Представництво Європейського Союзу в Україні

Роль Представництва ЄС в Україні

16/05/2016 - 19:06
About us - structure and organisation

Представництво Європейської Комісії в Україні було відкрито в центрі Києва у вересні 1993 року.

Представництво в Києві є одним з понад 130 представництв Європейського Союзу в світі.

З 1 грудня 2009 року після набуття чинності Лісабонського договору, Представництво Європейської Комісії перетворилося на Представництво Європейського Союзу в Україні.

Представництво має статус дипломатичної місії та офіційно представляє Європейський Союз в Україні.

Інституціями Європейського Союзу є Європейська Комісія, Європейський Парламент, Рада Європейського Союзу, Верховний Суд та Аудиторський Суд.

1 січня 2007 року завершилося п’яте розширення Європейського Союзу, що розпочалося в травні 2004 року. Сьогодні Європейський Союз, до якого входять 27 держав-членів із загальною кількістю населення майже 450 мільйонів людей, є найбільшим торгово-економічним блоком у світі.

Головними завданнями в діяльності Представництва є наступні:

  • Сприяти політичним та економічним зв’язкам між Україною та Європейським Союзом шляхом підтримання ефективного діалогу з урядовими установами та підвищення поінформованості про Європейський Союз, його установи та програми;
  • Відстежувати впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС;
  • Інформувати громадськість щодо розвитку Європейського Союзу, роз’яснювати та відстоювати окремі аспекти політики ЄС;
  • Брати участь у впровадженні програм зовнішньої допомоги Європейського Союзу.

Матті Маасікас розпочав свою кар'єру в естонській державній службі в 1996 році, як керівник департаменту зовнішніх зв'язків у канцелярії парламенту Естонії. У 1999 році він був висунутий на посаду керівника приватного кабінету прем'єр-міністра Марта Лаар. Потім він вступив до Міністерства закордонних справ Естонії, спочатку як посол у Фінляндії (2001-2005), а згодом (2005-2008) на посаді генерального секретаря Таллінна. У 2009 році він переїхав до Брюсселя, де приєднався до кабінету комітету з питань розширення та економічних та валютних питань Оллі Рена. Тоді він був (2011-2016) постійним представником Естонії при ЄС. У 2016-2019 рр. Маасікас працював у Таллінні заступником міністра з питань ЄС у Міністерстві закордонних справ, у тому числі під час головування Естонії в Раді ЄС.

Пан Маасікас був призначений в серпні 2019 року послом ЄС, головою Представництва ЄС в Україні.

 

***

 

Шановні відвідувачі,

Ласкаво просимо на веб-сайт Представництва Європейського Союзу в Україні!

Ми прагнемо надавати вам доступні, точні й актуальні відомості про Європейський Союз та останні події у відносинах між Україною і ЄС. Оскільки наша основна мета – інформувати українську громадськість, значна частина сайту доступна українською мовою.

За попередні декілька років відносини між Україною та Європейським Союзом вийшли на новий рівень співпраці. Підписана нами Угода про асоціацію є найамбітнішим і найповнішим договором з-поміж тих, які ЄС має з третіми країнами. Це головний інструмент зближення України та Європейського Союзу: він сприяє глибшим політичним взаєминам, зміцненню економічних зв'язків і повазі до загальнолюдських цінностей. Поглиблена та всеосяжна зона вільної торгівлі як частина цієї Угоди надає українським підприємствам преференційний доступ до найбільшого ринку світу і забезпечує тіснішу інтеграцію України до ринків ЄС. Безвізовий режим з Європейським Союзом для громадян України сприяє тому, щоб українці почувалися в ЄС як вдома, а  також спрощує  освітні, ділові й туристичні контакти.

Україна є пріоритетним партнером для Європейського Союзу, що всіляко сприяє їй у забезпеченні стабільного, процвітаючого та демократичного майбутнього для своїх громадян і  є  незмінним у підтримці її незалежності, територіальної цілісності та суверенітету. За  минулі п’ять років ЄС надав Україні найбільший пакет допомоги за всю його історію. З  2014  року ЄС і європейські фінансові установи мобілізували понад 15 мільярдів євро для процесу реформ в Україні у таких ключових сферах як децентралізація, громадянське суспільство, боротьба з корупцією, освіта, культура та інші.

Під час нещодавнього саміту Україна-ЄС у Києві в липні 2019 року Європейський Союз та Україна підтвердили своє міцне партнерство і відданість широкій програмі реформ, спрямованій на покращення життя українців. Моя місія – співпрацювати з усіма нашими українськими партнерами для посилення співпраці між Україною та ЄС на основі спільних інтересів і загальних цінностей, тим самим наближаючи Україну до Європейського Союзу.

Запрошую вас регулярно, а найкраще – щоденно, переглядати наш сайт і повідомлення в  соціальних мережах, аби дізнаватися більше про співпрацю між Україною і ЄС чи про діяльність і проекти Представництва ЄС в Україні. Ми також будемо раді почути ваші питання та побажання.

Матті Маасікас,
Посол

#ПрямуємоРазом
Twitter: @EUDelegationUA
Facebook: @EUDelegationUkraine

Голова Представництва

Матті МААСІКАС

Заступник Голови Представництва

Ремі ДЮФЛО

Керівник відділу політики

Артур ГЕБАЛЬ

Керівник відділу преси та інформації

Наташа ЕФІМОФФ

Керівник торгово-економічного відділу

Яна ГЕРЦЕГ

Керівник Програм співробітництва

Фредерік КУНЕ

Керівник першого відділу програм зовнішньої допомоги "Належне управління та верховенство права"

Ксав'є КАМЮ

Керівник другого відділу програм зовнішньої допомоги "Місцевий і людський розвиток"

Мартін ШРЬОДЕР

Керівник третього відділу програм допомоги "Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище"

Клое АЛЛІО

Керівник відділу фінансів, контрактів та аудиту

Клаус ЛЕХ

Керівник адміністрації

Їтце БОСМА

Помічник голови Представництва

Петер РАКОШ

Languages:
Редакторські розділи:

Автор