Представництво Європейського Союзу в Україні

Європарламент схвалив безвізовий режим з Україною

Strasbourg, 06/04/2017 - 15:12, UNIQUE ID: 170406_20
Press releases

Після того, як у четвер, 6 квітня, Європейський Парламент схвалив неформальну угоду з Радою ЄС, громадяни України будуть позбавлені візових вимог для здійснення короткострокових подорожей до Євросоюзу.

Згідно з новими правилами, українці-власники біометричного паспорту матимуть змогу подорожувати до ЄС без віз на 90 днів у будь-який 180-денний період. Вони зможуть це робити у туристичних або службово-ділових цілях, аби відвідати родичів чи друзів; однак українські громадяни не матимуть права на працевлаштування у Євросоюзі. Ця норма поширюється на усі країни-члени ЄС, а також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Не стосується вона лише  Ірландії та Об’єднаного Королівства.

«Україна виконала усі критерії [плану дій з візової лібералізації]. У такий спосіб потрібно зняти візові зобов’язання [з українців]», – відзначила доповідачка з українського питання Марія Ґабріел (представниця Європейської народної партії; Болгарія).

Вона переконана: безвізовий режим стане «ще одним переконливим посланням, що Україна є ключовим партнером для Європейського Союзу та Східного партнерства».

Нове законодавство підтримав 521 депутат Європарламенту, 75 парламентарів проголосували проти нього, 36 – утрималися. Його також має ще формально схвалити Рада міністрів ЄС. Ймовірно, нова норма набуде чинності у червні, з плином 20-и днів після публікації в Офіційному журналі ЄС.

Languages:
Редакторські розділи:

Автор