Представництво Європейського Союзу в Україні

Стан Європейського Союзу 2018: час європейського суверенітету

Strasbourg, 12/09/2018 - 16:00, UNIQUE ID: 180912_10
Press releases

Стан Європейського Союзу 2018: час європейського суверенітету

Сьогодні Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер виступив перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі з промовою про Стан Європейського Союзу (State of the Union Address). У ній він виклав свої пріоритети на наступний рік, а також власне бачення того, як держави Євросоюзу можуть надалі працювати над розбудовою ще «сильнішого, більш об’єднаного та демократичного Союзу», що було основним меседжем його промови в 2017 році. Він наголосив на тому, що в умовах все більшої нестабільності у світі, Європа повинна стати більш суверенною для того, щоб залишатися впливовим гравцем у глобальній політиці.

Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер сказав сьогодні таке: «Сучасна геополітична ситуація робить сьогоднішній день часом Європи. Час європейського суверенітету настав. Європі належить взяти свою долю у власні руки. Віра в те, що «лише разом ми зможемо подолати усі труднощі» і є суттю того, що означає бути частиною Європейського Союзу. Відмова від частини суверенітету – там і тоді, де це потрібно – робить кожну з наших держав-членів сильнішою».

Подивитися виступ Президента Юнкера з промовою про Стан Європейського Союзу в Європейському Парламенті, а також прочитати повний текст промови можна за посиланням.

Одночасно з промовою Президента Юнкера в Європейському Парламенті, Європейська Комісія ухвалила 18 конкретних ініціатив щодо міграційної та прикордонної політики, проведення вільних та безпечних виборів, співпраці ЄС з країнами Африки, а також ролі ЄС як глобального діяча, одразу втілюючи сказане в конкретних діях. Очікується, що реалізація цих ініціатив зможе принести позитивні результати до саміту в Сібіу, запланованого на травень 2019 року, та до проведення виборів до Європарламенту.

 

Більше інформації

Вичерпну інформацію щодо Стану Європейського Союзу 2018, включно з Листом про наміри, можна знайти за посиланням.

Всю інформацію щодо пропозицій, включно з матеріалами для преси на кожну тему, можна знайти в онлайн-доступі за такими посиланнями:

·         Безпека: нові правила видалення онлайн-матеріалів, що носять терористичний характер; заходи для забезпечення проведення вільних та безпечних виборів до Європарламенту; посилення ролі Європейської прокуратури в боротьбі з транскордонним тероризмом; ініціативи щодо інвестування в кібербезпеку;

·         Реформування міграційної та прикордонної політики:    розвиток Європейської служби підтримки осіб, що претендують на політичний притулок; розбудова Європейської прикордонної та берегової охорони; посилення правил ЄС щодо повернення; легальна міграція.

·         Африка та зовнішні інвестиції: новий Африкансько-Європейський Альянс  для сталого розвитку та створення робочих місць; заснування більш ефективної фінансової системи для інвестування за межі ЄС;

·         Спільна зовнішня політика та політика безпеки: підвищення ефективності процесу прийняття рішень; 

·         Перехід на зимовий час: Комісія пропонує скасувати практику переходу на зимовий час;

·         Боротьба з відмиванням грошей: посилення контролю за відсутністю практик відмивання грошей з метою забезпечення стабільності роботи банківського та фінансового сектору.

Languages:
Редакторські розділи: