Представництво Європейського Союзу в Україні

Сотні інфраструктурних проектів на сході України фінансуватимуться завдяки позиці Європейського інвестиційного банку на суму 200 млн. євро

Bruxelles, 16/12/2016 - 11:17, UNIQUE ID: 161216_11
Press releases

16 грудня 2016 року Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон), підписав Угоду про співробітництво щодо надання технічної допомоги з метою сприяння оптимальному використанню Надзвичайної кредитної програми для відновлення України обсягом 200 млн. євро. Ця позика має забезпечити своєчасне досягнення очікуваних результатів і ефективне покращення інфраструктури та якості життя населення, постраждалого від конфлікту на сході України.

Згідно з вищезгаданою Угодою про технічну допомогу між ЄІБ та Мінрегіоном, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) допомагатиме здійснювати контроль за впровадженням фінансованого ЄІБ Проекту з якнайшвидшого відновлення задля підвищення ефективності планування, впровадження і моніторингу проектів із відновлення та розбудови миру, зокрема шляхом розвитку потенціалу щодо підрядної роботи, закупівель, соціальної адаптації та місцевого самоврядування.

З цією метою ПРООН створить регіональну Групу технічної координації у Краматорську та чотири децентралізовані групи технічної допомоги ПРООН у Сєвєродонецьку (Луганська область) і трьох обласних центрах – Харкові, Дніпрі і Запоріжжі, де соціальні служби та інфраструктурні об’єкти зазнають колосального навантаження через масовий приплив внутрішньо переміщених осіб та інші складнощі, спричинені конфліктом.

Перший пакет проектів із якнайшвидшого відновлення у рамках цієї угоди вже затверджений Кабінетом міністрів. Він включає 69 проектів у п’яти східних областях України із загальним бюджетом 21,9 млн. євро. Майже половина цієї суми піде на відбудову медичних закладів, 35% буде виділено на проекти у закладах освіти, 15% буде витрачено на житлові проекти, а 3% – на інші об’єкти соціальних служб. Більша частина проектів впроваджуватиметься у Харківській (21 проект, 8,5 млн. євро), Донецькій (17 проектів, 7,1 млн. євро) та Луганській областях (26 проектів, 3,1 млн. євро). У листопаді було розпочато процедуру закупівель і оголошено перший тендер для Харківської області.

Другий конкурс пропозицій було оголошено у липні 2016 р. За останні три місяці на конкурс було подано майже 1 000 проектів. На даний час близько 830 проектів на загальну суму приблизно 160 млн. євро визнано такими, що відповідають критеріям участі у програмі. Очікується, що перевірка і остаточний відбір буде завершено до лютого 2017 р., невдовзі після чого розпочнуться закупівлі. Згідно з планом, у 2017 р. надійдуть нові проектні пропозиції, що забезпечить повне освоєння вищезгаданої двохсотмільйонної позики.
 
Довідкова інформація: 

ПРООН працює майже у 170 державах і територіях, допомагаючи викорінювати бідність, долати нерівність та соціальну ізоляцію. Ми допомагаємо країнам розробляти політику, розвивати лідерські навички та здібності щодо партнерства, зміцнювати інституційну спроможність і забезпечувати стійкість з метою досягнення стабільності результатів у царині розвитку.
 
ЄІБ – це установа довгострокового кредитування ЄС, яка належить його 28 державам-членам. Хоча переважна більшість проектів, фінансованих ЄІБ, впроваджується на території країн ЄС, ЄІБ уже понад 50 років активно працює поза межами ЄС і рішуче налаштований підтримувати політику ЄС щодо розвитку у країнах, що не входять до нього.
 
Минулого року група ЄІБ надала фінансування в обсязі майже 8 млрд. євро на проекти та ініціативи поза межами Європейського Союзу. Вона веде діяльність приблизно у 160 країнах, зокрема у країнах із низьким рівнем доходів та країнах, охоплених гострими політичними та економічними кризами. Операції ЄІБ у країнах, що не є членами ЄС, підтримують виконання завдань, визначених у Програмі змін ЄС та Цілях сталого розвитку.
 
Надання технічної допомоги для виконання моніторингової функції ПРООН щодо Проекту з якнайшвидшого відновлення фінансується з Трастового фонду Східного партнерства з технічної допомоги (EPTATF). Це багатосторонній, багатогалузевий донорський трастовий фонд, створений ЄІБ у 2010 р. для задоволення потреби у конкретній технічній допомозі для діяльності ЄІБ з кредитування країн-учасниць Східного партнерства. EPTATF є гнучким механізмом, що дозволяє усувати критичні прогалини з метою розроблення та впровадження інвестиційних проектів шляхом надання фінансування на підготовку попередніх і підсумкових техніко-економічних обґрунтувань, на проведення інституційних і правових експертиз, оцінок впливу потенційних інвестицій на навколишнє середовище і соціальну сферу, а також шляхом підтримки управління проектами й розбудови потенціалу організаторів у процесі впровадження інвестиційних проектів та виконання інших первинних досліджень і горизонтальних заходів. Діяльність Фонду зосереджена у чотирьох пріоритетних секторах: енергетиці, охороні довкілля, транспорті та зв'язку, а питання боротьби зі зміною клімату та розвитку міст є наскрізними у його роботі. На даний момент вісім держав-членів ЄС – Австрія, Франція, Німеччина, Латвія, Литва, Польща, Швеція та Великобританія – внесли у Фонд 26,8 млн. євро.

Контактна інформація

Представництво ПРООН в Україні: фахівець із питань взаємодії зі ЗМІ,yevgeniy.zelenko@undp.org , моб. тел. +38 095 276 1406
ЄІБ: фахівець із питань взаємодії зі ЗМІ Душан Ондрежичка, d.ondrejicka@eib.org, моб. тел. +352 621 459 234, прес-бюро: +352 4379 21000 – press@eib.org; Twitter: @eib

Languages:
Редакторські розділи: