Delegation of the European Union
to the United Nations - New York

Заява Високого представника ЄС Федеріки Моґеріні від імені ЄС з нагоди Міжнародного дня за припинення безкарності за злочини проти журналістів

Bruxelles, 02/11/2017 - 06:00, UNIQUE ID: 171031_5
Statements on behalf of the EU

Заява Федеріки Моґеріні від імені ЄС з нагоди Міжнародного дня за припинення безкарності за злочини проти журналістів

Сьогодні, у Міжнародний день за припинення безкарності за злочини проти журналістів, Європейський Союз відзначає роботу журналістів, що викривають зловживання владою та проливають світло на корупцію і порушення прав людини, ставлять під сумнів почуті думки, часто зазнають погроз і жорстокого поводження, а також ризикують своїм життям. Незалежні та вільні медіа є фундаментом демократії участі та плюралістичної демократії, а також інструментом, завдяки якому можна притягнути урядовців до відповідальності за їх дії.

Атаки на журналістів є також нападом на демократію та плюралістичні суспільства. Інформація коштує дорого: журналістів досі переслідують, ув’язнюють, або навіть вбивають. Таки випадки стаються не лише в умовах збройних конфліктів, а і в мирний час. Це буває і у Європейському Союзі, у чому ми, на жаль, пересвідчились кілька тижнів тому. Насильство проти журналістів та медіа є не просто атаками на жертв, а і обмежує доступ громадськості до інформації та широкого спектру ідей, як онлайн, так і у реальності.

ЄС продовжуватиме використовувати усі можливі зовнішньополітичні та фінансові інструменти для покращення якості журналістики, полегшення доступу до інформації та підтримки свободи слова. Європейський Союз відіграє ключову роль у фінансуванні Європейського центру преси та свободи медіа (ECPMF) та надає точковий захист завдяки програмам Захисників Прав Людини.

Ми якнайдужче засуджуємо вбивства, випадки насильства, погроз та домагань, спрямовані проти журналістів та інших співробітників медіа. Ми очікуємо, що уряди держав дотримуватимуться своїх міжнародних зобов’язань щодо захисту журналістів від залякування, погроз та насильства, незалежно від причин: урядових, юридичних, релігійних, економічних чи кримінальних. Будь-які протизаконні вбивства, протиправне поводження, погрози чи напади на журналістів повинні бути розслідувані у ефективний та незалежний спосіб, а винуватці мають засуджені та притягнуті до відповідальності. Будь-яке ухиляння від відповідальності за такі злочини є ударом по демократії та основоположних правах, таких як свобода слова.  

Редакторські розділи: