Представництво Європейського Союзу в Україні

Заява речника ЄС щодо засудження кримськотатарського лідера та Заступника Голови Меджлісу Ільмі Умерова

Bruxelles, 28/09/2017 - 09:32, UNIQUE ID: 170928_2
Statements by the Spokesperson

Заява щодо засудження кримськотатарського лідера та Заступника Голови Меджлісу Ільмі Умерова

В середу - 27 вересня 2017 року - кримськотатарського лідера та Заступника Голови Меджлісу Ільмі Умерова засуджено в Криму до двох років ув’язнення. Європейський Союз не визнає незаконну анексію Кримського півострову Російською Федерацією.

Тому ЄС не визнає й цей так званий “суд” та його вирок. Засудження пана Умерова є серйозним порушенням його прав. Це ще один приклад переслідувань кримськотатарського народу.

Це ще один чіткий приклад серйозного погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові. Порушення прав людини в Криму було також задокументовано в нещодавній доповіді Верховного комісара ООН з прав людини, опублікованій цього тижня.

Пана Умерова засудили за публічне висловлення незгоди з незаконною анексією Кримського півострова за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії - “публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії”.

Цей вирок є порушенням міжнародного гуманітарного права. Європейський Союз закликає відмінити його.

Європейський Союз й надалі підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Ми вкотре закликаємо негайно звільнити всіх громадян України, кого незаконно затримано на Кримському півострові та в Росії.