Представництво Європейського Союзу в Україні

В ЄС набрав чинності новий кодекс поведінки єврокомісарів

Bruxelles, 30/01/2018 - 23:00, UNIQUE ID: 180202_3
Press releases

31 січня Єврокомісія прийняла новий кодекс поведінки єврокомісарів. Про підготовку такого кодексу раніше заявив Президент Юнкер у своїй промові про стан союзу. Нові правила кодексу поведінки для єврокомісарів встановлюють найвищі етичні стандарти в Європі.

Основні положення вдосконаленого кодексу поведінки:

- Новий кодекс поведінки розширює з 18 місяців до двох років період, протягом якого колишні єврокомісари не можуть займати посади в приватних структурах, відповідно до пропозиції Президента Юнкера від листопада 2016 року. Для Президента Єврокомісії цей період становить три роки.

- Новий кодекс поведінки вперше визначає, що таке “конфлікт інтересів”. Також він встановлює принцип, відповідно до якого Єврокомісари не лише мають уникати конфлікту інтересів, але й ситуацій, які можуть виглядати як такий конфлікт.

- Єврокомісари матимуть декларувати інвестиції понад 10 тис. євро, незалежно від можливості конфлікту інтересів. У випадку виникнення конфлікту інтересів щодо якогось із активів єврокомісара, Президент зможе вимагати їх вилучення або розміщення в сліпий трастовий фонд.

- Кожні два місяці буде публікуватись інформація щодо транспортних витрат кожного єврокомісара. Вперше такі дані стануть публічними в лютому 2018 року.

- У виконанні кодексу Коледжу допомагатиме новий Незалежний етичний комітет з посиленим статусом.

- 7 лютого Європарламент має погодити оновлення Рамкової угоди між Європейським Парламентом та Єврокомісією. В результаті, єврокомісари можуть брати участь у виборах до Європарламенту як кандидати без потреби брати відпустку, відповідно до пропозиції Президента Юнкера від листопада 2016 року.
 

Детальніше:
прес-реліз

- Кодекс поведінки єврокомісарів 2018 року
- Текст статті 245
- Кодекс поведінки єврокомісарів 2011 року
Посилання на прес-реліз щодо листа Президента Юнкера та Президента Шульца щодо “відпускної” паузи та передвиборчих кампаній Європарламенту
- Стан Союзу в 2017 році від 13 вересня 2017 р.

Languages:
Редакторські розділи:

Автор