Представництво Європейського Союзу в Україні

Східне партнерство: ЄС та його Східні країни-сусіди аналізують прогрес, досягнутий в рамках «20 ключових завдань на період до 2020 року», спрямованих на забезпечення конкретних вигод для громадян

Bruxelles, 16/10/2018 - 14:25, UNIQUE ID: 181016_4
Press releases

Східне партнерство: ЄС та його Східні країни-сусіди аналізують прогрес, досягнутий в рамках «20 ключових завдань на період до 2020 року», спрямованих на забезпечення конкретних вигод для громадян

Сьогодні в Люксембурзі відбулася зустріч міністрів закордонних справ 28 держав-членів Європейського Союзу й шести Східних країн-партнерів ЄС – Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України – та члена Європейської Комісії з Європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнеса Гана, під головуванням Верховного  Представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки/Віце-президента Європейської Комісії Федеріки Могеріні, з метою оцінювання прогресу, досягнутого в рамках документа «20 ключових завдань на період до 2020 року».

Зустріч відбулася через рік після проведення останнього Саміту Східного партнерства, під час якого всі партнери домовилися про реалізацію амбіційного плану заходів, спрямованого на забезпечення відчутних вигод для життя громадян у регіоні. В цьому контексті Європейський Союз та його шість Східних країн-партнерів у своїй співпраці зосередилися на роботі над посиленням економіки, державного управління, взаємозв’язків та суспільства.

Верховний Представник ЄС/Віце-президент Єврокомісії Федеріка Могеріні зазначила: «Східне партнерство – ключовий компонент нашої зовнішньої політики. Наша сьогоднішня зустріч на рівні міністрів стала важливим моментом для аналізу не лише різних двосторонніх відносин, які ми маємо, але й також спільної роботи, яку ми здійснюємо в рамках Східного партнерства. Ми не лише забезпечуємо економічні вигоди, такі як збільшення обсягів торгівлі між усіма шістьома країнами-партнерами та Європейським Союзом, але й також посилюємо демократію, права людини та основні свободи. Ми повинні активно продовжувати реалізовувати наш план заходів, якщо ми хочемо й надалі бачити гарні результати».

Член Єврокомісії Йоганнес Ган зазначив: «Ми повинні пишатися нашими досягненнями в рамках «20 ключових завдань на період до 2020 року» Східного партнерства. Євросоюз та його шість Східних країн-партнерів спільно вжили конкретних заходів для того, щоб зробити наші суспільства сильнішими, економіки регіону сталішими, а взаємозв’язки між ними кращими через покращення транспортних сполучень та інфраструктури. В майбутньому ми продовжимо спільно працювати над досягненням конкретних результатів, зокрема в галузі судових реформ та забезпечення сприятливих умов для громадянського суспільства й незалежних ЗМІ».

Ключові досягнення за останній рік співпраці між ЄС та шістьома країнами Східного партнерства включають:  

  • відкриття Європейської школи Східного  партнерства;
  • посилення підтримки для малих і середніх підприємств (МСП) та збільшення обсягів торгівлі між країнами-партнерами та ЄС;
  • завершення роботи над орієнтовним інвестиційним планом дій TEN-T, що передбачає будівництво 5 500 кілометрів автомобільних та залізничних шляхів до 2020 року.

Зустріч міністрів також надала можливість обмінятися думками та підготуватися до майбутньої 10-ї річниці Східного  партнерства, яка буде відзначатися низкою подій упродовж 2019 року.

Довідкова інформація:

Метою Східного партнерства, спільної політичної ініціативи, запущеної у 2009 році, є поглиблення та зміцнення відносин між Європейським Союзом (ЄС), його державами-членами та шістьома Східними країнами-сусідами: Вірменією, Азербайджаном, Білоруссю, Грузією, Республікою Молдова та Україною. Під час останнього Саміту Східного партнерства в листопаді 2017 року всі партнери домовилися про забезпечення відчутних вигод для повсякденного життя своїх громадян, зосередившись на реалізації 20 ключових завдань до 2020 року.

Детальнішу інформацію щодо 20 ключових завдань на період до 2020 року можна знайти в інформаційному бюлетені.

Languages:
Редакторські розділи: