Представництво Європейського Союзу в Україні

Проект ЄС розробив Комплексний план дій з удосконалення управління інфраструктурними проектами в Україні

Київ, 18/01/2019 - 14:50, UNIQUE ID: 190118_10
Press releases

Міністерство інфраструктури, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство економічного розвитку і торгівлі та Міністерство фінансів представили проект Комплексного плану дій (КПД) для реформування управління циклами інфраструктурних проектів в Україні на міжміністерській нараді 18 січня в Києві. Розробку Плану підтримав проект ЄС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту» (МЦІП).

«ЄС та інші донори готові підтримувати оновлення української транспортної мережі. Для цього ми потребуємо не лише відповідної законодавчої бази, особливо у сфері автомобільного та залізничного транспорту, а й реформування системи підготовки та впровадження проектів транспортної інфраструктури в Україні. Ми раді підтримати міністерство та український уряд у цьому процесі», − наголосив посол Хюг Мінгареллі, голова Представництва ЄС в Україні.

Запропонована реформа менеджменту циклом інфраструктурного проекту скоротить час і витрати на реалізацію інфраструктурних проектів, забезпечить їхнє прозоре, підзвітне та ефективне управління відповідно до кращих європейських практик. Так, на 2019 рік на ремонт та технічне обслуговування доріг виділено 55 млрд грн, з яких 14,6 млрд грн - на місцеві дороги.

«Оскільки в Україні немає ретельно побудованої основи для менеджменту циклом інфраструктурного проекту, розробка відповідної реформи є першочерговим завданням. Наслідком стане суттєва економія часу та коштів для інфраструктурних проектів, а також створення контрольованої, прозорої та дієвої системи управління інфраструктурою. На сьогоднішній міжміністерській нараді ми обговорили з колегами з Мінрегіону та МЕРТ низку рішень, які повинні у підсумку створити умови для формування ефективної та сталої транспортної системи в Україні», - зазначив Володимир Омелян, міністр інфраструктури України.

Комплексний план дій охоплює законодавчі, адміністративні, операційні, фінансові та організаційні питання, а саме:

  • Визначає законодавчі прогалини, які необхідно заповнити відповідно до вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  • Сприяє розвитку інфраструктурних проектів в Україні, розроблених з врахуванням соціальної і екологічної відповідальності.

  • Ініціює навчальні програми для міністерств, відомств, державних підприємств та місцевих органів влади, тощо.

На сьогодні проект КПД складається з 20 пакетів дій щодо кожного етапу циклу інфраструктурного проекту: планування, формулювання та попередня оцінка, закупівля, будівництво, технічне утримання, моніторинг та підсумкове оцінювання. Кожний пакет передбачає конкретні заходи і період впровадження (загалом 75).

Керівник проекту ЄС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту» (МЦІП) Бернар Семерія підкреслив, що План передбачає розробку та прийняття нормативно-правових актів, необхідних для гармонізації українського законодавства зі стандартами та практиками ЄС. Нові практичні зміни матимуть безпосередній вплив на роботу центральних і місцевих органів влади, державних підприємств та забезпечать отримання результатів та належне підтримання їх роботи у відповідності до стандартів та норм ЄС з процедур МЦІП.

Довідкова інформація: Проект МЦІП фінансується ЄС на підтримку імплементації Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Проект консультує органи влади України з приведення законодавства у сфері транспорту та інфраструктури у відповідність до європейського, управління інфраструктурними проектами, з управління державними інвестиціями та наближення українських технічних стандартів у транспортній галузі до європейських. Проект виконують компанії Corporate Solutions Consulting Ltd. (Велика Британія) та SYSTRA SA (Франція) з вересня 2017 по липень 2020р. Бюджет проекту – 2,3 млн євро.

За додатковою інформацією щодо МЦІП прохання звертатися до пані Ірини Саідової, моб.+38 068 838 18 18

Languages:
Редакторські розділи: