Представництво Європейського Союзу в Україні

Чому і яким чином ЄС підтримує Україну - блог Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозепа Борреля

22/04/2021 - 08:46
From the blog

English version is below:

Чому і яким чином ЄС підтримує Україну

20/04/2021 – Блог Високого представника Європейського Союзу із закордонних справ і безпекової політики/Віцепрезидента Європейської Комісії Жозепа Борреля

Напруга всередині та довкола України швидко зростає. Під час зустрічі Ради ЄС із закордонних справ ми надіслали чіткий сигнал нашої колективної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у зв’язку з розгортанням Росією військ та її негативними діями і провокаціями, що тривають.

Вкотре наша щомісячна зустріч міністрів закордонних справ ЄС відбулася в режимі відеоконференції через пандемію. Ми знову присвятили багато уваги зростанню напруженості в східній частині нашого континенту. Цього разу ми значною мірою зосередилися на Україні і на найбільш ефективних шляхах її підтримки, адже вона зіштовхується з рядом викликів, кількість яких зростає. Найголовніший з них полягає у тривалій військовій присутності РФ, обсяг якої навіть зріс.

Я запросив Міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу долучитися до нашої зустрічі, щоб ми могли безпосередньо заслухати його оцінку викликів, з якими зіштовхується Україна та обговорити те, як ЄС і його країни-члени можуть найкращим чином адаптувати нашу вже наявну суттєву підтримку. У нашому обміні думками ми торкнулися кількох аспектів.

"Україна зіштовхується з російською агресією вже протягом років... Особливо тривожним є нарощування військової присутності поблизу українських кордонів і в незаконно анексованому Криму”.

По-перше, це безпека і конфлікт в Україні. Протягом років Україна зіштовхується з російською агресією. Крім того, Москва не йде назустріч Києву у вирішенні конфлікту. Особливо тривожним є нарощування військової присутності поблизу українських кордонів і в незаконно анексованому Криму. На цих територіях зосереджено понад сто тисяч російських військових. Разом з партнерами з Великої сімки ми закликали Росію припинити цю небезпечну ескалацію. Крім того, Росія оголосила про закриття окремих частин акваторії Чорного моря до жовтня 2021 року для проведення військових навчань, що є черговою провокацією і порушує принцип свободи судноплавства, гарантований Конвенцією ООН з морського права (UNCLOS).

Зі свого боку я наголосив, що ми високо оцінюємо стриману відповідь України. Ми повинні продовжити спонукати Росію до деескалації та послаблення напруженості. Ми маємо разом відкинути спроби Росії позиціонувати себе посередником, а не стороною конфлікту.

Ми вкотре підтверджуємо нашу підтримку суверенітету і територіальної цілісності України та знову наполягаємо на необхідності повного виконання  Мінських домовленостей.

"Нині настав час для деескалації.  Ми дуже пильно слідкуємо за розвитком подій і повинні бути готові розглянути варіанти наших дій у разі продовження агресії”.

Ескалація напруженості вимагає як принципової позиції, так і посилення дипломатичних зусиль. Ми домовилися, що маємо дотримуватися єдиної позиції у наших двосторонніх перемовинах з Росією і в усіх відповідних міжнародних форматах, таких як Велика сімка й ОБСЄ, а також за участі США, і узгоджено виражати непохитну солідарність з Україною. Ми будемо продовжувати підтримувати зусилля в рамках Нормандського формату і діяльність ОБСЄ, зокрема Спеціальної моніторингової місії, а також інші заходи зі зміцнення миру. Нині настав час для деескалації.  Ми дуже пильно слідкуємо за розвитком подій і повинні бути готові розглянути варіанти наших дій у разі продовження агресії.

Говорячи про майбутні плани, Голова Європейської ради Шарль Мішель і я підтвердили свою участь у саміті Міжнародної Кримської Платформи, що відбудеться 23 серпня у Києві. Ця подія стане важливою нагодою, аби привернути увагу до незаконної анексії Криму, а також до нашої більш широкої підтримки України.

“Реформи роблять Україну більш стійкою і сильною, саме тому ми залучили понад 16 мільярдів євро на підтримку реформ з 2014 року”

По-друге, ми обговорили реформи. Україна досягла значного прогресу, але попереду багато роботи, зокрема у сфері боротьби з корупцією та впровадження судової реформи. Реформи роблять Україну більш стійкою і сильнішою, саме тому ми залучили понад 16 мільярдів євро на підтримку реформи з 2014 року. Це робить Україну найбільшим реципієнтом фінансової підтримки Європейського Союзу. Ми погодилися з Міністром Кулебою, що економічна інтеграція України і гармонізація законодавства з ЄС сприятиме економіці та торгівлі України.

По-третє, ми продовжимо підтримувати Україну в боротьбі з пандемією. Минулої п’ятниці ініціатива COVAX доставила в Україну 117 000 доз вакцин проти COVID-19. Крім того, заплановано доставку майже трьох мільйонів доз вакцин до кінця червня. Як ми неодноразово повторювали, Європейський Союз є переконаним прихильником багатосторонньої взаємодії у питанні розподілу вакцин і одним із найбільших донорів ініціативи COVAX.

