Представництво Європейського Союзу в Україні

ЄС і ПРООН започатковують новий Проект з парламентської реформи

Київ, 14/02/2019 - 17:01, UNIQUE ID: 190214_16
Press releases

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні започатковують новий Проект з парламентської реформи задля сприяння внутрішній реформі та підвищенню інституційної спроможності Верховної Ради України на основі постанови Верховної Ради України №1035 від 17 березня 2016 року. Проект сприятиме ефективному виконанню Верховною Радою України її конституційних повноважень, зокрема, щодо своєчасного та ефективного впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Діяльність проекту буде, зокрема, зосереджено на удосконаленні законодавчого процесу, посиленні парламентського контролю та покращенні горизонтальних управлінських функцій Апарату Верховної Ради України, зокрема, стратегічного планування, засад внутрішньої організації та управління, управління персоналом, комунікації, громадянської просвіти, запровадження засобів електронного врядування у парламентські процеси тощо.          

"Верховна Рада України як законодавчий орган відіграє ключову роль у втіленні реформ, зокрема, у впровадженні амбітної Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Основною метою нового проекту ЄС є допомогти Парламенту стати більш підзвітною, прозорою та ефективною інституцією – за взірцем кращих практик парламентської демократії" – зазначив Посол Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

"ПРООН усвідомлює важливість подальшої підтримки Верховної Ради України. Як і для будь-якого процесу реформування, передумовами здійснення реформи законодавчого органу України є політичний консенсус, цілеспрямованість, ефективна координація і зорієнтованість на кращі парламентські практики, що застосовуються іншими європейськими державами. Цей новий проект враховує досягнення та досвід попередньої партнерської ініціативи ЄС-ПРООН «Рада за Європу». Ми й надалі підтримуватимемо парламентську реформу, зокрема, сприяючи виконанню рекомендацій Місії з оцінки потреб 2016 р.», -  наголосила, в.о. директора Програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела.

Проект впроваджуватиметься Програмою розвитку ООН у тісній співпраці з інституціями ЄС, у тому числі Європейським Парламентом.

Однією з найвагоміших ініціатив проекту є створення Офісу парламентської реформи – дорадчої групи керівництва Верховної Ради України та Апарату Верховної Ради України, яка надаватиме підтримку у проведенні парламентської реформи. Особлива увагу приділятиметься підвищенню спроможності Верховної Ради України щодо планування законодавчого процесу, управління персоналом, електронного парламентаризму, комунікацій та громадянської просвіти. Очікується, що Офіс розпочне повноцінну роботу в другому кварталі 2019 року.  

Для забезпечення комплексної підтримки Верховної Ради проект включатиме наступні компоненти:

  • Рада за реформи (#Rada4Reforms), який спрямований на посиленні ролі Парламенту у загальному процесі реформування з особливим акцентом на удосконаленні законодавчих процесів та парламентського контролю;
  • Професійна Рада (#RadaPro), який сприятиме професійній модернізації Апарату Верховної Ради України, приділяючи основну увагу засадам його організації та управління, а також розвитку персоналу в контексті загальної реформи державного управління;
  • Прозора Рада (#Transparent&Service-OrientedRada), який допомагатиме впровадженню новітніх інформаційних технологій у сфері комунікацій, громадянської просвіти та залучення громадян з метою підвищення рівня прозорості та посилення підзвітності Верховною Радою перед громадянами, передусім, заради підняття довіри громадськості до Парламенту.

Довідково:

Проект з парламентської реформи фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні. Бюджет цього дворічного проекту складає 3,4 млн доларів США.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН у галузі розвитку, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем у галузі людського розвитку. 

Медіа-запити: Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, +38 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.org

Languages:
Редакторські розділи:

Автор