Представництво Європейського Союзу в Україні

Заява Європейської Ради щодо сповіщення Об’єднаного Королівства про початок процедури виходу з ЄС

Bruxelles, 30/03/2017 - 10:11, UNIQUE ID: 170330_4
Press releases

Заява Європейської Ради[1]

Вчора Європейська Рада отримала листа від Прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей, що сповіщає про намір Об’єднаного Королівства вийти з Європейського Союзу. Це сповіщення було надіслано у результаті референдуму, який відбувся 23 червня 2016 року; воно є початком процесу виходу країни з ЄС у рамках Статті 50 Договору про Європейський Союз. Ми жалкуємо через те, що Об’єднане Королівство залишає Європейський Союз, однак ми готові до процесу, у напрямі якого відтепер прямуватимемо.

Наразі першим кроком для Європейського Союзу буде ухвалення Європейською Радою методичних рекомендацій для перемовин. Ці рекомендації визначать загальні позиції та принципи, у світлі яких Союз, що представлятиме Європейська Комісія, вестиме перемовини з Об’єднаним Королівством.

Під час цих переговорів Європейський Союз діятиме як єдине ціле і захищатиме свої інтереси. Нашим першим пріоритетом буде мінімізувати невизначеність для наших громадян, бізнесу та країн-членів, викликану рішенням Об’єднаного Королівства. Відтак, задля належної процедури виходу з ЄС, ми розпочнемо з ключової підготовчої роботи.

Ми підходитимемо до цих переговорів конструктивно і намагатимемося досягти згоди. У майбутньому, сподіваємося, Об’єднане Королівство стане нашим близьким партнером.

Президент Європейської Ради Дональд Туск скликав зустріч Європейської Ради на 29 квітня.

 

Детальніше:

Лист-сповіщення Об’єднаного Королівства про вихід з ЄС

Заява Президента Європейської Ради Дональда Туска з приводу листа-сповіщення Об’єднаного Королівства про вихід з ЄС

Терміни та послідовність процедури виходу Об’єднаного Королівства з ЄС

 


[1] Після сповіщення у рамках Статті 50 Договору про Європейський Союз член Європейської Ради, що представляє державу, яка залишає Європейський Союз, не має брати участь у дискусіях Європейської Ради і рішеннях, що можуть бути прийняті у результаті цих дискусій.
Languages:
Редакторські розділи: