European Union External Action

EEAS RSS Feeds

Displaying 1 - 10 of 79

Сім років від насильницької та незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією, Європейський Союз непохитно відстоює суверенітет та територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою.

18 березня 2014:
Росія незаконно
анексувала Автономну
Республіку Крим та
місто Севастополь –
порушення
територіальної
цілісності України

Україна є пріоритетним партнером для Європейського Союзу. ЄС підтримує Україну у забезпеченні стабільного, заможного і демократичного майбутнього для своїх громадян. Євросоюз є непохитним у своїй підтримці незалежності, територіальної цілісності та суверенітету України. Угода про асоціацію, включаючи глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (ГВЗВТ), яку було підписано у 2014 році, є головним інструментом наближення України та ЄС одне до одного, сприяння глибшим політичним і міцнішим економічним зв’язкам і шани спільних цінностей. Українапродовжує впроваджувати амбітну програму реформ задля пришвидшення економічного зростання та поліпшення рівня життя своїх громадян. Пріоритетні реформи стосуються боротьби проти корупції, реформи судової системи, конституційної та виборчої реформ, поліпшення бізнесового клімату та енергоефективності, а також реформи державного управління та децентралізації. Від 2014 року ЄС та фінансові інституції залучили понад 15 мільярдів євро у формі грантів і позик задля підтримки процесу реформ. Виділення цих коштів залежить від тривалого прогресу України у здійсненні цих реформ.

Головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель дає рідкісне інтерв'ю для преси, розповідаючи НВ про своє бачення України та її політики, робить застереження про китайські інвестиції, розповідає про долю Олексія Навального і оцінює події в Білорусі.

Languages:

21 квітня Високий представник ЄС/Віцепрезидент Європейської Комісії Жозеп Боррель поспілкувався телефоном із Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Телефонна розмова відбулась за день до зустрічі з міністрами закордонних справ ЄС. Україна та Східне партнерство стоять на порядку денному цієї зустрічі.

Промова від імені Високої Представниці/Віце-президентки Федеріки Моґеріні під час термінових дебатів на пленарному засіданні Європарламенту стосовно випадків порушення прав людини, демократичних стандартів та верховенства права в Росії, зокрема щодо ситуації з екологічними активістами та українськими політв'язнями

Languages:

Заява речниці щодо подовження незаконного ув’язнення українських військовослужбовців

Коментар Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні щодо 5-ї річниці незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією

Заява речниці щодо справ проти громадян України, яких Росія незаконно утримує під вартою

Pages