Звісно, говорячи про Україну, не може залишити поза увагою ситуацію всередині Росії та у відносинах з нею. На жаль, негативні тенденції, які ми спостерігаємо в Росії протягом певного часу, продовжуються. Поводження з Навальним є цьому доказом. Я здійснив поїздку до Москви на початку лютого, щоб порушити напряму з російським керівництвом це питання, але Росія, очевидно, вирішила продовжувати рух обраним курсом.

Це призвело до ситуації зі здоров’ям Навального, що викликає велике занепокоєння. Ми чітко заявили, що очікуємо отримання ним необхідної медичної допомоги від тих лікарів, яким він довіряє (що цілком логічно, з огляду на те, що раніше його отруїли). Ми вважатимемо російську владу відповідальною за його долю.

Я вже раніше зазначав, що Росія відокремлюється від Європи. Як Європейський Союз, ми повинні і ми зробимо висновки, при цьому захищаючи принципи, що лежать в основі європейської безпеки, і підтримуючи партнерів, які поділяють наші інтереси і цінності.

***

Why and how the EU is supporting Ukraine

20/04/2021 – HRVP Blog – Tensions are rising fast in and around Ukraine. At the Foreign Affairs Council, we have sent a clear signal of our collective support for Ukraine’s sovereignty and territorial integrity in front of Russia’s military deployment and its continued negative actions and provocations.

Once again, our monthly meeting of EU Foreign Ministers had to be held via video-link because of the enduring pandemic. And we devoted – yet again – a lot of attention to the growing tensions on the eastern part of our continent. This time, our core focus was on Ukraine and how we can best support that country, as it faces a growing array of challenges. Chief among them is Russia’s continued, even increased, military presence.

I had invited the Ukrainian Foreign Minister Dimytro Kuleba to join us so that we could hear directly his assessment of the challenges that Ukraine is facing and how the EU and its member states can best tailor our already substantial support. Our exchanges covered several aspects.  

"For years now, Ukraine has been facing Russian aggression… What is especially worrying is the military build-up in the proximity of the Ukrainian border and in the illegally annexed Crimea."

 First, security and the conflict in Ukraine. For years now, Ukraine has been facing Russian aggression. Moreover, Kyiv’s steps towards conflict resolution are not reciprocated by Moscow. What is especially worrying is the military build-up in the proximity of the Ukrainian border and in the illegally annexed Crimea. There are more than one hundred thousand Russian troops amassed. With G7 partners, we have called on Russia to stop this dangerous escalation. In addition, Russia has announced the closure of certain parts of the Black Sea until October 2021, for military manoeuvres, which is another provocative move and violates the freedom of navigation as guaranteed by UN Convention on the Law of the Sea (UNCLOS).

From my side, I stressed that we must commend Ukraine for its restrained response; we must continue to urge Russia to de-escalate and defuse tensions, and we should all push back on Russia’s attempts to portray itself as a mediator, rather than a party to the conflict.

We reiterated our strong support to Ukraine's sovereignty and territorial integrity and our insistence on the need for the full implementation of the Minsk agreements.

"Now is the time to de-escalate. We are keeping these developments under close scrutiny, and we should stand ready to look into our options should the aggression continue."

Escalating tensions require both a principled stance but also intensified diplomacy. We agreed that we should speak with one voice bilaterally in our conversations with Russia and in all relevant international fora – the G7, the OSCE, with the US - and pass coordinated messages of steadfast solidarity with Ukraine. We will keep supporting the efforts in the Normandy format and the OSCE including its Special Monitoring Mission, and peacebuilding measures. Now is the time to de-escalate. We are keeping these developments under close scrutiny, and we should stand ready to look into our options should the aggression continue.

Looking ahead, President Michel and myself have confirmed our participation in the Summit on the International Crimean Platform planned for 23 August in Kyiv, which will be an important occasion to keep the spotlight on the illegal annexation of Crimea as well on our broader support for Ukraine.

 "Reforms make Ukraine more resilient and stronger and that’s why we have mobilised more than €16 billion in support of reforms since 2014."

 Second, we discussed reforms. Ukraine has made a lot of progress, but more remains to be done, in particular on anti-corruption and judicial reforms. Indeed, reforms make Ukraine more resilient and stronger and that is why we have mobilised more than €16 billion in support of reforms since 2014, making Ukraine the biggest recipient of EU financial support. With Minister Kuleba, we agreed that Ukraine’s economic integration and regulatory approximation with the EU is beneficial for Ukraine’s trade and economy.

Third, we will continue to support Ukraine in combating the pandemic. Last Friday, COVAX delivered 117,000 doses of COVID-19 vaccines to Ukraine and it is scheduled to deliver almost 3 million doses of vaccine by the end of June. As we don’t stop repeating, the EU is a strong supporter of vaccine multilateralism and one of the biggest contributors to COVAX.

Discussing Ukraine of course also means reflecting on the situation in and with Russia. Unfortunately, the negative trend that we have seen for some time in Russia continues. The treatment of Mr Navalvy is a key illustration. I went to Moscow in early February to raise the issues directly with the Russian leadership but Russia has clearly opted to persist in its course.

This has now led to a very worrying situation with respect to Mr Navalny’s health. We have made clear that we expect him to receive the medical care that he needs and from doctors he trusts (which is only logical given that he’s been poisoned before). We will hold the Russian authorities accountable for his fate.

I have set out earlier that Russia is disconnecting from Europe. As the EU, we need to and we will draw the consequences, upholding the principles underpinning European security and supporting partners that share our interests and values.

Редакторські розділи:

Автор