Представництво Європейського Союзу в Україні

У Кривому Розі модернізують систему теплопостачання завдяки гранту у 6,4 млн євро від багатостороннього донорського фонду E5P та 31,6 млн євро кредиту від ЄІБ

Київ, 23/10/2020 - 10:40, UNIQUE ID: 201023_25
Press releases

English version is below

  • Грант у розмірі 6,4 млн євро дозволить модернізувати систему теплопостачання громадських будівель Кривого Рогу
  • Індивідуальні теплові пункти, системи моніторингу та управління встановлять у 376 громадських будівлях. Це допоможе зменшити викиди вуглекислого газу (CO2) на 4208 тонн на рік
  • Грант доповнює кредит ЄІБ у розмірі 31,6 млн євро, виділений для модернізації системи теплопостачання Кривого Рогу

 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підтримує модернізацію системи теплопостачання у місті Кривий Ріг.  Це стане можливим завдяки кредиту ЄІБ сумою 31,6 млн євро та гранту розміром 6,4 млн євро від фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P). Проєкт модернізації системи теплопостачання Кривого Рогу є частиною Програми розвитку муніципальної інфраструктури України, яка реалізується через Міністерство розвитку громад та територій України.

Грантове фінансування від фонду E5P дозволить місту встановити індивідуальні теплові пункти, запровадити сучасну систему моніторингу та контролю в 376 громадських будівлях, серед яких – школи, дитячі садки та лікарні. Це допоможе підвищити ефективність розподілу та виробництва теплової енергії, скоротити викиди CO2 на 4208 тонн на рік та досягти економії енергії, еквівалентної 2226 м3 природного газу на рік.

Модернізація системи опалення забезпечить ефективне та екологічне споживання енергії у Кривому Розі.

«Муніципальна інфраструктура України перебуває в процесі істотних структурних змін. Мова йде про реструктуризацію комунальних підприємств, реформу тарифів на надання соціальних послуг, зокрема водопостачання, поводження з відходами, роботу транспорту та постачання електроенергії. Як кліматично-орієнтований банк ЄС, ЄІБ підтримує ці зміни, адже вони забезпечать суттєві екологічні вигоди для Кривого Рогу та сприятимуть кращому енергоменеджменту й економічному розвитку України», зауважив Жан-Ерік де Загон, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні.

«Модернізація систем теплопостачання є ключовим фактором для покращення добробуту громадян України, підвищення енергоефективності та енергобезпеки країни. Європейський Союз давно працює у цьому секторі. Ми раді підтримати модернізацію системи теплопостачання Кривого Рогу, великий проєкт в одному з найважливіших промислових центрів країни. Цей проєкт демонструє ефективність поєднання кредиту та грантової допомоги. Також він є підтвердженням плідної співпраці з нашими партнерами з ЄІБ – кліматичного банку ЄС –  та фонду E5P, в якому Європейський Союз є найбільшим вкладником донорських коштів», — зазначив Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

 «Проєкт модернізації системи теплопостачання Кривого Рогу орієнтований на підвищення енергоефективності розподілу та виробництва теплової енергії. В його основі сучасні технології, які сприятимуть значним екологічним вигодам та поінформованості споживачів. Ми дуже пишаємось тим, що така установа, як ЄІБ, надає нам фінансову підтримку. Це дозволить суттєво покращити ефективність енергоспоживання у Кривому Розі. Ми також вдячні за вагому грантову підтримку від країн-вкладників фонду E5P, оскільки без їхньої допомоги проєкт не можливо було б реалізувати в повному обсязі», підкреслив Юрій Вілкул, міський голова Кривого Рогу.

«Вже довгий час Швеція підтримує Україну на шляху її наближення до ЄС та у процесах імплементації Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Саме тому Швеція виділила значні ресурси для підвищення енергоефективності в Україні. Це також стосується і модернізації систем теплопостачання, які перебувають у критичному стані в багатьох містах, включаючи Кривий Ріг. Створення фонду E5P було ініційоване Швецією під час її головування в Європейському Союзі, до того ж Швеція є найбільшим двостороннім донором цього фонду. Швеція і надалі співпрацюватиме з Україною та її містами в галузі енергоефективності та систем теплопостачання, задля того щоб допомогти країні вдосконалити послуги, що надаються людям у ​​Кривому Розі та інших регіонах; щоб зробити ці послуги більш стабільними та водночас допомогти заощадити енергетичні ресурси та підвищити енергетичну незалежність. Окрім цього, очікується зменшення негативного впливу на здоров'я населення та забруднення навколишнього середовища, включаючи зниження викидів парникових газів, які призводять до зміни клімату»,  зазначив Ерік Мальмберг, деск-офіцер Міністерства закордонних справ Швеції.

