Дипломатичні заходи
- З 4 по 5 червня 2014 року, замість саміту Великої вісімки (G8) у Сочі, було проведено зустріч Великої сімки (G7) у Брюсселі. Країни ЄС підтримали припинення переговорів із Росією щодо приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) та Міжнародної енергетичної агенції (IEA);
- саміт ЄС-Росія був скасований, а країни-члени ЄС вирішили не проводити таких двосторонніх самітів у майбутньому. Двосторонні переговори із Росією у напрямі візових питань та укладення Нової угоди між Росією та ЄС були призупинені.
Заморожування активів і заборона на в’їзд
Заморожування активів та заборону на отримання візи було застосовано до 177осіб та 48організацій. Ці дії стосуються: осіб та організацій, відповідальних за вчинення дій щодо територіальної цілісності України; осіб, які надають підтримку людям, які ухвалюють рішення в Росії; 11 організацій у Криму та Севастополі, які було конфісковано або які отримали користь від трансферу власності, порушуючи українське законодавство. Ці обмежувальні заходи також передбачають заборону будь-яких платежів, здійснених цим особам та організаціям. 28 січня 2020 року ЄС додав до санкційного списку 7 російських осіб, залучених у проведення Росією місцевих виборів на незаконно анексованому півострові. 1 жовтня ЄС додав двох осіб та чотири організації до списку осіб та організацій, які підпадають під обмежувальні заходи у зв’язку з діями, що шкодять чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Ці заходи були ухвалені через ту роль, яку відіграють ці люди та організації у будівництві мосту та залізниці, які поєднують Росію через Керченську протоку з незаконно анексованим Кримським півостровом, ще більше ізолюючи Крим від України.
Дивіться останню зведену версію в Офіційному журналі.
Санкції щодо Криму та Севастополя
Частиною європейської політики невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя є впровадження відчутних обмежень на економічну взаємодію із цими територіями. Ці обмеження є такими:
- заборона імпорту товарів, виготовлених у Криму та Севастополі, якщо вони не мають українських сертифікатів;
- заборона інвестувати в Крим. Європейці і компанії з ЄС більше не можуть купувати нерухомість або організації в Криму, фінансувати кримські компанії або надавати їм послуги. Окрім того, вони не можуть вкладати кошти в інфраструктурні проекти у шести секторах;
- заборона надання туристичних послуг в Криму та Севастополі. Європейські круїзні лайнери не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних ситуацій. Це стосується всіх суден, що належать або контролюються європейцями, або ж плавають під прапором країни-члена ЄС;
- товари і технології для транспорту, телекомунікацій, енергетики, розвідки родовищ нафти, газу і мінеральних ресурсів не можуть бути продані кримським компаніям або для використання у Криму;
- технічна допомога, посередницькі послуги, будівельні або інженерні послуги, пов'язані з інфраструктурою у вищеназваних секторах, заборонені.
Для гарантування дотримання цих обмежувальних заходів та інших складових політики невизнання ЄС створив інформаційну записку для представників бізнесу ЄС, які працюють та/або інвестують в Криму/Севастополі.
Інформаційна записка для представників бізнесу ЄС, які працюють та/або інвестують в Криму/Севастополі
«Економічні санкції»
- Громадяни ЄС та європейські компанії не можуть купувати чи продавати нові облігації, акції чи співставні фінансові інструменти з терміном погашення більше 30 днів, які були видані:
- п'ятьма найбільшими державними банками Росії;
- трьома найбільшими російськими енергетичними компаніями;
- трьома найбільшими російськими оборонними підприємствами;
- а також їх дочірніми компаніями за межами ЄС, та тими, що діють від їхнього імені або за їх вказівкою.
- Допомога у видачі вищеназваних фінансових інструментів також заборонена.
- Громадяни і компанії ЄС також не можуть надавати зазначеним вище організаціям кредити з терміном погашення більше 30 днів.
- Запроваджено ембарго на імпорт і експорт зброї та пов'язаних матеріалів з Росії та в Росію, що охоплює всі пункти так званого «загального військового списку» ЄС, але з деякими винятками.
- Накладено заборону експорту товарів подвійного призначення і технологій військового призначення в Росію або кінцевим споживачам продукції російської армії, що включає усі елементи списку товарів подвійного призначення ЄС. Експорт товарів подвійного призначення дев'ятьом змішаним кінцевим споживачам також заборонений.
- Експорт до Росії певного устаткування та технологій, пов'язаних із енергетикою, вимагає завчасного дозволу компетентних інституцій країн-членів. Експортні ліцензії не буде видано в разі, якщо такі товари призначені для розвідки і видобутку нафти у водах глибиною понад 150 метрів, або в акваторії на північ від полярного кола, а також для проектів, що мають потенціал для видобутку нафти з ресурсів, розташованих в сланцевих пластах шляхом гідравлічного розриву пластів.
Не можуть бути надані такі послуги, необхідні для вищезазначених проектів: буріння, випробування свердловин, промислове геофізичне дослідження у свердловинах та їх освоєння та надання спеціалізованих транспортних суден.
Дивіться також: Інструкція Єврокомісії щодо впровадження окремих положень Регламенту № 833/2014
Заходи, що стосуються економічної співпраці
- 16 липня 2014 року Європейська Рада надіслала запит до Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) щодо призупинення процесу підписання нових операцій фінансування у Російській Федерації. Країни-члени ЄС координуватимуть свою позицію в Раді директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для призупинення фінансування нових операцій.
- Реалізацію програм двосторонньої та регіональноїспівпраці між Росією та ЄС було значною мірою призупинено. Зберігається діяльність проектів, що стосуються лише прикордонного співробітництва та громадянського суспільства.
Заходи, спрямовані на замороження і повернення Україні привласнених бюджетних коштів
Заморожено активи 10осіб, визнаних відповідальними за незаконне привласнення коштів українського бюджету або за зловживання службовим становищем, що несе збитки українському бюджету.