Представництво Європейського Союзу в Україні

ЄІБ виділяє 30 млн євро кредиту на модернізацію логістичної мережі Укрпошти

Brussels, 06/10/2020 - 21:12, UNIQUE ID: 201006_58
Press releases

Englisgh version is below:

Люксембург / Київ, 6 жовтня 2020 року

ЄІБ виділяє 30 млн євро кредиту на модернізацію логістичної мережі Укрпошти

  • Україна проведе модернізацію та цифровізацію Укрпошти: у рамках масштабного оновлення логістичної мережі національного поштового оператора банк ЄС виділяє кредит у розмірі 30 млн євро на створення трьох сортувальних центрів, 20 депо та відповідну ІТ-інфраструктуру
  • Інвестиції дозволять покращити рівень послуг та скоротити час доставки, особливо для міжнародних та внутрішніх посилок, листів та документів
  • Кредит надається разом із технічною допомогою для модернізації логістичної мережі Укрпошти

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та АТ «Укрпошта», національний оператор поштового зв’язку України, підписали угоду про залучення кредиту у розмірі 30 мільйонів євро для продовження модернізації та цифровізації поштових послуг країни. Кредитна угода, підписана під час 22-го саміту Україна-ЄС, дозволить Укрпошті розпочати масштабну модернізацію логістичної мережі за допомогою розбудови трьох нових сортувальних центрів, 20-ти поштових депо та ІТ-інфраструктури.

Віцепрезидентка ЄІБ Ліляна Павлова зазначила: «Ефективні, доступні та сучасні поштові послуги мають ключове значення для забезпечення швидкого, сталого та довгострокового економічного розвитку, оскільки вони відкривають нові можливості для бізнесу, створюють робочі місця, полегшують торгівлю та роблять її вигіднішою. Разом зі своїми українськими партнерами ЄІБ буде підтримувати розвиток сучасної цифрової поштової інфраструктури, користь від якої отримають як українські громадяни, так і підприємці. Ми надзвичайно пишаємось тим, що продовжуємо брати участь в економічному та соціальному розвитку України».

Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас сказав: «У час, коли надзвичайно важливим є перехід до світових стандартів у логістиці та цифровізації, ми раді, що Європейський інвестиційний банк співпрацює з головними постачальниками державних послуг, як-от Укрпошта, для забезпечення їх ресурсами і спроможністю надавати надійні, сучасні та доступні послуги всім українкам та українцям».

Завдяки кредиту від банку ЄС, Укрпошта розробить та запровадить нову надсучасну логістичну мережу для обробки посилок, скоротить терміни доставки та покращить загальну якість поштових послуг для мільйонів українців.

«Наступні кілька років стануть для Укрпошти періодом наймасштабнішої в історії компанії модернізації. Кредит від ЄІБ – це частина великих інвестицій у поштову інфраструктуру і свідчення того, що Укрпошта – надійний партнер, якому можна довіряти. Усього ж у рамках стратегії оновлення логістичної мережі ми плануємо залучити біля 100 мільйонів євро для будівництва 8 сортувальних хабів та 62 регіональних депо – це як кредитні кошти від ЄІБ та ЄБРР, так і власні інвестиції компанії. Нові логістичні центри будуть повністю автоматизовані та винесені за місто, що суттєво пришвидшить доставку відправлень та покращить сполучення та екологію у містах. Пропускна здатність зросте в 3-4 рази порівняно з тим, що є зараз. Ми також передбачимо окремі складські приміщення для інтернет-магазинів. Таким чином, зроблені ввечері замовлення без зайвої логістики потраплятимуть на сортувальну лінію і вже вранці будуть на відділеннях адресатів. Модернізація поштової інфраструктури суттєво змінить і умови праці для співробітників компанії: ручне сортування відійде в минуле, а цифровізація процесів дозволить залучати працівників на ринкові зарплати. Загалом плануємо понад 5000 нових робочих місць», наголосив генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

Якісніші й доступніші поштові послуги та швидша доставка поліпшать умови для ведення бізнесу в країні, особливо для малих та середніх підприємств. Це також забезпечить необхідну інфраструктуру для прискорення розвитку інтернет-торгівлі, доставки ліків, та підвищить ефективність українських і міжнародних ланцюгів постачання.

Ще одним важливим результатом стане підсилення загальнодержавної інфраструктури, яка відіграє вирішальну роль у збереженні життєдіяльності країни в умовах масштабних надзвичайних ситуацій, як-от пандемія COVID-19.

