробили вкрай багато і продовжуєте робити так багато. Дозвольте висловити свою підтримку, визнання та захоплення вашою рішучістю у тому, аби рухати порядок денний реформ у цій країні вперед.

Ми стали свідками прогресу у здійсненні реформ у вкрай важливих і потрібних секторах. Сьогодні ми спостерігаємо за тим, як ці реформи просуваються  - як це було під час Ради асоціації, під час якої ми спільно головували у грудні у Брюсселі і яка була вкрай позитивною подією. Багато реформ – зокрема, децентралізація, охорона здоров’я або пенсійна – прямо стосуються життя українських громадян. Я хотіла би відзначити вашу персональну заповзятість, пане Прем’єр-міністре, та роботу уряду під вашим керівництвом у тому, аби рухати ці реформи вперед.

Ми тут, аби крок за кроком підтримувати вас. Ми й надалі будемо на вашій стороні у найбільш послідовний спосіб. Європейський Союз є партнером України; він – найпотужніший її прихильник у прагненні побудувати стабільну, заможну демократію та економіку. Я би хотіла якраз на цьому наголосити, оскільки я знаю, це є важливим для щоденного життя українських громадян. Після прохання української влади минулої п’ятниці Європейська Комісія запропонувала нову програму макрофінансової допомоги ЄС із бюджетом до 1 млрд. євро у кредитах. Вона покликана підтримати економічну стабілізацію, а також структурні реформи в Україні.

Це не лише дружба на словах, але й дружба у конкретному вираженні. Особливо, ми – і, я сподіваюся, українські громадяни, зокрема молодь, якої я останніми роками зустрічала доволі багато, – очікують і прагнуть побачити більш консолідований прогрес у боротьбі проти корупції. Також я знаю, що це – персональне зобов’язання з вашого боку. Як ми вже обговорили та погодилися, антикорупційні інституції повинні працювати незалежно, мати достатньо повноважень і ресурсів для проведення розслідувань і здійснення кримінального переслідування, а також гарантувати визнання винними відповідальних за корупційні дії.

Якщо говорити коротко про антикорупційні заходи, то ми погодилися з Прем’єр-міністром – і я не маю жодного сумніву з приводу цього, – що створення незалежного антикорупційного суду у повній відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії також допоможе бізнесовому середовищу та інвестиційному клімату. Разом з безперервним прогресом у сфері приватизації, енергетичної та земельної реформ це допоможе розкрити економічний потенціал України, який є також вкрай важливим для пріоритетів вашого уряду. Окрім того, ми сподіваємося, громадянське суспільство продовжить відігравати важливу роль у всіх цих антикорупційних реформах.

Що стосується цього, а також інших питань, особливо переваг Угоди про асоціацію та нашого партнерства, я дуже пишаюся сьогоднішнім запуском комунікаційної кампанії «Прямуємо разом». Її мета – інформувати українців про усі можливості та переваги співпраці між ЄС і Україною у різних сферах.

Окрім власне реформ, ми з Прем’єр-міністром також детально обговорили ситуацію на сході України. Європейський Союз і надалі підтримує повне впровадження Мінських угод. Під час нашої розмови з Прем’єр-міністром ми підкреслили відповідальність Росії у цьому аспекті. Як ви знаєте, санкції Європейського Союзу проти Росії прямо прив’язані до повного виконання Мінських угод. Ми, як Євросоюз, готові робити більше, включаючи, до прикладу, проведення робіт з реконструкції, але найперше – це просуватися у напрямі повного виконання Мінських угод.

Два тижні тому ми оголосили про чергові 24 млн. євро гуманітарної допомоги постраждалим від конфлікту у східній Україні. У такий спосіб від 2014 року загальна сума, що стосується гуманітарної допомоги від ЄС, досягла 700 млн. євро. Також нещодавно ми започаткували нові контракти для неурядових організацій для захисту мирних жителів і підтримки молоді у зонах конфлікту. Тож, наша рішучість не згасає. Те саме стосується й політики невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя – щодо яких ми закликаємо шанувати права усіх громадян України на півострові.

Дозвольте мені закінчити, згадавши про нашу розмову з Прем’єр-міністром з приводу нещодавнього рішення Газпрому призупинити передплачені поставки газу до України. І ми зійшлися на тому, що Газпром має виконувати свої контрактні зобов’язання. Цими днями Європейська Комісія в особі Віце-президента, Єврокомісара з Енергетичного Союзу Мароша Шевчовича веде інтенсивні перемовини, аби віднайти позитивне рішення щодо цього питання.

Тож, дозвольте мені подякувати та висловити сигнал підбадьорювання, підтримки та оптимізму як щодо процесу реформ, так і щодо тієї роботи, яку ми маємо виконати задля відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Посилання на відео: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I152412  

 

Запитання/відповіді:

25 березня у Варні, Болгарія, відбудеться зустріч лідерів Туреччини та ЄС. Які надії ви покладаєте на цю зустріч?

Сьогодні ми говоримо про Україну. І це вкрай важливо. Важливо не лише те, що ми говоримо про Україну, але й те, що ми працюємо разом. Дозвольте мені знову скористатися можливістю, аби подякували Прем’єр-міністру [України Володимиру Гройсману] за його керівництво та рішучість. Він знає, що має нашу цілковиту підтримку, зокрема з приводу того, що стосується просування в економічному порядку денному. Також я знаю, що він свідомий того, якою важливою є робота з боротьби проти корупції, а також щодо розвитку інвестицій та бізнесової присутності тут. Я бачила результати його роботи цими місяцями; ми усі їх бачили. Європейський Союз й надалі залишатиметься на вашій стороні, аби рухатися у цьому напрямі.

Посилання на відео: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I152413

 

Languages: