Представництво Європейського Союзу в Україні

Запрошення до участі у Національному конкурсі на кращий матеріал з безпеки дорожнього руху

Bruxelles, 26/04/2019 - 11:11, UNIQUE ID: 190426_4
Press releases

Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ), який підтримав проект «Модернізація та поліпшення безпеки дорожньої мережі в Україні - технічна допомога», із приємністю оголошує про заснування Національного конкурсу на кращий матеріал з безпеки дорожнього руху.

Професійні журналісти можуть подавати заявки на Конкурс від 3 травня до 3 червня 2019 року.

Нагороди отримають українські медіа і журналісти, які зроблять вагомий внесок у безпеку дорожнього руху через засоби масової інформації (телебачення/радіо/Інтернет). Публікація має бути оприлюднена від 3 травня до 3 червня 2019 року. Автори трьох кращих публікацій отримають призи, які допоможуть їм у їхній подальшій роботі: ноутбук, фотоапарат і планшет загальною вартістю 1500 євро.

ЄІБ пропонує конкурсантам, аби вони створили свої матеріали, керуючись такою ідеєю:

"Кращий аналітичний/дослідницький матеріал для ТБ/Радіо/Інтернета має представити/пояснити/контекстуалізувати питання, пов'язані з безпекою дорожнього руху в Україні, аби аудиторія мала змогу глибше зрозуміти проблему. Мета матеріалу полягає в тому, щоб пояснити аудиторії, в чому саме полягає ця проблема і які її причини. Аналітична стаття має ґрунтуватися на попередньому зборі різнорідних даних і встановлення зв'язків між ними, які не є безпосередньо помітними. Якісний аналітичний матеріал має бути зосередженим на аналізі фактів, а не самих фактах, а також  критичному ставленні до аргументів і пояснень".

Ваші публікації можуть охоплювати теми, пов'язані з основними факторами ризику, які впливають на ймовірність аварії та тяжкість її наслідків. Серед них: (1) перевищення швидкості; (2) використання ременів безпеки; (3) безпечне перевезення дітей; (4) шоломи для мотоциклістів; та (5) алкоголь або водіння в нетверезому стані. Історії можуть містити поглиблений аналіз даних, поведінки та впливу цих факторів ризику на безпеку, а також наявність (або відсутність) заходів у сфері політики та законодавства, їхнього впливу, статусу та характеру впровадження та виконання. Можна розглядати також і інші актуальні теми, наприклад: необережне водіння, безпека пішоходів або аудит безпеки на дорозі.

 

Як відбуватиметься процес відбору:

Премія відкрита для всіх кандидатів, які можуть бути штатними журналістами або фрілансерами.

Окрім фактору впливу матеріалу (охоплення аудиторії), він також буде оцінюватися за критеріями якості письма і та глибини і свіжості репортажного погляду, глибини розуміння теми та простоті пояснення для широкої аудиторії, включно із новаторством презентації теми.

Для отримання додаткової інформації про нагороди, завітайте на сторінку facebook.com/BezpekaRukhu/ або зв'яжіться з нами за адресою oleh.shynkarenko@egis-ukraina.com

 

Довідкова інформація:

Проект «Модернізація та поліпшення безпеки дорожньої мережі в Україні», що фінансується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ), має на меті зменшити кількість випадків смертності від ДТП в країні. Для вирішення цієї задачі ЄІБ підготував програму безпеки дорожнього руху для України, яка охоплює дві основні складові: безпечніші дороги та безпечніші користувачі доріг. Компонент I (безпечніші дороги) вирішує питання проектування доріг, а саме інтеграцію вимог безпеки, розбудову потенціалу Державного агентства автомобільних доріг України "Укравтодор", в аналізі дорожніх аварій та перевірок безпеки дорожнього руху, а також загального управління безпекою дорожнього руху. Компонент ІІ (користувачі безпечніших доріг) зосереджується на впровадженні цільових кампаній з безпеки дорожнього руху, оцінюючи їхній вплив та обізнаність із ними. Проект реалізується Egis International та Expertise France.

Редакторські розділи: