Представництво Європейського Союзу в Україні

Рада ЄС ухвалила висновки щодо чорноморської регіональної співпраці

Bruxelles, 18/06/2019 - 12:17, UNIQUE ID: 190618_19
Press releases

English version is below

17 липня 2019 року Рада Євросоюзу ухвалила висновки щодо залучення ЄС до регіональної співпраці у Чорноморському регіоні.

 

Рада підтверджує свої довготривалі зобов’язання щодо сприяння процвітанню, стабільності та стійкості до ризиків у Чорноморському регіоні. Вона наголошує на зростанні стратегічної важливості регіону для Євросоюзу, а також закликає до посилення участі ЄС у регіональній співпраці, ґрунтуючись на ініціативі “Чорноморська синергія”. Зокрема, Рада підкреслює важливість використання нових можливостей для розвитку економіки, стійкості до ризиків, сполучення  в регіоні та за його межами.

 

Рада ЄС досі стурбована безпековими викликами у Чорноморському регіоні. З огляду на це Рада повторює, що повага до міжнародного права, зокрема до принципів незалежності, суверенітету та територіальної цілісності, Конвенція ООН з морського права, включно зі свободою судноплавства, а також стратегічні рішення ЄС та його політика невизнання незаконної анексії Криму мають засадниче значення для підходу ЄС до регіональної співпраці у Чорноморському регіоні.

 

Повний текст висновків Ради ЄС

 

***

 

Black Sea: Council adopts conclusions

On 17 June 2019 the Council adopted conclusions on the EU’s engagement to the Black Sea regional cooperation.

 

The Council reaffirms its long-standing commitment to fostering prosperity, stability, and resilience in the Black Sea area. It emphasises the increasing strategic importance of the Black Sea area for the EU, and calls for enhanced EU involvement in the regional cooperation, with the Black Sea Synergy initiative at its basis. In particular, it highlights the importance of harnessing the new opportunities for economic development, resilience and connectivity in the region and beyond.

 

The Council remains concerned about the security challenges in the Black Sea area. In this context, it reiterates that respect for international law, including the principles of independence, sovereignty and territorial integrity, the United Nations Convention on the Law of the Sea, including freedom of navigation, as well as EU policy decisions and its non-recognition policy on the illegal annexation of Crimea, are fundamental to the EU's approach to regional cooperation in the Black Sea area.

 

Read the full text of the Council conclusions

Редакторські розділи: