European Union External Action

Заява речника Європейської служби зовнішньої дії щодо погіршення гуманітарної ситуації та стану безпеки на сході України

Bruxelles, 20/12/2017 - 19:48, UNIQUE ID: 171220_22
Statements by the Spokesperson

Заява речника Європейської служби зовнішньої дії щодо погіршення гуманітарної ситуації та стану безпеки на сході України

Гуманітарна ситуація та стан безпеки різко погіршилися на сході України, де спостерігається найбільша кількість порушень режиму припинення вогню з лютого 2017 року, що призводить до загибелі людей і знищення майна. Розташування збройних сил поруч з житловими районами, обстріли з місць критичної інфраструктури чи по них показує повну неповагу до життя людей. Життєво важливими є посилення стриманості та подальші зусилля для захисту водопостачання й енергетичної інфраструктури.

Режим припинення вогню має бути дотриманий, збройні сили мають припинити бойові дії та відвести важке озброєння до контрольованих місць зберігання. Ми також ще раз наголошуємо на необхідності повного, безпечного та безперешкодного доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ та її технічного обладнання до всієї території, на яку поширюється її мандат.

Вкрай важливо, щоб усі сторони виконували Мінські домовленості. Ми очікуємо, що особливо Росія повною мірою і негайно використає свій вплив на сепаратистів у цьому відношенні. Домовленість, досягнута на сьогоднішній зустрічі Тристоронньої контактної групи стосовно поновлення зобов’язань з припинення вогню на святковий період, є необхідним кроком, тоді як негайна стриманість залишається імперативною вимогою.

Виведення Росією свого контингенту зі Спільного центру з контролю та координації (СЦКК) також має серйозні негативні наслідки для підтримки режиму припинення вогню та стабілізації ситуації на лінії розмежування. Ми очікуємо, що обидві сторони вживатимуть усіх необхідних заходів для того, щоб СЦКК зміг поновити свою критично важливу роль у вирішенні серйозних питань безпеки на місцевому рівні.

Європейський Союз продовжує підтримувати подальші дипломатичні зусилля, спрямовані на повне виконання Мінських домовленостей, як основи для сталого політичного врегулювання конфлікту на сході України з усією повагою до незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. 

Languages:
Редакторські розділи: