Представництво Європейського Союзу в Україні

ЄІБ відзначає великі інвестиції в Україну у 2020 році: понад 1 млрд євро на інфраструктуру, захист довкілля, інновації та відновлення після COVID-19

Київ, 03/02/2021 - 11:31, UNIQUE ID: 210203_9
Press releases

English version is below

  • Банк ЄС інвестував понад 1 млрд євро в Україну в 2020-му, що є другим за обсягом річним показником за всю історію діяльності ЄІБ в країні.
  • Інвестиції ЄІБ допоможуть Україні зростати та розвиватися швидше і стійкіше на її шляху до ЄС.
  • Гранти від Європейського Союзу доповнять більшість кредитів ЄІБ, підписаних у 2020 році, надаючи технічну допомогу у підготовці та управлінні проєктами. 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) інвестував в Україну понад 1 млрд євро в 2020 році, у період найгіршої світової кризи в галузі охорони здоров’я та економіки. 2020-й рік став другим за обсягом інвестицій в історії діяльності ЄІБ в Україні. Це більше на понад 50% порівняно з 2019 роком. Нині загальний обсяг інвестицій ЄІБ в Україну сягнув 7,5 млрд євро.

У відповідь на кризу COVID-19 банк ЄС швидко перенаправив свої зусилля на боротьбу з пандемією та її економічними наслідками, а також на підтримку швидшого економічного та соціального відновлення України.

ЄІБ надав фінансування малим та середнім підприємствам (МСП), щоб допомогти їм пережити кризу та продовжувати надавати робочі місця та інвестувати в реабілітацію та розвиток інфраструктури, інновації та вдосконалення громадського транспорту та ключових державних послуг, таких як освіта та поштові послуги. У 2020 році ЄІБ підтримав 75 ​​МСП і компаній із середнім рівнем капіталізації та допоміг зберегти близько 18 500 робочих місць для українців.

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною, зазначила: «Попри складний та напружений 2020 рік, ЄІБ продовжував робити вкрай необхідний внесок в українську економіку та життя громадян. У 2020 році ми інвестували в Україну рекордну суму у понад 1 млрд євро, зосередивши свою діяльність на підтримці постраждалих від конфлікту регіонах на сході України, стійкій та зеленій інфраструктурі, цифровізації, інноваціях та відновленню бізнесу після COVID-19. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у регіоні, яка підтримує політику Європейського Союзу. Ми надзвичайно пишаємося своєю незмінною роллю в економічному та соціальному розвитку України. Наша взаємодія та партнерство з Україною сильніші, ніж будь-коли».

Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон додав: «Коронавірус зробив 2020 рік надзвичайно складним. Але кризи, навіть найгостріші, завжди відкривають можливості. Що стосується співпраці ЄІБ та України, то 2020 рік дав нам багато підстав для оптимізму. Ми працювали над проєктами, які, як я сподіваюся, суттєво сприятимуть можливостям, процвітанню та покращенню життєвого рівня українців, наприклад, шляхом оновлення інфраструктури на постраждалому від конфлікту сході України, підвищення енергоефективності громадських будівель або підвищення якості та надійності громадського транспорту та дорожньої інфраструктури. З портфелем кредитів та гарантій на загальну суму 7,5 млрд євро для України, ЄІБ пишається тим, що сприяє справжнім змінам на краще для країни та її жителів – це найважливіший результат нашої роботи».

Голова Представництва Європейського Cоюзу в Україні Матті Маасікас сказав: «З 2014 року Європейський Союз мобілізував понад 16 млрд євро грантів та кредитів на підтримку програми реформ в Україні. Європейський інвестиційний банк є ключовим партнером у цьому, забезпечуючи інвестиції у такі життєво важливі сфери, як відновлення цивільної інфраструктури на постраждалому від конфлікту сході України, транспорт та енергоефективність. У 2020 році Банк ЄС відіграв важливу роль у #TeamEurope, глобальній ініціативі ЄС щодо боротьби з пандемією COVID-19, і особливо в мобілізації пакету підтримки ЄС для України на суму понад 190 мільйонів євро».

Кредитні угоди ЄІБ, що були підписані в 2020 році, підтримали пріоритети уряду України та Європейського Союзу та допомогли країні швидше оговтатися від пандемії та підвищити свою економічну стійкість.

Зміцнення інфраструктури, включно з постраждалими від конфлікту регіонами на сході України

ЄІБ активізував свої інвестиції в 2020 році для вирішення проблем довгострокового соціального та економічного розвитку східної України та інтеграції регіонів, що постраждали від конфлікту, а також модернізації дорожньої інфраструктури в Україні.

Завдяки кредиту у розмірі 340 млн євро, постраждалі від конфлікту регіони на сході України отримають практичну підтримку для відновлення соціальної інфраструктури, поліпшення комунальних послуг, ремонту пошкоджених адміністративних будівель та покращення ключової соціальної інфраструктури, включаючи лікарні, школи, дитячі садки, поштові відділення, вуличне освітлення, каналізаційні системи, а також муніципальний транспорт та відповідну транспортну інфраструктуру.

Щоб покращити умови життя та ведення бізнесу у східній Україні, ЄІБ інвестував 100 млн євро у модернізацію 183 км автомобільних доріг у Луганській області. Жителі регіону та місцеві підприємства скористаються перевагами сучасної траси за маршрутом Троїцьке–Сєвєродонецьк–Старобільськ,  зможуть скоротити час на дорогу та зменшити витрати на технічне обслуговування автомобілів, а також відчують покращення дорожньої безпеки.

Інвестування у енергоефективність громадських будівель

Як кліматично-орієнтований банк ЄС, ЄІБ підтримав Україну у виконанні її амбітної програми з енергоефективності. Кредит у розмірі 300 млн євро від ЄІБ дозволить Україні підвищити енергоефективність 1000 громадських будівель, зокрема шкіл, культурних центрів, дитячих садків та лікарень. Кредит дозволить продовжити термін експлуатації ключових соціальних, медичних, адміністративних та культурних будівель щонайменше на 20 років, а також скоротити викиди CO2 на 1 250 000 тонн.

Вдосконалення громадського транспорту та поштових послуг

Європейський інвестиційний банк також спрямував 200 млн євро на покращення громадського транспорту в Україні. Завдяки кредиту до 20 середніх та великих українських міст модернізують рухомий склад електричного громадського транспорту (трамваїв, тролейбусів, вагонів метро та електробусів), а також відновлять та побудують нову інфраструктуру громадського транспорту (наприклад, трамвайні лінії, тролейбусні смуги, підстанції та депо).

Банк ЄС виділив 30 млн євро кредиту на модернізацію та цифровізацію поштових послуг України. Кредит дозволить національному оператору поштового зв’язку Укрпошті розширити свою інфраструктуру за допомогою розбудови трьох нових сортувальних центрів, 20-ти поштових депо та ІТ-інфраструктури. Завдяки кредиту від банку ЄС, Укрпошта розробить та запровадить нову надсучасну логістичну мережу для обробки посилок, скоротить терміни доставки та покращить загальну якість поштових послуг для мільйонів українців.

Підтримка інновацій в Україні

Для того, щоб прискорити розвиток інноваційної та підприємницької екосистеми в Україні, ЄІБ інвестував 50 млн євро у перший інноваційний парк України UNIT.City. Кредит спрямують на фінансування проєкту «Інноваційний кампус для України», що передбачає дизайн, реновацію та побудову нових спеціалізованих приміщень та споруд в парку UNIT.City. Гроші будуть виділені на будівництво нових кампусів інноваційного парку – B15, B16, B17, U1 – загальною площею 70 000 квадратних метрів. Проєкт створить 549 постійних та 2400 тимчасових робочих місць, а також опосередковано підтримає 15 тисяч робочих місць у UNIT.City

Посилення стійкості бізнесу та охорони здоров'я під час COVID-19

ЄІБ також активно бере участь у підтримці уряду України у боротьбі з COVID-19. Станом на кінець 2020 року ЄІБ погодився перепрофілювати 50 мільйонів євро з наявного кредиту (а саме Програма розвитку муніципальної інфраструктури України - UMIP, загальною сумою у 400 млн євро) для фінансування зусиль України, спрямованих на боротьбу з COVID-19, зокрема, на використання цього траншу для придбання вакцини проти COVID-19.