«Багатосторонній донорський фонд E5P надає Україні грантову підтримку загальною вартістю 134 мільйони євро. Найбільшими вкладниками донорських коштів до фонду є Європейський Союз та Швеція. Від самого початку своєї діяльності в Україні у 2009 році, сектор централізованого теплопостачання був і залишається пріоритетним для фонду E5P. В межах проєкту, що реалізовує ЄІБ у Кривому Розі, інвестиційний грант від фонду E5P фінансує впровадження сучасних екологічних технологій шляхом встановлення індивідуальних теплових пунктів та систем моніторингу та контролю SCADA. Подальша співпраця фонду E5P з містом задля підтримки майбутніх інвестицій сприятиме розбудові сталої та доступної інфраструктури у Кривому Розі», прокоментувала Катерина Стасюк, провідний менеджер фонду E5P.

«Я хотів би подякувати ЄІБ та країнам-вкладникам фонду E5P за допомогу у розвитку комунальної інфраструктури України. Я також хочу наголосити на важливості Програми розвитку муніципальної інфраструктури України. Проєкти, спрямовані на муніципальну інфраструктуру у середніх та великих містах, мають велике значення для місцевих громад. Як один із головних промислових центрів країни, Кривий Ріг відіграє важливу роль в економіці України. Тож ми раді продовжувати цю ефективну співпрацю, яка позитивно вплине на енергоспоживання в громадських будівлях Кривого Рогу», наголосив Павло Пахолко, керівник групи управління та підтримки проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

 

Довідкова інформація

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це банк Європейського Союзу, інституція, що надає довгострокове кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу, і який представляє інтереси цих держав. ЄІБ тісно співпрацює з інституціями ЄС задля впровадження політик Європейського Союзу.

Як найбільший за обсягом багатосторонній позичальник та кредитор, ЄІБ забезпечує фінансування та надає експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проєктів, які сприяють досягненню цілей політики ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ відбувається в Європі. Проте банк також допомагає у реалізації зовнішньої політики та політики розвитку Євросоюзу.

ЄІБ фінансує проєкти в Україні на основі Мандату зовнішнього кредитування ЄС. Цей мандат надає ЄІБ гарантію, що покривається бюджетом ЄС, для проєктів, які становлять значний інтерес для ЄС та його східних сусідів у сферах соціальної та економічної інфраструктури, розвитку місцевого приватного сектору та кліматичних заходів.

Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) – це багатосторонній донорський фонд із загальним бюджетом у 230 мільйонів євро, започаткований у 2009 році під час головування Швеції в Європейському Союзі. Наразі фонд функціонує у всіх країнах Східного партнерства. Метою цього донорського фонду, що співпрацює із низкою міжнародних фінансових інституцій, є спільне фінансування муніципальних інвестицій у сфері  енергоефективності, що таким чином сприяють енергетичній безпеці та економічній конкурентоспроможності, та водночас направлені на боротьбу зі змінами клімату і позитивно впливають на навколишнє середовище.

В Україні фонд E5P реалізує проєкти загальною вартістю 134 мільйони євро та об'єднує фінансові внески від Європейського Союзу, що є найбільшим донором, а також Швеції, Німеччини, Данії, Фінляндії, Норвегії, Швейцарії, США, Польщі, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Ірландії та Словацької Республіки. Власний внесок від України до фонду E5P становить 20 мільйонів євро. В Україні фонд E5P надав підтримку для 23 проєктів, більшість із яких належать до сфери централізованого теплопостачання, а також енергоефективності в громадських та житлових будинках, управління твердими побутовими відходами, очистки стічних вод та покращення громадського транспорту. Разом із кредитами від міжнародних фінансових організацій, гранти від E5P генерують загальний обсяг інвестицій у понад пів мільярда євро. Фонд також підтримує політичний діалог та реформування нормативної бази.

 

Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, тел.: +380672436355

Офіційний сайт: www.eib.org/press - Прес-офіс: +352 4379 21000 – press@eib.org

_____________

 

Upgraded heating supply for Kryvyi Rih in Ukraine with €6.4 million from multi-donor fund E5P and a €31.6 million loan from the EIB

 

  • €6.4 million grant for modernising heating systems in public buildings in the city of Kryvyi Rih in southern Ukraine
  • Individual heating substations along with monitoring and control systems will be installed in 376 public buildings, reducing carbon dioxide (CO2) emissions by 4 208 tonnes per year
  • Grant supplements a € 31.6 million EIB loan for modernising Kryvyi Rih’s district heating

 

The European Investment Bank (EIB) will support the upgrade of the municipal district heating system in the Ukrainian City of Kryvyi Rih with a €31.6 million loan, supplemented by a €6.4 million grant from the Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P). The Kryvyi Rih District Heating Modernisation project is part of the broader Ukraine Municipal Infrastructure Programme (UMIP), promoted by the Ministry of Communities and Territories Development of Ukraine.

The E5P grant financing will allow the city to install individual heating substations and introduce a modern monitoring and control system in 376 public buildings including schools, kindergartens and hospitals. It will help increase the efficiency of heating distribution and production, in turn reducing CO2 emissions by 4 208 tonnes per year and achieving energy savings equivalent to 2 226 m3 of natural gas per year.

The upgrade of the municipal heating system will create effective, efficient and environmentally friendly energy consumption in Kryvyi Rih.

Jean-Erik de Zagon, Head of the EIB resident representation for Ukraine, said: “Municipal infrastructure in Ukraine is going through a process of substantial structural changes, including the restructuring of public utilities and the reform of tariffs in the provision of public services including water, waste management, transport and electricity. As the EU climate bank, the EIB supports these changes which will provide significant environmental benefits for the city of Kryvyi Rih, contributing to better energy management and the economic development of Ukraine.”

Stefan Schleuning, Head of Cooperation at the European Union Delegation to Ukraine said: “Modernisation of the district heating system is key to enhance the wellbeing of Ukraine’s citizens, its energy efficiency and security. The EU has a long-standing engagement in this sector. We are happy to support the Kryvyi Rih District Heating project, a large project in one of the most important industrial centres of the country. It also demonstrates the efficiency of blending loan and grant assistance and working together with our partners at the EIB – the EU climate bank – and E5P Fund, to which the EU is the largest contributor.”

Iurii Vilkul, Mayor of Kryvyi Rih, said: “The Kryvyi Rih District Heating Modernisation Project is focused on improving efficiency in the distribution and generation of heating. It is based on modern technology with high environmental benefits and contributes a great deal to consumer awareness. We are very proud that an institution like the EIB is providing us with the financial support that will enable us to improve the energy efficiency of municipal buildings in Kryvyi Rih. We are also grateful for generous grant support from the E5P contributors as without their help, the project could not happen on this scale.”

Erik Malmberg, Desk Officer at the Swedish Ministry for Foreign Affairs said: “Sweden is since long supporting Ukraine in its EU-approximation and implementation of the EU-Ukraine association agreement. In this regard, Sweden has made available considerable resources to Ukraine for improvement of energy efficiency, including modernisation of district heating systems, which is in a critical condition in many cities, including Kryvyi Rih. The E5P was initiated by Sweden during its Presidency of the EU and Sweden is also the largest bilateral contributor to the E5P Fund. Sweden will continue to cooperate with Ukraine and its cities in the area of energy efficiency and district heating to help the country to improve services for people in Kryvyi Rih and elsewhere, making the services more sustainable, save energy resources and enhance energy independence, also reducing impact on public health,  and pollution to the environment, including reduction of greenhouse gas emissions leading to climate change.”

Kateryna Stasiuk, E5P Principal Manager commented: “The E5P multi-donor Fund is supporting Ukraine with grants of €134 million with the European Union and Sweden being the largest contributors.  Municipal district heating has been a priority sector for E5P in Ukraine since the start of activities in 2009.  For the EIB project in Kryvyi Rih, the E5P investment grant is financing demand side investments, such as individual heating substations and SCADA systems, hence introducing modern technologies with high environmental benefits. The E5P looks forward to supporting further investments to help the city build sustainable and affordable infrastructure.”

Pavlo Pakholko, Head of the Programme Management & Support Unit (PMSU), UMIP Programme said: “I would like to thank the EIB and E5P Contributors for their assistance in the development of the municipal infrastructure of Ukraine. I also want to emphasise the importance of the Ukraine Municipal Infrastructure Programme. Public infrastructure projects in medium and large municipalities make a great difference for their local communities. As one of the main industrial centres of the country, Kryvyi Rih plays an important role in Ukraine's economy. We are therefore glad to continue this effective cooperation that will positively affect the energy consumption of public buildings in Kryvyi Rih.”

 

Background information

The European Investment Bank (EIB) is the European Union's bank. It is the long-term lending institution of the EU and is the only bank owned by and representing the interests of the EU Member States. It makes long-term finance available for sound investments in order to contribute towards EU policy goals. The EIB works closely with other EU institutions to implement EU policy.

As the largest multilateral borrower and lender by volume, the EIB provides finance and expertise for sound and sustainable investment projects which contribute to furthering EU policy objectives. More than 90% of EIB activity is focused on Europe, but it also supports the EU's external and development policies.

The EIB finances projects in Ukraine on the basis of the EU External Lending Mandate. This provides the EIB with a guarantee covered by the EU budget for projects of significant interest to the EU and its Eastern Neighbours in the areas of social and economic infrastructure, local private sector development and climate action.

Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P)

The E5P is a €230 million multi-donor Fund initiated during the Swedish Presidency of the European Union in 2009 and now active in all the Eastern Partnership countries. The purpose of this multi-donor and multi-agency Fund is to co-finance municipal investments to improve energy efficiency thus contributing to energy security and economic competitiveness, while also having a positive impact on environment and combating climate change.

The E5P in Ukraine stands at €134 million and merges financial contributions from the European Union, as the largest contributor, Sweden, Germany, Denmark, Finland, Norway, Switzerland, USA, Poland, Estonia, Iceland, Latvia, Lithuania, Ireland and the Slovak Republic. Ukraine is also a contributor to the E5P Fund with €20 million. The E5P Fund in Ukraine is supporting 23 projects mainly for district heating, energy efficiency in public and residential buildings, solid waste management, wastewater treatment and public transport. The E5P grants are combined with IFI loans generating an investment volume of over half a billion euro. The Fund also supports policy dialogue and regulatory reforms.

 

Press contacts:

Olga Sushytska, o.sushytska@ext.eib.org, tel.: +380672436355

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

Редакторські розділи: