European Union External Action

Саміт Східного партнерства

24/11/2017 - 09:50
News

5-й Саміт Східного партнерства проходитиме в Брюсселі (в будівлі «Європа» (Europa building)) 24 листопада 2017 року.

Представники відділу зв’язків з медіа
Пребен Ааманн
Речник
Президента Європейської Ради  
+32 22815150
+32 476850543
 
Алаін Таверріті
Спеціаліст зі зв’язків із ЗМІ
+32 22813684
+32 475635962

 

Інформація для ЗМІ (англійською мовою)

5-й Саміт Східного партнерства проходитиме в Брюсселі (в будівлі «Європа» (Europa building)) 24 листопада 2017 року.

Голови держав та урядів країн-членів ЄС та шести країн Східного партнерства обговорюватимуть майбутню співпрацю. Вони також оцінять результати, досягнуті з моменту проведення останнього саміту в Ризі у 2015 році, та розглянуть відчутні вигоди, які отримали громадяни шести країн-учасниць Східного партнерства.

З метою підтримки підходу до розвитку Східного партнерства, який є більш орієнтованим на результат, ЄС визначив 20 ключових завдань на період до 2020 року, а також проміжні цілі, що мають бути досягнутими до саміту, що пройде в Брюсселі.

З метою досягнення цих цілей, співпраця охоплює чотири ключові пріоритетні напрями, погоджені на Саміті Східного партнерства в Ризі у 2015 році:

 1. Зміцнення економіки: економічний розвиток та розширення ринкових можливостей;
 2. Ефективне державне управління: зміцнення інститутів та належне управління;
 3. Посилення взаємодії: посилення взаємодії, енергоефективність, навколишнє середовище та боротьба з наслідками зміни клімату;
 4. Розвиток суспільства: підвищення мобільності та розширення контактів між людьми.

 

В усіх сферах увага також приділяється структурованій взаємодії з ширшим колом організацій громадянського суспільства, розвитку гендерної рівності та боротьбі з дискримінацією, а також забезпеченню більш прозорих та індивідуалізованих стратегічних комунікацій.

 1. 20 ключових завдань на період до 2020 року: забезпечення відчутних результатів для громадян
 2. ВІДНОСИНИ МІЖ ЄС ТА УКРАЇНОЮ У ФАКТАХ ТА ЦИФРАХ
 3. ЄС допомагає бізнесу зростати в Україні

Ключові додаткові заходи

Східне партнерство не обмежується лише відносинами між урядами. Молодь, представники місцевого самоврядування, громадянське суспільство, ЗМІ, підприємства та інші зацікавлені сторони беруть активну участь у спеціалізованих додаткових заходах.

Ці заходи організовуються на полях саміту впродовж всього року в рамках головування Естонії в Раді ЄС.

 • 3-й Молодіжний форум Східного партнерства проходив у Варшаві 22-23 червня 2017 року. 300 учасників взяли участь в обговоренні питань щодо активної громадянської позиції та участі молоді в процесах ухвалення рішень. Вони ухвалили низку рекомендацій щодо молодіжної політики.

Молодіжний форум Східного партнерства

Рекомендації, ухвалені під час 3-го Молодіжного форуму Східного партнерства (англійською мовою)

 • Конференція регіональних та місцевих органів влади країн Східного партнерства  (CORLEAP) провела свою щорічну зустріч у Брюсселі 12 вересня. Учасники заходу зосередили свою увагу на важливості посилення зв’язків з місцевими органами влади в країнах Східного партнерства.

Конференція регіональних та місцевих органів влади

 • 2-га Медіа-конференція Східного партнерства пройшла в Києві 13 вересня 2017 року. Учасники заходу обговорили актуальні питання та потреби розвитку ЗМІ та професійної журналістики. В заході взяли участь понад 350 учасників, що підтвердило масштабність проблем щодо свободи висловлювання, з якими стикаються ЗМІ.

Медіа-конференція Східного партнерства 

 • Конференція з питань електронного партнерства країн Східного партнерства пройшла в Таллінні 4 жовтня 2017 року. На заході було представлено позитивні результати, досягнуті у сфері розвитку електронного урядування в країнах Східного партнерства. Учасники конференції також проаналізували наявну ситуацію в регіоні та розглянули шляхи подальшого розвитку. Спеціально для цього заходу було підготовлено звіт щодо безпеки кіберпростору та електронної демократії в країнах Східного партнерства.

Конференція з питань електронного партнерства країн Східного партнерства  

Ситуаційний огляд: безпека й захищеність кіберпростору та електронна демократія в країнах Східного партнерства (англійською мовою)

 • Молодіжна конференція ЄС проходила в Таллінні 23-26 жовтня 2017 року. В заході вперше взяли участь дванадцять молодих людей з країн Східного партнерства. Вони приєдналися до близько 250 представників молоді та урядових структур, щоб окреслити питання, що є найбільш актуальними для молодих людей Європи сьогодні, а також обговорити заходи, які можна вжити з метою вирішення таких питань.

Молодіжна конференція ЄС

 • Конференція громадянського суспільства Східного партнерства проходила 25-26 жовтня 2017 року, одночасно з 9-ою Щорічною асамблеєю Форуму громадянського суспільства Східного партнерства. В рамках заходу було розглянуто питання налагодження відносин між урядом та громадянським суспільством, розвитку демократичного державного управління, боротьби з дезінформацією та застосування електронних рішень.

Конференція громадянського суспільства Східного партнерства

9-а Щорічна асамблея Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 

 • Бізнес-форум Східного партнерства проходив 26-27 жовтня 2017 року в Таллінні. Учасники заходу обговорили способи перегляду й переосмислення процесів урядування та створення основи для розвитку цифрової економіки. Також було розглянуто питання транскордонної торгівлі, логістики, електронної комерції та фінансування міжнародного підприємництва. В заході взяли участь понад 500 бізнес-лідерів, політиків та представників державних органів влади з держав-членів ЄС та країн Східного партнерства.

На полях цього заходу було підписано угоду між ЄС та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Це дозволить ЄІБ вперше надати позики в національній валюті в Україні. ЄІБ та Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ) також підпишуть ще три гарантійні угоди з місцевими банками за підтримки ЄС. Метою таких заходів є вирішення нагальних потреб підприємництва Грузії, Молдови та України.

Бізнес-форум Східного партнерства  

 

Що таке Східне партнерство? 

Східне партнерство (СП) – це спільна ініціатива, в якій беруть участь Європейський Союз, держави-члени ЄС та шість східних країн-партнерів ЄС: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна.

Європейську політику сусідства (ЄПС) було розроблено у 2004 році як рамкову програму відносин ЄС з його сусідніми країнами. Східне партнерство було створено як спеціальний Східний вимір ЄПС, який містить напрями як двосторонньої, так і багатосторонньої співпраці.

Загальна рамкова програма, що визначає відносини між ЄС та його шістьома східними країнами-партнерами, регулюється відповідними двосторонніми угодами, такими як Угоди про асоціацію, а також Порядками денними асоціації та Пріоритетами партнерства.

Підписання Угод про асоціацію та Угод про поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі у 2014 році вивело відносини між Євросоюзом та Грузією, Республікою Молдова та Україною на новий рівень. Мета цих угод полягає в зміцненні політичної асоціації та економічної інтеграції. Вони передбачають проведення значних реформ, спрямованих на наближення країн-партнерів до ЄС через адаптацію їхнього законодавства та стандартів до законодавства й стандартів ЄС. Особливо важливим є те, що вони спрямовані на відчутне покращення життя громадян. Яскравим прикладом є лібералізація Євросоюзом  візового режиму для Грузії та України, де безвізовий режим набув чинності у 2017 році, після Республіки Молдова, де безвізовий режим повчав діяти у 2014 році.

В результаті перегляду ЄПС у 2015 році, в якому підкреслювалася важливість відповідальності за результат та диференціації політики, почав застосовуватися більш індивідуалізований підхід до відносин з Вірменією, Азербайджаном та Білоруссю. Зокрема, ведуться переговори з Вірменією щодо підписання нової  Угоди про всеохопне та розширене партнерство, відповідно до якої в політичній та економічній співпраці з ЄС будуть братися до уваги інші міжнародні зобов’язання Вірменії. Євросоюз також веде переговори щодо укладення нової Рамкової угоди з Азербайджаном, в якій буде краще відображено наші відповідні інтереси та цінності. Окрім цього, ЄС поглиблює стратегічно важливі зв’язки з Білоруссю через здійснення ретельно продуманих взаємних кроків.

 

Фінансова співпраця

Впродовж 2014-2020 років Європейський інструмент сусідства (ЄІС) є ключовим фінансовим інструментом ЄС для співпраці з країнами Східного партнерства. Впродовж 2014-2017 років країни-партнери вже отримали значну користь від 2,8 мільярдів євро загалом, виділених Євросоюзом.

З метою забезпечення реалізації пріоритетних напрямів політики Східного партнерства, розробляються на основі інклюзивного підходу нові багаторічні рамкові програми допомоги на період 2017/2018-2020 років між ЄС, державами-членами ЄС та його шістьома країнами-партнерами. Вони виконують роль робочих планів, що визначають діяльність до 2020 року, та охоплюють чотири пріоритетні напрями розвитку Східного партнерства.

Детальнішу інформацію англійською мовою щодо саміту Східного партнерства мо

Author