Представництво Європейського Союзу в Україні

Заява Високого Представника ЄС Федеріки Моґеріні від імені Європейського Союзу з нагоди Дня прав людини

Bruxelles, 10/12/2017 - 13:57, UNIQUE ID: 171208_31
Statements on behalf of the EU

У 1948 році, після руйнівної Другої світової війни, що спричинила болючий поділ Європи і окупацію багатьох європейських держав, міжнародна спільнота взяла на себе зобов'язання визначити права людини, захищати їх та заохочувати їх дотримання. Загальна декларація прав людини, якій ми віддаємо належне 10 грудня, закріпила ці загальні принципи і мала значний вплив на розвиток світу. Проте зараз, з плином сімдесяти років, ми все ще не досягли повного дотримання цих зобов'язань у всьому світі. Ми визнаємо, що всі держави повинні докладати більше зусиль у цьому напрямі.

Загальна декларація прав людини була прийнята без заперечень Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Цьогоріч День прав людини знаменує початок святкування 70-річчя Декларації, що триватиме протягом усього 2018 року. Тоді як ми готуємося до цього ювілею, не тільки права і свободи ставляться під загрозу. Свобода громадянського суспільства продовжує обмежуватись в багатьох країнах по всьому світу.

Від самих своїх витоків Європейський Союз зробив захист прав людини не тільки основою своєї внутрішньої і зовнішньої політики, а й основою самого Союзу. Ми вважаємо, що всі права людини є універсальними, неподільними і взаємозалежними. Немає жодних відмінностей між цивільними, політичними, економічними, соціальними і культурними правами. Європейський Союз продовжить підтверджувати свою відданість захисту і заохоченню принципу універсальності прав людини у всіх випадках, коли вони порушуються або ставляться під сумнів — як всередині ЄС, так і за його межами.

Європейський Союз продовжить підтримувати тих, хто бореться за права людини щодня, оскільки правозахисники стикаються з дедалі більшим тиском і погрозами у багатьох країнах світу. Однак, ми не тільки віддаємо їм належне, ми також активно підтримуємо їх роботу і продовжимо робити це. Повне дотримання всіх прав людини є необхідною умовою для будь-якого демократичного та стійкого суспільства, а також для забезпечення раціонального і довготривалого розвитку, безпеки і довготривалого миру.

ЄС також продовжить віддано підтримувати багатосторонню систему, що є основою заохочення і захисту прав людини, — від Організації Об'єднаних Націй до Міжнародного кримінального суду і регіональних інституцій, таких як Рада Європи. Наша спільна відповідальність — гарантувати їх ефективність і найвищі стандарти неупередженості.

Нині Європейський Союз та його країни-члени приєднуються до Організації Об'єднаних Націй та багатьох інших у заклику до всіх держав і народів Стати за Права Людини з нагоди Дня прав людини 2017 року. Країни-члени ЄС, інституції ЄС, Спеціальний представник ЄС з прав людини Ставрос Ламбрінідіс та Представництва ЄС — усі відзначають День прав людини. Ми продовжимо Боротися за Права Людини і виступати на захист всіх, хто їх відстоює.

Редакторські розділи:

Автор