Представництво Європейського Союзу в Україні

Заява Федеріки Моґеріні щодо результатів проміжного розслідування авіакатастрофи рейсу МН17

Bruxelles, 29/09/2016 - 00:00, UNIQUE ID: 161014_11
Statements by the HR/VP

Трагедія літака рейсу МН17, під час якої понад два роки тому було втрачено так багато життів, залишається постійним джерелом журби та смутку для Європейського Союзу.

Проміжні результати незалежного кримінального розслідування, представлені Спільною слідчою групою, засвідчують важливий прогрес, якого вдалося досягти, – відповідаючи у такий спосіб на багато питань, які значною мірою торкнулися тих, хто втратив своїх рідних і близьких 17 липня 2014 року. Робота Спільної слідчої групи, що стосується окремих підозрюваних, продовжується; вкрай важливо, аби слідчі змогли незалежно та всеосяжно провести і завершити свою роботу.

Аби гарантувати, що ті, хто є відповідальним за збиття боїнгу рейсу МН17, притягнуті до відповідальності та віддані в руки правосуддя, кримінальне розслідування має безперервно підтримуватися міжнародною спільнотою. Усі держави, які мають змогу допомогти у розслідуванні та переслідуванні відповідальних за трагедію, мають робити це, як цього вимагає Резолюція Радбезу ООН 2166.

Європейський Союз вкотре наголошує на своїй повній підтримці роботи Спільної слідчої групи та вітає прогрес, якого вдалося досягти залученим країнам щодо ефективного механізму судового переслідування. Жертви рейсу МН17, їхні друзі та родини заслуговують на те, щобинезалежна, чесна і прозора справедливістьвзяла гору.

Редакторські розділи:

Автор