THIS CONTENT HAS BEEN ARCHIVED

Спільна заява з нагоди Міжнародного дня проти гомофобії та трансфобії

14.05.2019
Teaser

Глав представництв в Україні країн Аргентини, Австралії, Австрії, Бельгії, Канади, Чеської Республіки, Кіпру, Данії, Естонії, Європейського Союзу, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Норвегії, Португалії, Словенії, Швеції, Швейцарії, Великої Британії та США

Text

З нагоди Міжнародного дня проти гомофобії та трансфобії, який відзначається 17 травня, ми ще раз підтверджуємо нашу відданість справі забезпечення рівності для всіх, включаючи право на свободу від дискримінації та на мирні зібрання.

7 лютого Парламент України закарбував в Конституції Євроатлантичний напрям розвитку України, що є продовженням попереднього міжнародного зобов’язання країни дотримуватися демократичних цінностей захисту прав людини для усіх громадян. Із втіленням інституційних реформ і прийняттям відповідного законодавства впродовж останніх п’яти років було досягнуто значного прогресу в цій сфері.  Проте, лесбійки, геї, бісексуали, люди-трансгендери, люди-квір (ЛГБТІК) залишаються вразливими перед сексуальною дискримінацією, включаючи злочини на ґрунті ненависті та порушення їхніх громадянських прав.  Щоб вирішити ці питання, ми заохочуємо Україну повністю імплементувати  Національну стратегію з прав людини та відповідний план дій, ратифікувати Стамбульську Конвенцію та вжити інших необхідних кроків для забезпечення втілення усесторонніх анти-дискримінаційних заходів.

Відзначаючи цей день, організації  ЛГБТІК проведуть заходи в Запоріжжі, Херсоні і Києві та інших містах. Впродовж літа та осені тижні Прайд і Марші рівності  будуть організовані в Києві, Одесі, Миколаєві, Харкові, Кривому Розі та інших.  Тема цьогорічного Маршу Прайд в Києві – найбільшого в Україні – « Свобода. Єдність. Боротьба». Останніми роками українські правоохоронні органи значно покращили свою здатність захищати права ЛГБТІК-українців разом з їхніми друзями та родинами, відстоювати їхні права мирним і толерантним чином. Ми заохочуємо Україну розвивати цей успіх і надати всю необхідну підтримку цього року.  

Щоб наглядно продемонструвати нашу відданість відстоюванню та захисту прав людини та рівності, дипломатична спільнота і Міжнародні організації візьмуть учать в цих Маршах та інших заходах. Ми також закликаємо урядовців, парламентарів, громадянське суспільство, бізнесменів та усіх українців висловити свою підтримку.

Ми з нетерпінням очікуємо мирних та безпечних заходів Прайд по всій Україні та подальшого прогресу на шляху до рівності для всіх українців.

Посольство Аргентинської  Республіки

Ї. В. Меліса О'Рурк, Посол Австралії

Ї. В. Герміне Поппеллер, посол Австрії

Й.В. Алекс Ленертс, Посол Бельгії

Й. В. Роман Ващук, Посол Канади

Й.В. Радек Матула, Посол Чеської Республіки

Й. В. Луїс Телемаху, Посол Республіки Кіпр

Й. В. Рубен Медсен, Посол Данії

Й.В. Герт Антсу, Посол Естонії

Й.В. Жерар Філіппс, Посол Люксембургу

Й. В. Хюг Мінгареллі, Посол, Голова Представництва ЄС

Й. В. Юга Віртанен, Посол Фінляндії

Ї. В. Ізабель Дюмон, Посол Франції

Й. В. Ернст Райхель, Посол Німеччини

Й.В. Давіде Ля Чечіліа, Посол Італії 

Й.В. Юріс Пойканс, Посол Латвії

Й.В. Маріус Януконіс, Посол Литви

H Й. В. Едуард Хукс , посол Нідерландів

Й. В. Оле Т. Хорпестад, Посол Норвегії

Ї. В. Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, посол Португалії

Й. В. Крістіан-Леон Цуркану, Посoл Румунії

Тимчасово Повірений у справах Матея Крачун, Посольство Республіки Словенії

Й. В. Мартін Хагстрьом, Посол Швеції

Й. В. Гійом Шойрер , Посол Швейцарії

Ї. В. Джудіт Гоф, Посол Великобританії

В.о. Заступника Глави представництва Джозеф Пеннінгтон, Посольство Сполучених Штатів

Категорія
Joint Statements
Location

Bruxelles

Editorial sections
Ukraine