Представництво Європейського Союзу в Україні

Гуманітарна допомога на сході України: у 2016 році ЄС виділив понад 26 млн євро

Bruxelles, 12/12/2016 - 11:24, UNIQUE ID: 161212_11
Press releases

Європейська Комісія виділила 4 мільйони євро додаткової негайної допомоги, реагуючи на термінові гуманітарні потреби на сході України. Це збільшує загальний обсяг гуманітарної допомоги, яку ЄС надав у 2016 році у відповідь на кризу, до 26,4 мільйонів євро.

"Гуманітарні аспекти кризи на сході України залишаються пріоритетним питанням нашої програми дій", - коментує подію Христос Стиліанідес, Європейський Комісар з гуманітарної допомоги та реагування на кризові ситуації. "Ці додаткові кошти допоможуть тисячам людей, які потребують термінової допомоги, гідно прожити найхолодніші місяці року", - додає він.

Підтримка з боку ЄС надаватиметься через партнерські гуманітарні організації, які надають життєво необхідну гуманітарну допомогу найбільш незахищеним і найбільш ураженим конфліктом людям на сході України. Йдеться про продукти харчування, воду, надання притулку, психосоціальну підтримку та іншу термінову допомогу, зокрема вугілля для опалення. Особливий акцент буде зроблено на захисті населення, а також на терміново необхідному доступі до медичних послуг, мобільних клінік, життєво важливих медикаментів та спеціалізованого медичного обслуговування.

Контекст

Через продовження конфлікту на сході України гуманітарної допомоги потребує понад 3,1 мільйонів людей. Конфлікт триває вже понад 2,5 роки, через що дедалі більше людей стають незахищеними та залишають свої домівки, переміщаючись як в інші регіони України, так і поза її межі. Здатність осіб, які стали жертвами конфлікту, впоратися своїми силами стає все меншою, і люди все більше стикаються з нестачею їжі, медичних послуг, базових речей побуту, даху над головою. Вони також страждають від психологічних травм.

Від початку кризи в квітні 2014-го року Європейський Союз та його держави-члени ЄС надали 371 мільйон євро гуманітарної допомоги та допомоги на якнайшвидше відновлення умов життєдіяльності. Минулого року Європейська Комісія також підтримала надання матеріальної допомоги, яку виділили держави-члени ЄС, через Механізм ЄС із захисту цивільного населення.

Languages:
Редакторські розділи: