Представництво Європейського Союзу в Україні

Заява Валдіса Домбровскіса, Віце-президента Європейської Комісії

Bruxelles, 14/09/2018 - 12:36, UNIQUE ID: 180914_2
Press releases

Заява Валдіса Домбровскіса, Віце-президента Європейської Комісії

Президенте Порошенко, Міністри, Голово Національного Банку, пані й панове,

 

Я радий, що сьогодні ми можемо підписати Меморандум про порозуміння щодо нової програми макрофінансової допомоги обсягом в 1 мільярд євро. 

 

Наша спільна мета – це економічна стабільність та добробут України та її громадян. 

 

Ця програма стане відповіддю на економічні негаразди та підтримає економічну стабілізацію, зростання та створення робочих місць в Україні. 

 

Вона додасть внутрішнім та міжнародним інвесторам упевненості в майбутньому України

Попри складнощі, з якими Україна стикається, вона розпочала амбітні реформи, які зможуть вивільнити її величезний економічний потенціал. Вони вже приносять перші результати, і їх слід продовжувати далі. 

 

Нова програма макрофінансової допомоги підтримуватиме ключові реформи через погоджену програму дій, яка з нею пов’язана

 

Реформи стосуються таких сфер як управління державними фінансами, керування державними підприємствами, секторальні реформи та соціальна політика. 

 

Головний акцент ставиться на боротьбі проти корупції, де нова програма також передбачає виконання умов, які не були виконані упродовж нашої попередньої співпраці. 

 

Виплати у рамках програм макрофінансової допомоги ЄС також залежать від паралельного виконання програми Міжнародного валютного фонду. Тому дуже важливо позитивно завершити переговори з місією МВФ, які зараз тривають. 

 

На завершення, я вітаю ті зобов’язання, що їх взяли на себе президент Порошенко, прем’єр-міністр Гройсман та його уряд щодо амбітного плану реформ для України, який буде здійснюватися на благо народу України. 

 

Дякую!

Languages:
Редакторські розділи: