Представництво Європейського Союзу в Україні

ЄС та Світовий банк виділяють 13 мільярдів євро на транспортні мережі Східного партнерства

Bruxelles, 16/01/2019 - 08:54, UNIQUE ID: 190116_2
Press releases

Європейська комісія та Світовий банк розробили орієнтовний План дій щодо інвестицій в Транс'європейську транспортну мережу (TEN-T). Мета плану - розвивати транспортні сполучення та забезпечувати економічне зростання в країнах Східного партнерства. Обсяг фінансування - майже 13 мільярдів євро.

В рамках інвестиційного плану було визначено пріоритетні проекти в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Республіці Молдова та Україні. Сукупна вартість цих проектів становить близько 13 мільярдів євро, а їх втілення передбачає будівництво та ремонт 4800 кілометрів автомобільних та залізничних доріг, а також 6 портів та 11 логістичних центрів.

З цього приводу Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення Йоганнес Ган наголосив: «Розробка орієнтовного Плану дій щодо інвестицій TEN-T - це результат спільних зусиль, метою яких є досягнення відчутних результатів для жителів усього регіону. Цей План покликаний допомогти представникам влади визначитися з пріоритетами стратегічного інвестування у сферу транспортної інфраструктури. Це дозволить завершити роботу над мережею TEN-T, що була визначена одним із 20 досягнень до 2020 року у Спільній декларації, прийнятій на останньому саміті Східного партнерства у Брюсселі».

Комісарка ЄС з питань транспорту Віолета Бульц зазначила: «Розвиток транспортних сполучень в країнах Східного партнерства, а також між цими країнами та ЄС, сприятиме економічному зростанню та створенню робочих місць. План також покликаний висвітлити важливість безпеки дорожнього руху та цифрових рішень в рамках нових проектів, а також узгодити стандарти проектування з практикою ЄС».

Проекти, включені до інвестиційного плану, були визначені спільно з країнами Східного партнерства за сприяння міжнародних фінансових інституцій. Ці проекти дозволять побудувати та відремонтувати нові та вже наявні автомобільні шляхи, залізниці, порти, аеропорти, а також логістичні центри і пункти перетину кордону.

Пріоритетні інвестиції включають як короткострокові проекти, що повинні бути завершені до 2020 року, так і довгострокові проекти, спрямовані на поліпшення транспортних сполучень в рамках TEN-T до 2030 року.

Поряд з інвестиціями в інфраструктурні проекти, представлений інвестиційний план спрямований на просування ключових реформ у транспортному секторі, а також на підвищення безпеки дорожнього руху в регіоні. Очікується, що втілення проектів в рамках TEN-T сприятиме регіональному розвитку шляхом поліпшення доступу до економічних можливостей, використання переваг промислових агломерацій та посилення ринкової конкуренції.

Розробка орієнтовного Плану дій щодо інвестицій збігається зі вступом в силу розширення основної частини TEN-T на регіон Східного партнерства.

Докладнішу інформацію дивіться тут.

Контактні особи: Enrico Brivio, +32 229 56172; Stephan Meder, +32 229 13917; Alceo Smerilli, +32 229 64887

Languages:
Редакторські розділи: