Представництво Європейського Союзу в Україні

Діалог між ЄС та Україною щодо прав інтелектуальної власності

Bruxelles, 30/10/2018 - 14:25, UNIQUE ID: 181030_13
Press releases

За останні роки Україна зробила важливі кроки для приведення своєї правової системи у відповідність із міжнародними стандартами інтелектуальної власності. Однак піратство та підробляння й досі залишаються головними проблемами.

В українському законодавстві немає належних положень, які би забезпечували ефективний захист прав інтелектуальної власності. Зокрема, вони непридатні для виконання в цифровому середовищі. Україна має виконувати всі свої міжнародні зобов'язання, зокрема, щодо прав інтелектуальної власності та їх практичного захисту. Без цього вона не зможе повністю інтегруватись у світову торгову систему, продовжувати залучати іноземні інвестиції та запобігати значним втратам правовласників.
 
Двосторонні перемовини
 

У 2008 році Європейська Комісія розпочала переговори щодо глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі з Україною в рамках Угоди про асоціацію. Вільна торгівля почала діяти з 1 січня 2016 року.
 
Для наближення українського законодавства до нормативних актів ЄС та до його практики впровадження таких норм, угода містить амбітну главу про інтелектуальну власність.
 
Діалог щодо інтелектуальної власності
 
Діалог є частиною більш широкого співробітництва між Європейською Комісією та Україною відповідно до Плану дій Європейської політики сусідства. У квітні 2006 року в Києві відбувся перший діалог між Україною та ЄС з питань інтелектуальної власності. Ці зустрічі дозволили обидвом сторонам обмінюватись інформацією щодо багатосторонніх та двосторонніх питань у сфері прав інтелектуальної власності, національного законодавства та практики в цій галузі. Окрім того, вони змогли виявляти недоліки та надати пропозиції для вдосконалення. Впровадження відповідного законодавства є й залишатиметься важливим питанням цього діалогу. Варто уважно слідкувати за імплементацією належного захисту прав інтелектуальної власності. Цей діалог доповнюють спеціальні зустрічі на рівні експертів, які проводять за потреби.
 
Звіти зустрічей від
 
4 квітня 2008 р.
26 жовтня 2007 р.
15 травня 2007 р.
16 січня 2009 р.
6 липня 2016  р.
20 червня 2018 р.

Languages:
Редакторські розділи: