Представництво Європейського Союзу в Україні

Санкції ЄС за використання хімічної зброї: до переліку потрапили співробітники ГРУ

Bruxelles, 21/01/2019 - 16:42, UNIQUE ID: 190121_20
Press releases

Сьогодні Рада ЄС ввела санкції проти дев'ятьох осіб та однієї установи в рамках нового режиму обмежувальних заходів проти використання та розповсюдження хімічної зброї, сформованого 15 жовтня 2018 року.

Серед них – два співробітники ГРУ, голова та заступник голови  ГРУ (також відомого як ГУ або Головне управління Генерального штабу Збройних Сил РФ), відповідальні за зберігання, транспортування та використання токсичної нервово-паралітичної речовини в Солсбері (Сполучене Королівство) на вихідних 4 березня 2018 року. Окрім того, санкції було введено проти сирійської організації, відповідальної за розробку і виробництво хімічної зброї – Сирійського науково-дослідного центру (SSRC), а також п'ятьох сирійських посадових осіб, які безпосередньо беруть участь у діяльності цієї установи. Ці особи та установа є першими у списку у рамках нового режиму санкцій щодо хімічної зброї. Сирійський науково-дослідний центр вже було внесено до списку у рамках санкційного режиму, що діє щодо Сирії .

Санкції складаються із заборони на в’їзд до ЄС і заморожування активів для осіб та установ. Окрім того, особам та установам Євросоюзу заборонено надавати кошти тим, хто потрапив у санкційний список. Це рішення робить внесок у зусилля ЄС щодо протидії розповсюдженню та використанню хімічної зброї, що становить серйозну загрозу міжнародній безпеці.

Правові акти, зокрема імена відповідних осіб, можна знайти в Офіційному віснику ЄС від 21 січня.

Більше інформації:

Хімічна зброя: Рада ЄС прийняла новий режим санкцій, 15 жовтня 2018 року

Санкції: як і коли ЄС приймає обмежувальні заходи

 

 

Languages:
Редакторські розділи: