European Union External Action

Заява Верховного представника ЄС Федеріки Могеріні щодо вбивства члена СММ ОБСЄ в непідконтрольній уряду частині східної України

Bruxelles, 23/04/2017 - 20:42, UNIQUE ID: 170423_3
Statements by the HR/VP

Заява Верховного представника ЄС Федеріки Могеріні щодо вбивства члена СММ ОБСЄ в непідконтрольній уряду частині східної України

Сьогоднішні повідомлення з Пришибу — села в Луганській області, яке тимчасово не контролюється урядом України — про вбивство члена Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в результаті підриву міни є трагічним нагадуванням термінової необхідності досягнення прогресу в питанні мирного вирішення конфлікту, який вже забрав безліч невинних життів.

Ми висловлюємо свої співчуття сім’ї загиблого. Я бажаю швидкого одужання решті тих, хто постраждав внаслідок інциденту, що потребує ретельного розслідування. Винні повинні бути притягнуті до відповідальності. Я вже зв’язалась із Генеральним секретарем ОБСЄ Ламберто Заньєром; ми домовились інформувати один одного про подальший розвиток подій.

Повна імплементація Мінських домовленостей залишається основою для стійкого врегулювання з дотриманням суверенітету і територіальної цілісності України. Європейський Союз продовжить підтримувати важливу роботу ОБСЄ  та її Спеціальної моніторингової місії, яка повинна мати повний, безпечний та безперешкодний доступ до всіх територій, охоплених конфліктом. При цьому першочерговою необхідністю є забезпечення безпеки спостерігачів. ЄС також продовжить підтримувати зусилля по розмінуванню.

Без належного та безперешкодного моніторингу з боку Місії неможливе ефективне та верифіковане покращення ситуації безпеки, що є основою подальшого прогресу політичної частини мирного процесу.

Author