У 2020 році ЄІБ надав 75 млн євро місцевим фінансовим посередникам – ПроКредит Банку Україна (25 млн євро), ПРАВЕКС БАНКу (30 млн євро) та Укрексімбанку (еквівалент 20 млн євро в місцевій валюті) – для підтримки українських малих та середніх підприємств (МСП) та компаній із середнім рівнем капіталізації, які постраждали від економічного впливу пандемії коронавірусу. Ці операції є частиною зусиль ініціативи Team Europe щодо реагування на виклики пандемії COVID-19. Мета – підтримати стале соціальне та економічне відновлення України.

Встановлення зеленого та цифрового порядку денного на 2021 рік

Європейський інвестиційний банк залишається відданим регіону Східного партнерства та, зокрема, Україні. Перехід ЄІБ до кліматично-орієнтованого банку ЄС та розгортання цифрового порядку денного стануть орієнтирами для цілей кредитування ЄІБ в Україні в 2021 році та подальшому.

 

Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, tel.: +38 067 243 63 55

Вебсайт: www.eib.org/press - Пресофіс: +352 4379 21000 – press@eib.org

______________

 

EIB records high investments in Ukraine in 2020: over €1 billion for infrastructure, environment, innovation and post-COVID-19 recovery

 

  • EU bank invested over €1 billion in Ukraine in 2020, the second-highest amount in the history of its activities in the country.
  • EIB investments help Ukraine grow and develop faster and more sustainably on its path towards the European Union.
  • EU grants will support most of the EIB loans signed in 2020 that offer technical assistance in project preparation and management.

The European Investment Bank (EIB) invested over €1 billion in Ukraine in 2020 alone, the year of the worst global health and economic crisis for generations, marking the second-highest investment volume in the history of the Bank’s activities in the country. This represents an increase of more than 50% compared to 2019. Total EIB investment in Ukraine has now reached €7.5 billion.

In response to the COVID-19 crisis, the EU bank rapidly redirected its efforts towards fighting the pandemic and its economic consequences and supporting the faster economic and social recovery of Ukraine.

The EIB financed small and medium-sized enterprises (SMEs) to ensure they can survive the crisis and continue to provide jobs. It also invested in infrastructure rehabilitation and development, innovation and improvements in public transport and key public services such as education and the postal service. In 2020, the EIB supported 75 SMEs and mid-caps and helped sustain close to 18 500 jobs in Ukraine.

EIB Vice-President Teresa Czerwińska, who is responsible for operations in Ukraine, said: Despite a tough and challenging 2020, the EIB continued to make a much-needed contribution to the Ukrainian economy and its people. We delivered record investment of over €1 billion in Ukraine in 2020, focusing our operations on support for conflict-affected regions of eastern Ukraine, sustainable and green infrastructure, digitalisation, innovation and business recovery after COVID-19. Ukraine is the main recipient country of EIB investments in the Eastern Neighbourhood, accounting for more than 60% of the EIB’s lending activity in the region and supporting the European Union’s policies in its neighbourhood. We are extremely proud of our continuing role in the economic and social development of Ukraine. Our engagement and partnership with the country is stronger than ever.”

Head of the EIB Resident Representation for Ukraine Jean-Erik de Zagon added:The coronavirus made 2020 an exceptionally challenging year. But crises, even the most acute, always bring opportunities. As far as the cooperation between the EIB and Ukraine is concerned, 2020 gave us many reasons for optimism. We worked on projects which I hope will contribute significantly to opportunities, prosperity and living standards for Ukrainian people, for example through renovating infrastructure in conflict-affected eastern Ukraine, enhancing the energy efficiency of public buildings or improving the quality and reliability of public transport and road infrastructure. With a portfolio worth €7.5 billion in signed loans and guarantees since 2007, the EIB is proud to be making a real difference to the country and its people – this is the most important result of our work.”

The Ambassador Matti Maasikas, Head of the European Union Delegation to Ukraine, said: “Since 2014, the European Union has mobilised over €16 billion in grants and loans to support Ukraine’s reform agenda. The European Investment Bank has been a key partner in this, providing investment in vital areas such as rehabilitation of civilian infrastructure in conflict-affected eastern Ukraine, transport and energy efficiency. In 2020, the EU Bank has played an essential part of #TeamEurope, the EU’s global approach to fight the COVID-19 pandemic, and particularly in the mobilisation of over €190 million of EU support package for Ukraine.”