«Ми продовжуємо створювати якісно нову інфраструктуру в Україні та співпрацювати за цим напрямом з нашими постійними міжнародними партнерами для реалізації масштабних інвестиційних проєктів. Підписання Гарантійної угоди з Європейським інвестиційним банком дозволить нам якісно модернізувати існуючу логістичну мережу Укрпошти – створити нові сортувальні центри та закупити необхідне сучасне обладнання для здійснення більш швидких та зручніших поштових відправлень. Попри кризу та карантин Укрпошта продовжує стабільно розвиватися і доводити, що державні компанії можуть бути успішними та сучасними. Однією з перших вона розпочала активно реалізувати свої непрофільні активи і спрямовувати отримані кошти на модернізацію. І ми будемо надалі продовжувати використовувати всі можливості для подальшого розвитку та вдосконалення роботи пошти», – зазначив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

ЄІБ також надав Укрпошті пакет технічної допомоги та підтримку у розробці інвестиційної програми, що є ключовою складовою для забезпечення фінансування від ЄІБ. Технічна допомога включала аналіз ринку, розробку бізнес-плану та інвестиційних потреб для нової логістичної мережі.

Довідка:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це банк Європейського Союзу та  інституція довгострокового кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу, і який представляє інтереси цих держав. ЄІБ тісно співпрацює з інституціями ЄС задля впровадження політик Європейського Союзу.

Як найбільший за обсягом багатосторонній позичальник та кредитор ЄІБ забезпечує фінансування та надає експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проєктів, які сприяють досягненню політичних цілей ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ відбувається в Європі. Проте банк також допомагає у реалізації зовнішньої політики та політики розвитку Євросоюзу.

ЄІБ фінансує проєкти в Україні на основі Мандату зовнішнього кредитування ЄС. Цей мандат надає ЄІБ гарантію, що покривається бюджетом ЄС, для проєктів, що представляють значний інтерес для ЄС та його східних сусідів у сферах соціальної та економічної інфраструктури, розвитку місцевого приватного сектора та кліматичних заходів.

Міністерство інфраструктури України є центральним органом виконавчої влади у сфері транспорту, дорожнього господарства, надання послуг поштового зв'язку  та інфраструктури. Міністерство займається формуванням та реалізацією державної політики у сферах авіаційного, автомобільного, залізничного, морського і річкового, міського електричного транспорту та у сферах використання повітряного простору України, метрополітенів, дорожнього господарства, надання послуг поштового зв'язку, забезпечення безпеки руху, навігаційно-гідрографічного забезпечення судноплавства, торговельного мореплавства.

АТ «Укрпошта» єдиний національний оператор поштового зв’язку України. Укрпошта це найбільша мережа: понад 11 000 відділень забезпечують покриття у 100% населених пунктів України. Засновником і акціонером АТ «Укрпошта» є держава в особі Міністерства інфраструктури України. Логістична мережа Укрпошти наразі складається з 32 сортувальних центрів, які зосереджені в центрі міст біля залізничних вокзалів, та 53 регіональних ДЕПО.

Контакти для преси:

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, тел.: +380672436355

Офіційний сайт: www.eib.org/press - Прес-офіс: +352 4379 21000 – press@eib.org

***
 

Luxembourg/Kyiv, 6 October 2020

 

EIB provides €30 million loan to modernise logistics network of Ukraine’s national postal operator – Ukrposhta

  • Ukraine to modernise and digitalise the Ukrposhta postal service: as part of a large-scale upgrade of the logistics network of the national postal service provider, Ukrposhta is to expand its infrastructure with up to three sorting hubs, 20 depots and related IT infrastructure with a €30 million loan from the EU bank
  • Investment will improve the level of service and reduce delivery times, especially for parcels
  • The loan comes with a technical assistance package to modernise the logistics network at Ukrposhta

The European Investment Bank (EIB) and JSC Ukrposhta, Ukraine’s national postal service provider, have signed a €30 million loan to continue the modernisation and digitalisation of the country’s postal services. The loan, signed during the 22nd EU-Ukraine Summit, will allow Ukrposhta to start modernising its logistics network with three new sorting hubs, 20 postal depots and IT infrastructure.

EIB Vice-President Lilyana Pavlova said: An efficient, affordable and modern postal service is crucial for faster, sustainable long-term economic development, as it unlocks new business opportunities, creates jobs and makes trade easier and more profitable. Together with our Ukrainian partners, the EIB will support the development of modern, digitalised postal infrastructure, benefiting the people and businesses of Ukraine alike. We are extremely proud of our continuing role in the economic and social development of Ukraine.”

Ambassador of the European Union to Ukraine Matti Maasikas commented: “At a time in which it is key to move to world-class standards as regards logistics and digitalisation, we are happy that the European Investment Bank is partnering with key public service providers such as Ukrposhta to ensure that they have the resources and capacity to offer reliable, modern and affordable services to all Ukrainians.”

With the loan from the EU bank, Ukrposhta will design and roll out a new, state-of-the-art parcel logistics network, reduce delivery times and improve the overall quality of the postal service for millions of Ukrainians.

General Director of JSC Ukrposhta Ihor Smilianskyi said: The next few years will see the largest modernisation in the history of Ukrposhta. The EIB loan is a part of a major investment in postal infrastructure and a testament to the fact that Ukrposhta is a trusted and reliable partner. In total, as part of the strategy to upgrade the logistics network, we plan to attract about €100 million for the construction of eight sorting hubs and 62 regional depots. This will comprise loans from the EIB and the EBRD, as well as the company's own investments. The new logistics centres will be fully automated and moved out of the city, which will significantly speed up the shipping process and improve connections as well as the environment in cities. Capacity will increase to three to four times its current levels. We will also provide separate storage space for online stores. Thus, orders made in the evening will go directly to the sorting line and will be at the postal offices of the recipients in the morning. Modernisation of the postal infrastructure will significantly change working conditions for the company's employees: manual sorting will become a thing of the past, and the digitalisation of processes will attract employees to jobs with competitive salaries. In total, we plan to create more than 5 000 new jobs.”

An improved and affordable postal service with reduced delivery times will also improve conditions for doing business in the country (especially for small and medium enterprises), create infrastructure vital for faster development of e-commerce and pharmaceutical deliveries, and increase the efficiency of domestic and international supply chains.

It will also strengthen nationwide infrastructure critical for major emergencies such as the COVID-19 pandemic.

Ukrainian Minister of Infrastructure Vladyslav Kryklii commented: “We continue to create qualitatively new infrastructure in Ukraine and cooperate in this area with our permanent international partners for the implementation of large-scale investment projects. The signing of this guarantee agreement with the European Investment Bank will provide us with the opportunity to qualitatively modernise the existing logistics network of Ukrposhta, namely to create new sorting centres and purchase the necessary modern equipment for faster and more convenient shipments. Despite the crisis and quarantine, Ukrposhta continues to grow steadily and proves that state-owned companies can be successful and modern. It became one of the first state companies to actively sell its non-core assets and channel the funds received for modernisation. We will continue doing our best and using all opportunities for the further development and improvement of the national postal service provider.”

The EIB has also provided a technical assistance package to Ukrposhta and assisted in the development of its investment programme, a crucial element for securing the ElB’s affordable financing. The technical assistance included a market analysis, the development of a business plan and the investment needs for the new logistic network.

 

Background information:

The European Investment Bank (EIB) is the European Union's bank. It is the long-term lending institution of the EU and is the only bank owned by and representing the interests of the European Union’s Member States. It makes long-term finance available for sound investments in order to contribute towards EU policy goals. The EIB works closely with other EU institutions to implement EU policy.

As the largest multilateral borrower and lender by volume, the EIB provides finance and expertise for sound and sustainable investment projects which contribute to furthering EU policy objectives. More than 90% of EIB activity is focused on Europe, but it also supports the EU's external and development policies.

The EIB finances projects in Ukraine on the basis of the EU External Lending Mandate. This provides the EIB with a guarantee covered by the EU budget for projects of significant interest to the EU and its Eastern Neighbours in the areas of social and economic infrastructure, local private sector development and climate action.

The Ministry of Infrastructure of Ukraine is the central body of executive power in the areas of transport, roads, postal service and infrastructure. It aims to formulate and implement state policy in the fields of air, road, rail, sea, river and urban electric transport, as well as on issues related to the use of Ukrainian airspace, subway systems, roads, postal services, transportation safety, merchant shipping and navigational/hydrographic support for vessels.

JSC Ukrposhta is the state-owned designated universal service provider for postal services in Ukraine and the market leader in the postal market with more than 200 million deliveries made annually. The nationwide branch network of Ukrposhta is comprised of more than 10 000 permanent post offices and approximately 1 000 mobile offices. The founder and shareholder of JSC Ukrposhta is the Ukrainian State, represented by the Ministry of Infrastructure of Ukraine. Ukrposhta's logistics network currently consists of 32 sorting centres, which are located in city centres near railway stations, and 53 regional depots.

Press contacts:

Tibor Jona, t.jona@eib.org, tel.: +352 691 287 052

Website: www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org
 

 

 

Редакторські розділи: