Delegation of the European Union to Ukraine

Team Europe: ЄІБ та ПроКредит виділяють 25 млн євро для швидшого відновлення малих та середніх підприємств України від кризи COVID-19

Київ, 21/12/2020 - 11:12, UNIQUE ID: 201221_3
Press releases

English version is below

  • ЄІБ та група «ПроКредит» створюють кредитну лінію у розмірі 25 млн євро задля підтримки МСП та компаній із середнім рівнем капіталізації в Україні. Кошти сприятимуть їхньому відновленню після пандемії COVID-19.
  • ЄІБ та група «ПроКредит» домовилися також про подібні кредитні лінії в Грузії (10 млн євро) та Молдові (20 млн євро). Таким чином, запланована підтримка компаній у трьох країнах становитиме 55 млн євро.
  • Операція є частиною ініціативи «Team Europe» із надзвичайного реагування  на COVID-19, що має на меті зберегти робочі місця, підтримати  ліквідність та фінансові операції, а також сприяти економічному відновленню країн-партнерів ЄС.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), кредитно-фінансова установа Європейського Союзу, надасть 25 мільйонів євро групі «ПроКредит». Це дозволить створити нову кредитну лінію для підтримки малих та середніх підприємств (МСП) та компаній із середнім рівнем капіталізації в Україні, а також допомогти бізнесу швидше відновитися після пандемії COVID-19. Кредитна лінія буде доступною у декількох валютах, включно з місцевою.

Інвестиція у розмірі 25 млн євро для України є частиною регіональної угоди на 55 мільйонів євро з «ПроКредит», яка дозволяє створювати подібні кредитні лінії у дочірніх банках у Грузії (10 млн євро) та Молдові (20 млн євро): все заради підтримки швидшого економічного відновлення після COVID-19 країн-партнерів ЄС зі Східного партнерства.

Ця операція надасть необхідне фінансування компаніям в Україні для подолання викликаних пандемією проблем обігу капіталу. Кредит від Європейського інвестиційного банку дозволить підсилити національний банківський сектор України та його спроможність фінансувати економічне відновлення країни.

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, яка  відповідає за фінансові операції в Грузії,  Молдові та Україні, сказала: «Ініціатива “Team Europe” продовжує підтримувати економічне відновлення країн-партнерів Східного партнерства після пандемії COVID-19, зміцнюючи загальноєвропейську солідарність у ці складні часи. У такий спосіб ми створили нові джерела фінансування саме тоді, коли така допомога є вирішальною для виживання наших МСП. Ми з нетерпінням чекаємо на  розширення нашого партнерства у майбутньому, щоб дозволити ще більшій кількості компаній скористатися нашими програмами підтримки для розвитку і зростання малих та середніх підприємств».

Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас сказав: «Ми раді відзначити запуск цієї нової програми від ЄІБ та ПроКредит, де вагому роль відіграє підтримка Європейського  Союзу. Це частина зусиль, які ЄС спрямовує на підтримку малих та середніх підприємств в Україні, зокрема через полегшення доступу до кредитів. Ми вважаємо, що такі заходи є особливо важливими в умовах фінансових труднощів для багатьох компаній в Україні та в усьому регіоні Східного партнерства».

У керівництві «ПроКредит Холдингу» акціонерного командитного товариства, материнської компанії групи «ПроКредит», зазначили: «Завдяки налагодженим відносинам із нашими клієнтами та партнерами, зокрема ЄІБ, ми змогли надати ефективну підтримку значній кількості МСП протягом цих неспокійних місяців. Такі кредитні лінії Європейського інвестиційного банку підтримуватимуть МСП у Грузії, Молдові та Україні задля подолання короткострокової нестачі ліквідності, а також надаватимуть їм украй необхідну фінансову підтримку в місцевих валютах для реалізації своїх інвестиційних проєктів. Ми сподіваємось, що ці кредитні лінії дозволять МСП відкривати нові бізнес-напрями та можливості, підтримуючи таким чином відновлення економіки у найближчі роки. Ми впевнені, що таке відновлення буде стимульовано структурним переходом до інвестицій, що не мають негативного впливу на довкілля, а також є соціально та екологічно орієнтованими».

«Team Europe»: зміцнення загальноєвропейської солідарності у часи кризи

Інвестиція Європейського інвестиційного банку є частиною зусиль ініціативи «Team Europe» щодо реагування на виклики пандемії COVID-19. Мета – підтримати стале соціальне та економічне відновлення країн Східного партнерства ЄС. Програма зміцнює як МСП, так і компанії із середнім рівнем капіталізації, які є основою національних економік та головним джерелом зайнятості в трьох країнах.

Підкріплені гарантіями Європейського Союзу, інвестиції ЄІБ дозволяють групі «ПроКредит» збільшити свою кредитну діяльність, не ставлячи під загрозу довгострокову стабільність фінансового сектору країни або її здатність підтримувати економічне відновлення під час пандемії в довгостроковій перспективі.

Кредитні лінії стануть ще більш привабливими завдяки гнучкішим умовам, що передбачені надзвичайними заходами ЄІБ у відповідь на COVID-19. Ці заходи є частиною зусиль «Team Europe» щодо підтримки країн-партнерів Східного партнерства під час пандемії.

Примітка для редакторів:

Про ЄІБ

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) є установою Європейського Союзу, яка надає довгострокові кредити та належить його державам-членам. Банк забезпечує довгострокове фінансування для розумних інвестицій, щоб сприяти досягненню цілей політики ЄС.

Про ЄІБ у країнах Східного партнерства

Завдяки кредитуванню країн Східного партнерства України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії та Республіки Молдови Європейський інвестиційний банк відіграє значну роль у розбудові важливої соціальної та економічної інфраструктури цього регіону. Проєкти ЄІБ розвивають приватний сектор та посилюють стійкість країн до кліматичних змін. Водночас, присутність банку зміцнює відносини з Європейським Союзом та його державами-членами.

У регіоні Східного партнерства ЄІБ фокусується на створенні якісних робочих місць та сприянні економічному зростанню, розвитку промисловості та інфраструктури, підтримці інновацій та забезпеченні доступної і чистої енергії. Кліматичні дії, відповідно до Паризької угоди, є головним пріоритетом у кредитній діяльності ЄІБ. Банк виступає каталізатором для залучення фінансування, необхідного для досягнення Цілей сталого розвитку ООН (ЦСР) до 2030 року. Додаткову інформацію про діяльність ЄІБ у регіоні Східного партнерства можна знайти за  цим посиланням.

Про ЄІБ в Україні

ЄІБ фінансує проєкти в Україні на основі Мандату зовнішнього кредитування ЄС. Цей мандат надає ЄІБ гарантію, що покривається бюджетом ЄС, для проєктів, що становлять значний інтерес для ЄС та його східних сусідів. ЄІБ працює в Україні з 2007 року. Банк ЄС прагне підтримувати Україну та допомагати створювати умови, необхідні для досягнення її економічної стабільності. Серед країн Східного партнерства Україна є основною країною-реципієнткою ЄІБ: на неї припадає приблизно 50% його кредитної діяльності серед країн Східного партнерства. Європейський інвестиційний банк є однією із ключових міжнародних фінансових установ в Україні, що фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Банк підтримує приватний сектор через фінансове посередництво, а також через надання прямих кредитів окремим великим компаніям. Прикметно, що ЄІБ був першою міжнародною фінансовою інституцією, що надала довгострокове фінансування місцевому банку у місцевій валюті задля підтримки малих та середніх підприємств в Україні. 