The EIB operations signed in 2020 supported the priorities of the Government of Ukraine and the European Union and helped the country to recover faster from the pandemic and to increase its economic resilience.

Reinforcing infrastructure, including in conflict-affected eastern Ukraine

The EIB stepped up its investment in 2020 to address the long-term social and economic development of eastern Ukraine and the integration of conflict-affected regions, as well as the modernisation of road infrastructure in the country.

Under a €340 million loan, the conflict-affected regions of eastern Ukraine will receive hands-on support to restore social infrastructure, improve public utility services and repair damaged administrative buildings and other key elements, including hospitals, schools, kindergartens, post offices, street lighting, sewerage systems, municipal transport and relevant transport infrastructure.

To improve living and business conditions in eastern Ukraine, the EIB has also invested €100 million to modernise 183 km of roads in the Luhansk region. Citizens and businesses in the region will benefit from a modern road network along the Troitske-Severodonetsk-Starobilsk route, enjoying reduced travelling times and vehicle maintenance costs as well as improved road safety.

Investing in greater energy efficiency for public buildings

In its role as the EU climate bank, the EIB supports Ukraine in implementing an ambitious energy efficiency programme. A €300 million loan will allow Ukraine to improve the energy efficiency of some 1 000 public-owned buildings, including schools, cultural centres, kindergartens and hospitals. The loan will also extend the operational life of key social, healthcare, administrative and cultural buildings by at least 20 years and reduce CO2 emissions by 1 250 000 tonnes.

Improving public transport and postal services

The EIB also channelled €200 million into improving public transport in Ukraine. As beneficiaries of the loan, up to 20 medium-sized and large cities will modernise their electric public transport rolling stock (trams, trolleybuses, metro coaches and electric buses) as well as rehabilitating and constructing new public transport infrastructure (e.g. tram lines, trolleybus lanes, sub-stations and depots).

The EU bank also provided a €30 million loan to support the modernisation and digitalisation of the Ukrainian postal service. The loan will allow the national postal service provider, Ukrposhta, to expand its infrastructure with up to three sorting hubs, 20 depots and related IT infrastructure. With its loan from the EIB, Ukrposhta will design and roll out a new, state-of-the-art parcel logistics network, reduce delivery times and improve the overall quality of the postal service for millions of Ukrainians.

Supporting innovation in Ukraine

To boost Ukrainian innovation and the country’s entrepreneurial ecosystem, the EIB invested €50 million in Ukraine’s first vertically-integrated innovation park, UNIT.City. The EIB loan will finance the Ukrainian Innovation Campus Project, which will cover the design, renovation and construction of new purpose-built facilities and structures in UNIT.City. Money will be allocated for the construction of new campuses at the innovation park - B15, B16, B17 and U1 - with a total area of 70 000 m2. The project will generate 549 full-time and 2 400 temporary jobs, as well as indirectly supporting some 15 000 jobs around UNIT.City.

Strengthening business resilience and public health during COVID-19

The EIB is also actively engaged in supporting the Government of Ukraine in combating COVID-19. As of the end of 2020, the EIB has agreed to repurpose €50 million from an existing facility (the Ukraine Municipal Infrastructure Programme - UMIP, with a total of €400 million) to finance Ukrainian efforts aimed at combating COVID-19, with plans to use this tranche for purchasing the COVID-19 vaccine.

In 2020, the EIB made €75 million available to local financial intermediaries - ProCredit Bank Ukraine (€25 million), PRAVEX BANK (€30 million) and Ukreximbank (the equivalent of €20 million in local currency) - to support Ukrainian SMEs and mid-caps affected by the economic impact of the coronavirus pandemic. These operations are part of Team Europe’s overall response to the COVID-19 crisis, which aims to support the sustainable social and economic recovery of the country.

Setting a green and digital agenda for 2021

The European Investment Bank remains committed to the Eastern Partnership (EaP) region and to Ukraine in particular. The EIB’s transition towards its role of EU climate bank and the deployment of its digital agenda will be the operational anchors for the Bank’s lending objectives in Ukraine in 2021 and beyond.

 

Press contacts:

Olga Sushytska, o.sushytska@ext.eib.org, tel.: +38 067 243 63 55

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

Редакторські розділи: