Delegation of the European Union to Ukraine

Програма InnovFin Emerging Innovators: ЄІБ підтримує проєкт «Інноваційний кампус для України» в UNIT.City

Люксембург/Київ, 01/07/2020 - 14:54, UNIQUE ID: 200701_14
Press releases

Engis version is below

  • 50 млн євро кредиту будуть спрямовані на розвиток парку надсучасних технологій у Києві
  • Кредит передбачає будівництво академії ІТ-освіти та багатофункціонального офісного простору для технологічних компаній
  • Проєкт створить 549 постійних та 2400 тимчасових робочих місць, а також опосередковано підтримає 15 тисяч робочих місць у UNIT.City

 

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) погодив надання кредиту у розмірі 50 млн євро для першого інноваційного парку України UNIT.City. Кредит спрямують на фінансування проєкту «Інноваційний кампус для України». Проєкт передбачає дизайн, реновацію та побудову нових спеціалізованих приміщень та споруд в парку UNIT.City, що належить холдинговій компанії UFuture.

Проєкт «Інноваційний кампус для України» отримає підтримку від InnovFin Emerging Innovators, спільної ініціативи Європейської Комісії та ЄІБ, яка сприяє інвестиціям у наукові дослідження та інновації державних та приватних установ. Кредит надається у межах програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» та управляється ЄІБ.

Проєкт допоможе створити один із найбільших хабів у Центральній та Східній Європі, який поєднає профільну інфраструктуру та інноваційну екосистему для ІТ і технологічних компаній. У міському просторі на 25 гектарах розмістяться нові офіси стартапів та навчальні IT-центри, високотехнологічні компанії та R&D-центри, інкубатори та акселератори, які сприятимуть розвитку хай-тек індустрії в Україні.

Проєкт включає приватний навчальний ІТ-центр, багатофункціональні адаптивні площі для низки офісних приміщень, цифрові виробничі лабораторії (fablabs), приміщення загального користування та простір для взаємодії, переговорні кімнати та приміщення для семінарів та подій, а також інші допоміжні споруди та об'єкти інфраструктури. В інноваційному кампусі орендарі матимуть доступ до приміщень, багатофункціонального офісного простору, менторських та тренінгових програм, а також спільних інструментів та послуг для підтримки їхнього бізнес-зростання.

Віцепрезидентка ЄІБ Ліляна Павлова прокоментувала: «В Україні кількість ІТ-професіоналів є однією з найбільших у Європі, і ця кількість невпинно зростає. У цій галузі уже працює близько 200 тисяч людей. Показово, що більшість клієнтів українських ІТ-компаній — із Західної Європи та США. Попри ці неймовірні досягнення, Україні та міському простору Києва зокрема критично бракує належної екосистеми для R&D та IT-компаній на всіх стадіях розвитку, від стартапів до високотехнологічних компаній, які розширюються. Із цільовою підтримкою InnovFin Emerging Innovators, ЄІБ зараз допомагає Україні заповнити цю прогалину. Це посилить конкурентоспроможність України та її столиці, а також дасть змогу державі повною мірою використати свою кваліфіковану робочу силу».

Єврокомісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Габріель сказала: «Важливо підсилювати нашу підтримку досліджень та інновацій у країнах Східного партнерства як частину спільного прагнення зробити Європейський дослідницький простір більш інклюзивним, об'єднаним та стійким перед загрозами. Нам потрібно заповнити наявні прогалини і сприяти залученню дослідників та технологічних компаній із цих країн до програм ЄС в галузі досліджень та інновацій. Оголошене сьогодні інвестування в інтегрований інноваційний кампус в Україні допоможе досягти цієї мети, а також прискорить розвиток інноваційної та підприємницької екосистеми в країні».

Засновник холдингової компанії UFuture Василь Хмельницький додав: «Кредитна лінія від ЄІБ дозволить нам пришвидшити розвиток UNIT.City у Києві. Це важливий сигнал для ринку, свідчення того, що ми на правильному шляху та маємо підтримку європейських інституцій. Дякую партнерам за довіру. Ми готові ділитися досвідом та масштабувати центри розвитку креативної економіки по всій країні».

Фінансовий директор та партнер UNIT.City Кирило Бондар прокоментував: «Партнерство з Європейським інвестиційним банком для UNIT.City – це не лише необхідне фінансування, але й цінний репутаційний внесок. Це безпрецедентний кейс для України, який відкриває можливості для нових фінансових партнерів та інвесторів в UNIT.City та в країні. Ми демонструємо всьому світу, що українському бізнесу можна довіряти».

Кредитна лінія ЄІБ передбачає до 10 траншів щонайменше по 5 млн євро кожен. Кошти надаються на дев'ять років з дуже вигідною для України річною процентною ставкою. Гроші будуть виділені на будівництво нових кампусів інноваційного парку - B15, B16, B17, U1 - загальною площею 70 000 квадратних метрів. Загальна вартість проєкту (включно з компонентами, що фінансуються ЄІБ) оцінюється в 110 млн євро. Таким чином, близько половини прогнозованих витрат профінансує ЄІБ.

Позичальником кредиту у Європейського інвестиційного банку є ТОВ «ЮНІТ ХОЛДІНГС», компанія, створена UFuture Group. Проєкт планують завершити до 2023 року. Він створить 549 постійних та 2400 тимчасових робочих місць, а також опосередковано підтримає 15 тисяч робочих місць у компаній-орендарів в інноваційному парку UNIT.City.

Юридичним партнером угоди виступила юридична фірма Everlegal. Фінансовим партнером став «Укргазбанк».

ДОВІДКА:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це банк Європейського Союзу та  інституція довгострокового кредитування. Це також єдиний банк, чиїм власником є держави-члени Євросоюзу, і який представляє інтереси цих держав. ЄІБ тісно співпрацює з інституціями ЄС задля впровадження політик Європейського Союзу.

Як найбільший за обсягом багатосторонній позичальник та кредитор ЄІБ забезпечує фінансування та надає експертизу для надійних та стабільних інвестиційних проєктів, які сприяють досягненню політичних цілей ЄС. Понад 90% діяльності ЄІБ відбувається в Європі. Проте банк також допомагає у реалізації зовнішньої політики та політики розвитку Євросоюзу.

ЄІБ фінансує проєкти в Україні на основі Мандату зовнішнього кредитування ЄС. Цей мандат надає ЄІБ гарантію, що покривається бюджетом ЄС, для проєктів, що представляють значний інтерес для ЄС та його східних сусідів у сферах соціальної та економічної інфраструктури, розвитку місцевого приватного сектора та кліматичних заходів.

InnovFin Emerging Innovators заповнює прогалину у науково-дослідних інвестиціях у країнах ЄС із помірним та стриманим рівнем інноваційного розвитку (відповідно до Європейського рейтингу інноваційності) та країнах-асоційованих членах програми «Горизонт 2020». Це відбувається через підвищення доступності фінансування ризиків для підприємств, що швидко розвиваються, а також науково-дослідних підприємств, науково-дослідної інфраструктури, інфраструктури, що сприяє інноваціям, та для інших суб'єктів. Кошти надаються Європейським інвестиційним банком або через фінансового посередника шляхом кредитів та операцій із власним капіталом, починаючи від 7,5 млн євро.

UFuture — холдингова компанія українського підприємця Василя Хмельницького, яка об’єднує його бізнесові та соціальні проєкти. Компанія має диверсифікований портфель активів у галузях нерухомості, інфраструктури, промисловості, відновлюваної енергетики, фармацевтики та IT. Вартість активів UFuture оцінюється у $550 млн, а загальна капіталізація бізнесів, у які вона інвестувала, становить понад $1 млрд.

UNIT.City — це перший в Україні парк інновацій. Місце, де створюється екосистема та інфраструктура для розвитку бізнесу у сфері високих технологій та креативних індустрій. Місце,  де  концентрація компаній, стартапів, студентів, окремих фахівців, дослідницьких лабораторій дає умови для того,  щоб бізнеси в  межах  парку  зростали швидше, ніж поза ним.

КОНТАКТИ ДЛЯ ПРЕСИ:

Душан Ондреїчка, d.ondrejicka@eib.org, тел.: +352 4379 83334, мобільний: +352 621 459 234. Офіційний сайт: www.eib.org/press - Прес-офіс: +352 4379 21000 – press@eib.org

Любов Мельникова, liubov.melnykova@unit.city, тел.: +38073 184 03 35. Офіційний сайт: https://unit.city/news/

 

 

_________________________

 

InnovFin Emerging Innovators: EIB supports Ukrainian Innovation Campus Project in UNIT.City

  • €50 million loan to finance the development of a state-of-the-art technology campus in Kyiv
  • The facility will include a non-profit IT education academy and multifunctional office space for technology-driven companies
  • The project will generate 549 full time and 2 400 temporary jobs and indirectly support some 15 000 jobs around UNIT.City

The European Investment Bank (EIB) has agreed to lend €50 million to Ukraine’s first vertically integrated innovation park UNIT.City. The EIB loan is to finance the Ukrainian Innovation Campus Project, which will cover the design, renovation and construction of new, tailored facilities and structures in UNIT.City, a part of the holding company UFuture.

The project will benefit from the support of InnovFin Emerging Innovators, a joint initiative from the EU Commission and the EIB that promotes research and innovation (R&I) investments by public and private bodies. The loan is backed by Horizon 2020, the EU Framework Programme for Research and Innovation and is managed by the EIB.

The project will contribute to creating one of the biggest hubs merging dedicated infrastructure with an innovation ecosystem for IT and technology companies in Central and Eastern Europe. It will put together start-ups and IT training, high technology companies and R&D centres, incubators and accelerators within a 25 ha inner-city site, boosting the development of Ukraine’s high-tech industry.

The project involves a private non-profit IT training facility, multifunctional flexible floor space offering a variety of office accommodation, digital fabrication laboratories (fablabs), communal and interaction spaces, and seminar and meeting room spaces for events plus other supporting facilities and infrastructure. Within the innovation campus, tenants will have access to the campus facilities, multifunctional office space, mentorship and training programmes, and cooperative tools and services to support their business’ growth.

EIB Vice-President Lilyana Pavlova commented: “Ukraine has among the largest and fastest-growing populations of IT professionals in Europe with about 200 000 people working in this field. In addition, most clients of Ukrainian IT companies are from Western Europe and the United States. Despite these remarkable achievements, Ukraine and more specifically the Kyiv urban area lack a proper ecosystem for R&D and IT companies at all stages of development, from start-ups to expanding high-tech companies. With its dedicated InnovFin Emerging Innovators support, the EIB is now helping Ukraine to bridge this gap. This will strengthen the competitiveness of the country and its capital city and enable it to take full advantage of its skilled workforce.”

Mariya Gabriel, Commissioner for Innovation, Research, Culture, Education and Youth, said: “As part of our shared commitment to creating a more inclusive, connected and resilient European Research Area, it is important to enhance our support for research and innovation actions in the Eastern Partnership countries. We need to bridge existing gaps and promote the involvement of researchers and technology companies from these countries in the EU research and innovation framework. The investment announced today for an integrated innovation campus in Ukraine will contribute to achieving this goal, helping to boost the country’s innovation and entrepreneurial ecosystem.”

Founder of UFuture Vasyl Khmelnytsky added: “The EIB credit line will help us to expedite the development of UNIT.City in Kyiv. It’s an important signal for the entire market, and it proves that we are moving in the right direction with the support of the European institutions. We are ready to share our experience and scale this concept of creative economy hubs across the country”.

CFO, Partner UNIT.City Kirill Bondar said: “The partnership with the European Investment Bank for UNIT.City is not only necessary financing, but also a valuable reputational contribution. It is an unprecedented case for Ukraine, which opens up opportunities for new financial partners and investors both in UNIT.City and across the country. We are demonstrating to the whole world: Ukrainian business can be trusted”.

The EIB credit line provides up to 10 tranches of at least €5 million each. The funds are allocated for nine years with a very competitive annual interest rate for Ukraine. Money will be allocated for the construction of new campuses of the innovation park - B15, B16, B17, U1 - with a total area of 70 000 m2. The total cost of the project (including components financed by the EIB) is estimated at €110 million. Thus, about half of the estimated costs will be financed by the EIB.

The project promoter and the EIB loan borrower is Unit Holdings LLC, a company established by the UBO of UFuture Group. The project is expected to be completed by 2023 and it will generate up to 2 400 temporary jobs and increase permanent employment within the promoter’s business by 549 full time jobs. Indirectly, the project will support around 15 000 jobs in the tenant companies present at the UNIT.City innovation park.

The legal partner of the transaction was Everlegal Law Firm. The financial partner is Ukrgasbank. 

Background information

The European Investment Bank (EIB) is the European Union's bank. It is the long-term lending institution of the EU and is the only bank owned by and representing the interests of the European Union Member States. It makes long-term finance available for sound investments in order to contribute towards EU policy goals. The EIB works closely with other EU institutions to implement EU policy.

As the largest multilateral borrower and lender by volume, the EIB provides finance and expertise for sound and sustainable investment projects which contribute to furthering EU policy objectives. More than 90% of EIB activity is focused on Europe but it also supports the EU's external and development policies.

The EIB finances projects in Ukraine on the basis of the EU External Lending Mandate. This provides the EIB with a guarantee covered by the EU budget for projects of significant interest to the EU and its Eastern Neighbours in the areas of social and economic infrastructure, local private sector development and climate action.

InnovFin Emerging Innovators bridges the R&I investment gap in Moderate and Modest Innovator EU Member-States (per the European Innovation Scoreboard) and Horizon 2020 Associated Countries by improving availability of risk finance for fast-growing or R&I-driven enterprises, R&I infrastructures, innovation-enabling infrastructures and other entities. The product is delivered by the EIB or through a financial intermediary via loans and equity-type operations starting at EUR 7.5m.

UFuture is a holding company of Ukrainian entrepreneur Vasyl Khmelnytsky that integrates his business and impact-investment projects. The company has a diversified portfolio of assets in the fields of real estate, infrastructure, industry, renewable energy, pharmaceuticals, and IT. Currently, UFuture’s assets are estimated at $550 million, and the total capitalisation of the businesses it has invested in is more than $1 billion.

UNIT.City is Ukraine’s first innovation park. It is a place where unparalleled infrastructure and an all-inclusive ecosystem enable high technology, innovative and creative businesses to happen and flourish. Here the concentration of companies, startups, students, professionals and research laboratories creates the conditions for businesses within the park to grow faster than elsewhere.

Press contacts

EIB: Dušan Ondrejička, d.ondrejicka@eib.org, tel.: +352 4379 83334 / Mobile: +352 621 459 234
Website:
www.eib.org/press - Press Office: +352 4379 21000 – press@eib.org

UNIT.City: Liubov Melnikova, liubov.melnykova@unit.city, tel.: +38073 184 03 35. Website: https://unit.city/news/

 

Editorial Sections: