Delegation of the European Union to Ukraine

Україна: ЄІБ надає 320 млн євро на вакцини проти COVID-19 та покращення експлуатаційної стійкості міжнародного аеропорту «Бориспіль»

Київ, 12/02/2021 - 15:42, UNIQUE ID: 210212_11
Press releases

English version is below

  • Банк ЄС надає Україні 50 млн євро для купівлі вакцин проти COVID-19 та обладнання для забезпечення їх постачання.
  • 270 млн євро будуть спрямовані на удосконалення міжнародного аеропорту Бориспіль (KBP), що є найбільшим летовищем України та головним міжнародним каналом сполучення.
  • Разом із рекордними інвестиціям у понад 1 млрд євро в Україну в 2020 році, банк ЄС продовжує робити вкрай необхідний внесок в українську економіку та життя громадян. 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та уряд України домовились про новий фінансовий пакет на суму 320 млн євро для підтримки України з метою її швидшого відновлення після пандемії COVID-19, а також для реконструкції інфраструктури аеропорту та підвищення його експлуатаційної стійкості. Банк ЄС надасть державному підприємству «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 270 млн євро кредиту на відновлення інфраструктури аеропорту та підвищення рівня авіаційної безпеки. Ще 50 млн євро були перепрофільовані з  наявної інвестиційної «Програми розвитку муніципальної інфраструктури України» та будуть спрямовані на придбання вкрай необхідних вакцин проти COVID-19 та відповідного обладнання для забезпечення холодового ланцюга, а також логістики.

У відповідь на кризу COVID-19 банк ЄС, в межах ініціативи Team Europe, оперативно перенаправив свої зусилля на боротьбу з пандемією та її економічними наслідками, а також на підтримку швидшого економічного та соціального відновлення України. У 2020 році, у період найгіршої світової кризи в галузі охорони здоров’я та економіки, ЄІБ інвестував в Україну понад 1 млрд євро. 2020-й рік став другим за обсягом інвестицій в історії діяльності ЄІБ в Україні.

Президент ЄІБ Вернер Хойєр сказав: «Ми раді вітати сьогодні прем’єр-міністра Шмигаля, міністра інфраструктури Криклія та їхні команди у Люксембурзі. Як банк ЄС, ЄІБ глибоко відданий підтримці наших сусідів з регіону Східного партнерства та, зокрема, Україні. У 2020 році ми зробили рекордні інвестиції в Україну на суму понад 1 млрд євро. Наша діяльність зосереджувалась на підтримці постраждалих від конфлікту регіонах на сході України, відновленні та розвитку інфраструктури, інноваціях, покращенні громадського транспорту та відновленні бізнесу після COVID-19 в межах зусиль ініціативи Team Europe щодо реагування на наслідки коронавірусної кризи. Ми розпочали 2021 рік із дуже своєчасних ініціатив на шляху до відновлення після COVID-19. Як банк ЄС, ми готові допомогти послабити вплив пандемії, захищаючи населення України, підвищуючи стійкість та підтримуючи такі ініціативи, як підписані сьогодні угоди. Це все заради підтримки зростання та відновлення».

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною, зазначила: «Доступ до вакцин – це ключ до порятунку життів, що дозволить якнайшвидше повернутися до нормального життя в Україні. ЄІБ із задоволенням сприяє цьому. Як частина Team Europe, ми продовжуємо серйозну підтримку України в ці особливо важкі часи. І нові ініціативи ЄІБ, окреслені сьогодні, продовжують наш вагомий внесок у стимулювання сталого економічного та соціального розвитку України. Не обмежуючись лише подоланням наслідків коронакризи, ми інвестуємо в міжнародний аеропорт Бориспіль, ключовий інфраструктурний об’єкт, життєво важливий для довгострокового економічного розвитку України. Разом із урядом України ми здійснили стратегічні інвестиції у краще, стійке та економічно успішне майбутнє України, посилюючи роль Банку ЄС як надійного союзника України».

Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні сказав: «Ці дві кредитні угоди, підписані сьогодні, надзвичайно важливі для стійкості та відновлення України після пандемії COVID-19. Перш за все, підтримка для закупівлі і доставки вакцин допоможе прискорити процес вакцинації в Україні – на додачу до вже мобілізованої допомоги ЄС для протидії COVID-19, поставок COVAX, та проєкту ЄС та ВООЗ з підтримки запровадження вакцини проти COVID-19 та проведення вакцинації в країнах Східного партнерства, який був анонсований учора. Нам украй важливо виграти ці перегони з часом – коли справа стосується COVID, ніхто не може почуватися у безпеці, поки не будуть захищені абсолютно всі. Інвестиції у західну аеродромну систему Міжнародного аеропорту «Бориспіль», включно із західною злітно-посадковою смугою, стануть важливим внеском не лише у економічне відновлення України після обмежень у подорожах: це також посилить кліматичну безпеку, оскільки інвестиції будуть зосереджені на наявних потужностях аеропорту, його безпеці, захищеності та стійкості – а не на розширенні летовища».

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив: «Завдяки подальшій підтримці ЄІБ та ЄС ми продовжуємо забезпечувати належне фінансування для системи охорони здоров'я України та сприяти посиленню заходів захисту населення у відповідь на кризу COVID-19. Фінансування ЄІБ дозволить нам придбати вакцини проти COVID-19, критично важливі для контролю над поширенням вірусу і швидшого повернення до нормального життя. COVID-19 також змінює робочі процеси аеропортів. Підписана сьогодні кредитна угода для Міжнародного аеропорту «Бориспіль» забезпечить розвиток інфраструктури та зміцнить позиції міжнародного вузлового хабу. Ми ще раз хотіли б подякувати ЄІБ за багаторічну співпрацю та підтримку. Ми віримо, що разом ми зможемо виробити всі можливі механізми підтримки України під час пандемії».

50 млн євро для вакцинації українців проти COVID-19

Банк ЄС надасть Україні 50 млн євро на допомогу у боротьбі з коронавірусом. Кошти спрямують на придбання вакцини від COVID-19 та відповідне обладнання для ланцюгів холодного постачання, що є ключовим фактором для успішної доставки вакцин по всій території країни. Кредит підвищить спроможність України у боротьбі з пандемією COVID-19. Ця фінансова операція є частиною загальної ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19.

Кошти виділять із наявної інвестиційної Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ), загальний обсяг якої становить 400 млн євро. Вона реалізується Міністерством розвитку громад та територій України. Міністерство охорони здоров'я України впроваджуватиме частину програми, що пов'язана з COVID-19. Це відбуватиметься у співпраці з Групою управління та підтримки Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ). Група надаватиме стратегічні і операційні консультації, а також підтримку з управління проєктами для обох Міністерств.

270 млн євро для удосконалення міжнародного аеропорту «Бориспіль»

Кредит на суму 270 млн євро для Міжнародного аеропорту «Бориспіль» (КВР) покращить енергоефективність, авіаційну безпеку та операційну стійкість найбільшого міжнародного летовища України, що забезпечує близько 60% усіх авіаційних пасажирських перевезень в країні.

Кредит ЄІБ також дозволить реконструювати західну аеродромну систему, включно із західною злітно-посадковою смугою (18R-36L). Відремонтована смуга замінить нинішню застарілу та покращить експлуатаційну гнучкість аеропорту. Кредит від Банку ЄС також дозволить аеропорту поліпшити рульову доріжку для руління повітряних суден та підвищити рівень безпеки за допомогою найсучаснішого освітлення аеродрому та систем посадки за приладами.

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій сказав: «Завдяки підтримці наших міжнародних партнерів з ЄІБ та реалізації проєкту розвитку аеропорту «Бориспіль» ми якісно модернізуємо летовище. Ми підвищимо технічне оснащення та конкурентоспроможність підприємства. Це допоможе Україні у подальшому успішному розвитку авіаційної галузі».

Виконувач обов'язків генерального директора ДП МА «Бориспіль» Олег Струк зазначив: «Для Міжнародного аеропорту «Бориспіль» співпраця з ЄІБ за підтримки Уряду та Міністерства інфраструктури України є вкрай важливою. А надто – в такі складні для всієї авіаційної галузі часи. Цей кредит дасть нам можливість реалізувати проєкт з реконструкції льотної зони №2 та в подальшому, після повноцінного відновлення рейсів та пасажиропотоку, стане фінансовим підґрунтям для реалізації затвердженої Урядом Концепції розвитку аеропорту. Попереду нас чекає багато роботи».

Проєкт повністю відповідає Програмі заходів для боротьби зі змінами клімату ЄІБ.  Ця Програма виключає нові інвестиції ЄІБ у розширення пропускної спроможності аеропортів з 11 листопада 2020 року. Натомість кредити можуть виділятися на поліпшення наявної пропускної спроможності аеропортів, включно з інвестиціями в їхню безпеку та стійкість. Саме це і планується в межах 270 млн євро кредиту, який ЄІБ надає Міжнародному аеропорту «Бориспіль».

 

Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, тел.: +38 067 243 63 55

Офіційний сайт: www.eib.org/press - Пресофіс: +352 4379 21000 – press@eib.org

_____________

 

Ukraine: EIB provides €320 million for COVID-19 vaccines and improvements in operational resilience at Boryspil International Airport

 

  • EU bank provides €50 million to Ukraine for COVID-19 vaccines and supply chain equipment.
  • A further €270 million will be used to finance improvements at Boryspil International Airport (KBP), the largest airport in Ukraine and the main international gateway.
  • With a record investment of over €1 billion in Ukraine in 2020, the EU bank continues to make a much-needed contribution to the Ukrainian economy and its people.

The European Investment Bank (EIB) and the Government of Ukraine have agreed on a new €320 million financial package to help accelerate Ukraine’s recovery from the COVID-19 pandemic and to rebuild airport infrastructure and increase its operational resilience. The EU bank will lend €270 million to the state-owned Boryspil International Airport for airport infrastructure rehabilitation and aviation security and safety enhancement. Another €50 million under the Ukraine Municipal Infrastructure Programme has been repurposed to purchase much-needed COVID-19 vaccines and the related supply chain equipment.

In response to the COVID-19 crisis, the EU bank, as part of Team Europe, rapidly redirected its efforts towards fighting the pandemic and its economic consequences and supporting the faster economic and social recovery of Ukraine. In 2020, the year of the worst global health and economic crisis for generations, the EIB invested over €1 billion in Ukraine, marking the second-highest investment volume in the history of the Bank’s activities in the country.

EIB President Werner Hoyer said: “It is a real pleasure to welcome Prime Minister Shmyhal and Infrastructure Minister Kryklii and their teams to Luxembourg today. As the EU bank, the EIB is deeply committed to supporting our neighbours in the Eastern Partnership region and Ukraine in particular. In 2020, we delivered a record investment of over €1 billion in Ukraine. Our operations focused on support for conflict-affected regions of eastern Ukraine, infrastructure rehabilitation and development, innovation, improvements in public transport and business recovery as part of the Team Europe effort to respond to the impact of the coronavirus crisis. We have started 2021 with very timely initiatives as we move towards a post-COVID-19 recovery. As the EU bank, we are ready to help alleviate the pressure of the pandemic by protecting the population of Ukraine, building resilience and supporting initiatives such as the operations signed today to support growth and recovery.”

EIB Vice-President Teresa Czerwińska, who is responsible for operations in Ukraine, said: “Access to vaccines is the key to saving lives and to allowing life in Ukraine to return to normal as quickly as possible. The EIB is pleased to be contributing towards this. As part of Team Europe, we are maintaining strong support to Ukraine in this time of need and the new EIB initiatives outlined today continue our strong track record of boosting the country’s sustainable economic and social development. We are also looking beyond the COVID-19 crisis, investing in Boryspil International Airport, a key piece of infrastructure that is vital for the long-term economic development of Ukraine. Together with the Ukrainian government, we have made strategic investments in a better, more resilient and economically prosperous future for Ukraine, reinforcing the EU bank’s role as a reliable ally.”

The Ambassador Matti Maasikas, Head of the EU Delegation to Ukraine, said:These two loans signed today are very important for Ukraine’s resilience and post-COVID recovery. First of all, the support for vaccine purchase and supply chains, on top of the already mobilised EU COVID assistance, COVAX deliveries and the EU-WHO action to support deployment of COVID-19 vaccines and vaccination in Eastern partnership countries announced yesterday, will help speed up the vaccination process in Ukraine. It is incredibly important to win this race against time – when it comes to COVID, no one is safe until everyone is. The investment into Boryspil International Airport’s western airfield system, including the western runway, is an important contribution not only to Ukraine’s economic recovery after the current period of travel restrictions, but also to fostering climate security, as it will focus on existing airport capacity, its safety, security and sustainability, not on expansion.”

The Prime Minister of Ukraine Denys Shmyhal remarked: “With this additional EIB and EU support, we are continuing to ensure that we are well funded to support Ukraine’s health system and help strengthen protection measures for the population in response to the COVID-19 crisis. The EIB financing will enable us to purchase COVID-19 vaccines critical for gaining control over the spread of the virus and getting back to normal sooner. COVID-19 is also altering airport business operations. The loan signed today for Boryspil International Airport will ensure the development of infrastructure and strengthen the position of the international hub. We would once again like to thank the EIB for its long-standing cooperation and support. We believe that together we will be able to work out possible mechanisms to support Ukraine during the pandemic.”

€50 million to vaccinate Ukrainian people against COVID-19

The EU bank will provide €50 million to help Ukraine combat the coronavirus. The funds will go towards purchasing COVID-19 vaccines and the related cold supply chain equipment that is key for the successful distribution of vaccines across the country. The loan reinforces Ukraine’s ability to tackle the COVID-19 pandemic. The operation is part of the overall COVID-19 response support provided by Team Europe.

These funds will be made available from the existing €400 million Ukraine Municipal Infrastructure Programme (UMIP) being implemented by the Ministry of Communities and Territories Development. The Ukrainian Ministry of Health will implement the COVID-19 facility in cooperation with the Project Management Support Unit under UMIP to provide strategic and operational advice as well as project management support to both ministries.

€270 million to improve Boryspil International Airport

The €270 million loan for Boryspil International Airport (KВР) will improve energy efficiency, aviation safety and security, as well as the operational resilience of Ukraine’s largest international airport that accounts for some 60% of all passenger air traffic in the country. 

The operation will enable the rehabilitation of the western airfield system, including the western runway (18R-36L). The reconstructed runway will replace the current obsolete one and will improve the airport’s operational flexibility. The EU bank loan will also enable the airport to improve airside ground circulation and upgrade safety with state-of-the-art airfield lighting and instrument landing systems.

Ukrainian Minister of Infrastructure Vladyslav Kryklii said: “Thanks to the support of our international partners from the EIB and the implementation of the Boryspil Airport development project, we will bring the airport up to modern standards, increasing the technical equipment and competitiveness of the enterprise. This will help Ukraine in the further successful development of the aviation industry.”

Acting CEO of Boryspil International Airport Oleh Struk said: “Cooperation with the EIB with the support of the Ukrainian government and the Ministry of Infrastructure is extremely important for Boryspil International Airport. This is particularly crucial during these difficult times for the entire aviation industry. This loan will enable us to implement a project to rebuild flight zone No 2 and later, after the full resumption of flights and passenger traffic, will be the financial basis for implementing the government-approved airport development concept. We have a lot of work ahead of us.”
The project is fully consistent with the EIB Climate Bank Roadmap. The roadmap excludes new investments in airport capacity expansions from 11 November 2020 and instead focuses on improving the existing airport capacity, including investments in safety, security and sustainability, which are planned under the €270 million loan for Boryspil International Airport.

 

Press contacts:

Olga Sushytska, o.sushytska@ext.eib.org, tel.: +38 067 243 63 55

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

Editorial Sections: