Представництво Європейського Союзу в Україні

Україна: ЄС допомагає підвищити рівень безпеки в школах, що розташовані в зоні конфлікту

08/07/2018 - 15:22
News stories

Одна школа в м. Бахмут на сході України, що знаходиться на небезпечній відстані від зони конфлікту, прагне за підтримки ЄС підвищити рівень безпеки своїх учнів.

Для чого в школі турнікети та електронні бейджі?

Інформація про те, що учень увійшов до приміщення школи миттєво передається на шкільний веб-портал, завдяки якому вчителі та батьки можуть знати, де перебуває учень. Ця інформація може відігравати ключову роль з точки зору безпеки дітей, адже Бахмутська школа № 10 у Донецькій області розташована на відстані близько 20 кілометрів від лінії зіткнення.

«Наша школа розташована в районі, який не раз потрапляв під обстріли, тому ми дуже піклуємося про безпеку наших дітей», – говорить Наталія Дроздова, директор школи.

Окрім турнікетів, школою також було придбано 25 ноутбуків для вчителів, за допомогою яких вони можуть задавати домашні завдання, реєструвати оцінки та навіть надсилати повідомлення батькам своїх учнів.

Кожен учень має особистий профіль на шкільному веб-порталі.

Пані Дроздова каже, що більшості дітей інновації сподобалися, а от вчителі спочатку хвилювалися, що це додасть їм роботи. Деяким батькам не сподобалося те, що вони не зможуть вільно заходити до школи.

Але зрештою, усі усвідомили переваги цих змін.

Євгенія Буднік, вчитель української мови та літератури, зазначає, що завдяки онлайн-платформі покращилося спілкування з батьками.

«Батьки стежать за успішністю своїх дітей і ретельніше перевіряють домашні завдання», – каже вона.

Серед 625 учнів школи 26 є внутрішньо переміщеними дітьми. У 2014 році школа зазнала пошкоджень внаслідок обстрілу, але змогла відновити роботу незважаючи на збройний конфлікт.

Пані Дроздова зазначає, що завдяки останнім нововведенням стало більше бажаючих навчатися у цій школі.

«На початку навчального року в нас було 600 учнів, а на наступний рік ми вже маємо заявки від 650 дітей», – говорить пані Дроздова з гордістю.

Школа № 10 в м. Бахмут бере участь у проекті, що був започаткований у лютому 2018 року і фінансується за рахунок Інструменту Європейського Союзу зі сприяння стабільності та миру. Реалізація проекту здійснюється в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН.

Конфлікт на сході Україні буде включений до порядку денного 20-го двостороннього саміту між Європейським Союзом та Україною, який відбудеться 9 липня в Брюсселі. Це перший саміт з моменту набрання чинності Угодою про асоціацію та передбаченою нею Поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі.

ЄС представлятиме голова Європейської Ради Дональд Туск та президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. Україну представлятиме президент Петро Порошенко. У саміті також братимуть участь Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні, віце-президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс та європейські комісари Сесілія Мальмстрьом і Марош Шефчович.

Лідери обговорять подальші кроки з імплементації Угоди про асоціацію, оцінять прогрес та підтримку Європейським Союзом реформ, що здійснюються в Україні.

Лідери також обговорять питання регіональної та зовнішньої політики, такі як відносини з Росією, енергетична безпека та подальші кроки після Саміту Східного партнерства 2017 року.