Представництво Європейського Союзу в Україні

У Європарламенті закликають Росію припинити дестабілізувати ситуацію у східній Україні

07/02/2017 - 10:07
News stories

Погіршення безпекової ситуації на сході України, зокрема нещодавня ескалація запеклих боїв у контрольованому українською владою місті Авдіївка – такою була основна тема дискусії членів підкомітету Європейського парламенту з безпеки і оборони та Віце-прем’єр-міністра України з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, що відбулася 6 лютого. Депутати закликали Росію припинити випробовувати реакцію заходу та почати дотримуватися Мінських угод.

«Росія та її маріонеткові війська й надалі порушують режим припинення вогню», – підкреслила Климпуш-Цинцадзе. За її словами, у результаті ескалації насильства з боку проросійських повстанців у Авдіївці загинуло 15 українських військових та троє мирних жителів; багатьох людей було поранено. Вона, зокрема, звернула увагу на те, що підтримувані Росією бойовики використовують танки та важке озброєння, зокрема реактивні системи залпового вогню «Град», що заборонені Мінськими угодами.

Унаслідок бойових зіткнень постачання електрики та тепла в місті перервано; до неділі відновленню тепла та електрики перешкоджали проросійські повстанці. У такий спосіб Авдіївка опинилася на порозі гуманітарної катастрофи, зазначила Віце-прем’єр-міністр.

У зв’язку із цим вона перерахувала кроки, потрібні для деескалації конфлікту. Йдеться, за словами Климпуш-Цинцадзе, про підтримку тривалого перемир’я; виведення російських військ зі сходу України; забезпечення ефективного спостереження з боку ОБСЄ за 409-кілометровою ділянкою українсько-російського кордону, який наразі непідконтрольний Україні, – для того, аби зупинити потік боєприпасів, військ і найманців до сходу країни.

Члени підкомітету, своєю чергою, висловили глибоку стурбованість у зв’язку із погіршенням ситуації на сході України. Більшість з них переконані: у такий спосіб Росія «розвідує ґрунт» на фоні нової адміністрації у США. Депутати закликали Москву дотримуватися Мінських угод. Вони також нагадали, що санкції ЄС прив’язані до виконання Мінських угод і через це мають підтримуватися.

Деякі парламентарі закликали Євросоюз бути більш проактивним і розпочати дискусії щодо можливості розгортання Спільної безпеково-оборонної поліційної місії в Україні; також вони заохочують ЄС виконати обіцянку та не зволікати з наданням українським громадянам безвізового доступу до Союзу – оскільки Україна виконала усі 144 критерії плану дій з візової лібералізації.

Окрім того, більшість членів підкомітету підтримали заклик до обговорення ситуації у східній Україні та проведення голосування щодо відповідної резолюції під час наступної пленарної сесії Європарламенту, що відбудеться у Страсбурзі.   

Редакторські розділи:

Автор