 

Про акціонерне командитне товариство «ПроКредит Холдинг»

«ПроКредит Холдинг», акціонерне командитне товариство, розташоване у Франкфурті-на-Майні, Німеччина. Це материнська компанія групи «ПроКредит», що орієнтована на розвиток. Вона складається з комерційних банків для малих та середніх підприємств (МСП). Окрім своєї програмної діяльності, яка сфокусованая на Південно-Східній та Східній Європі, група також працює в Південній Америці та Німеччині. На Франкфуртській фондовій біржі у сегменті  Prime Standard проходить торгівля акціями компанії. Серед головних акціонерів «ПроКредит Холдингу», акціонерного командитного товариства є такі стратегічні інвестори: Zeitinger Invest та ProCredit Staff Invest (інвестиційний інструмент для ProCredit staff), Dutch DOEN Participaties BV, KfW Development Bank та IFC (що є частиною  Світового банку). Як найвища за статусом компанія у групі відповідно до німецького Закону про банки, акціонерне командитне товариство «ПроКредит Холдинг» контролюється на консолідованому рівні Федеральним управлінням фінансового нагляду Німеччини (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht, BaFin) та Бундесбанком (Федеральним банком Німеччини). Додаткова інформація доступна за посиланням: www.procredit-holding.com

 

Контакти для преси:

Європейський інвестиційний банк 

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, Tel.: +38067-243-63-55

Вебсайт: www.eib.org/press - Пресофіс: +352 4379 21000 – press@eib.org

«ПроКредит Холдинг»

Андреа Кауфман, Group Communications, Вебсайт: https://procredit-holding.com/, Тел.: +49 69 951 437 138, E-mail: Andrea.Kaufmann@procredit-group.com

 ___________

 

Team Europe: EIB and ProCredit to support faster recovery of Ukraine`s SMEs from the COVID-19 crisis with €25 million

 

  • EIB and ProCredit Group create a €25 million credit line for the recovery of SMEs and midcaps from the COVID-19 pandemic in Ukraine.
  • EIB and ProCredit Group agree on similar credit lines in Georgia (€10 million) and Moldova (€20 million), bringing the total support to companies to €55 million
  • The operation is part of the Team Europe’s COVID-19 emergency response to help sustain jobs, maintain liquidity and operations, and fuel the economic recovery of the EU partner countries

 

The European Investment Bank, the lending arm of the European Union, will provide €25 million to the ProCredit Group to offer a new credit line for small and medium enterprises (SMEs) and midcaps in Ukraine and support their faster recovery from the COVID-19 pandemic. The credit line can be made available in multiple currencies, including in the local currency.

The investment is a part of a €55 million regional agreement with the ProCredit, which allows creation of similar credit lines at ProCredit Group subsidiaries in Georgia (€10 million) and Moldova (€20 million), all in support of faster economic COVID-19 recovery of the EU partner countries in the Eastern Neighbourhood.

This transaction provides much-needed financing to companies in Ukraine to address working capital issues created by the ongoing pandemic. The EIB loan also strengthens the national banking sector of Ukraine and reinforces its ability to finance the economic recovery of the country.

Teresa Czerwińska, EIB Vice-President who is in charge of operations in Georgia, Moldova and Ukraine, said: “Team Europe continues to support economic recovery of EU partner countries in the Eastern Neighbourhood from COVID-19, reinforcing pan-European solidarity in these difficult times. We have thus created new sources of financing at a moment when such aid is crucial for the survival of our SMEs. We look forward to expanding our partnership in the future, so as to allow even more companies benefit from our shared dedication to support SMEs grow and develop.”

Matti Maasikas, the Ambassador of the European Union to Ukraine said: “We are glad to see the launch of this new EIB-ProCredit operation with a key support component from the European Union. This is part of EU efforts to support small and medium enterprises in Ukraine, including by easing conditions for access to credit. We think that these types of measures are particularly important at a time of financial distress for so many companies, in Ukraine and the entire Eastern Partnership region.”

The management of ProCredit Holding AG & Co. KGaA, the parent company of the ProCredit group, said: “Thanks to the well-established relationships with our clients and partners such as the EIB, we have been able to provide efficient support to numerous SMEs during these turbulent months. These EIB credit lines will support SMEs in Georgia, Moldova and Ukraine to overcome short-term liquidity shortages and will provide much-needed support in local currencies for their investment projects. We expect that this will open them up to new lines of business and opportunities and thus will support economic recovery in the coming years. We are confident that this will be stimulated by a structural shift towards investments that are climate-friendly as well as socially and ecologically sustainable.”

Team Europe: Strengthening pan-European solidarity in times of crisis

The EIB investment is a part of Team Europe’s overall response to COVID-19 and supports the sustainable social and economic recovery of the EU’s Eastern Neighbourhood. The operation reinforces both SMEs and mid-caps, which are the backbone of national economies and a major source of employment in three countries.

Covered by guarantees from the European Union, the EIB investment enables the ProCredit Group to increase its lending activities without jeopardising the long-term stability of the local financial sectors or their ability to support the economic recovery from the pandemic in the long term.

The credit lines will be even more attractive due to the more flexible terms enabled by the EIB’s COVID-19 emergency measures. These emergency measures are a part of Team Europe’s efforts to support partner countries in the Eastern Neighbourhood during the pandemic.

 

Note to Editors:

About the EIB:

The European Investment Bank (EIB) is the long-term lending institution of the European Union owned by its Member States. It makes long-term finance available for sound investment in order to contribute towards EU policy goals.

The EIB in the Eastern Neighbourhood:

Through our lending to countries in the Eastern Neighbourhood – Belarus, Ukraine, the Republic of Moldova, Azerbaijan, Armenia and Georgia – the European Investment Bank plays a vital role in building important social and economic infrastructure. Our projects develop the private sector and countries’ resilience to climate change. At the same time, our presence reinforces relations with the European Union and its Member States.

In the Eastern Neighbourhood region, the EIB focuses on creating quality jobs and fostering economic growth, developing industry and infrastructure, supporting innovation, and providing affordable and clean energy. Climate action, in line with the Paris Agreement, is a top priority throughout EIB lending activities. Through our financing, we act as a catalyst to attract the funding needed to meet the UN’s Sustainable Development Goals (SDGs) for 2030. For more information on EIB activities in the Eastern Neighbourhood, please follow this link.

About the EIB in Ukraine:

The EIB finances projects in Ukraine on the basis of the EU External Lending Mandate. This provides the EIB with a guarantee covered by the EU budget for projects of significant interest to the EU and its Eastern Neighbours. The EIB has worked with Ukraine since 2007. The EU bank is committed to supporting Ukraine and helping to create the conditions necessary for the achievement of economic stability. Ukraine has been the main recipient country of EIB support in the Eastern Neighbourhood, accounting for roughly 50% of EIB lending activity. As one of the key International Financing Institutions (IFIs) in Ukraine, the EIB focuses on social and economic infrastructure, transport and connectivity, local private sector development, energy efficiency, climate action and innovation. The Bank supports the private sector primarily through financial intermediation, and also by providing direct loans to selected large companies. Notably, the EIB was the first IFI to make long-term funding in local currency available to a local bank in support of Ukrainian small and medium-sized enterprises (SMEs).

About ProCredit Holding AG & Co. KGaA

ProCredit Holding AG & Co. KGaA, based in Frankfurt am Main, Germany, is the parent company of the development-oriented ProCredit group, which consists of commercial banks for small and medium enterprises (SMEs). In addition to its operational focus on South Eastern and Eastern Europe, the ProCredit group is also active in South America and Germany. The company’s shares are traded on the Prime Standard segment of the Frankfurt Stock Exchange. The anchor shareholders of ProCredit Holding AG & Co. KGaA include the strategic investors Zeitinger Invest and ProCredit Staff Invest (the investment vehicle for ProCredit staff), the Dutch DOEN Participaties BV, KfW Development Bank and IFC (part of the World Bank Group). As the group’s superordinated company according to the German Banking Act, ProCredit Holding AG & Co. KGaA is supervised on a consolidated level by the German Federal Financial Supervisory Authority (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht, BaFin) and the German Bundesbank. For additional information, visit: www.procredit-holding.com.

 

Press contacts:

European Investment Bank   

Olga Sushytska, o.sushytska@ext.eib.org, Tel.: +38067-243-63-55

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

ProCredit Holding

Andrea Kaufmann, Group Communications, ProCredit Holding, Website: https://procredit-holding.com/, Tel.: +49 69 951 437 138, E-mail: Andrea.Kaufmann@procredit-group.com

Secções editoriais: