В Україні запустили інноваційну платформу безоплатної правової допомоги
11 травня Данська рада у справах біженців (DRC) презентувала онлайн-платформу, яка дозволяє легко записатись та отримати безоплатні юридичні консультації людям, які постраждали від війни.
Завдяки фінансуванню від Європейського Союзу та Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги DRC змогла розробити платформу, що стане містком між організаціями, які надають правову допомогу, та людьми, які її потребують. На сайті вже доступні десятки профілів юристів, які готові надавати онлайн та офлайн-консультації.
«Оскільки тисячі людей, що постраждали від війни, вкрай потребують правової допомоги, постає питання, як ми можемо надавати ефективну підтримку в такому обсязі, з огляду на наявні ресурси. Відповіддю є колективна робота організацій, які надають правову допомогу, а також постійний пошук інноваційних рішень, аби задовольнити величезний гуманітарний попит на правову підтримку. Цифрова платформа є одним з таких рішень», — зазначив Юліан Закрзевські, директор Представництва Данської ради у справах біженців в Україні.
Юристи організацій матимуть змогу розміщувати свої профілі на платформі і через неї отримувати запити на консультації. Тим, хто потребує провової допомоги, необхідно зареєструватись, обрати юриста, записатись на зручний час та дочекатись підтвердження консультації. Юриста можна обрати за необхідною компетенцією і досвідом. Також у профілі кожного спеціаліста є рейтинг з відгуками.
«Правова допомога – це, мабуть, не те, що одразу спадає на думку, коли люди чують про гуманітарну допомогу, але вона є фундаментальною частиною нашої роботи. Мільйони людей постраждали від війни Росії проти України та стикаються з неймовірно складними ситуаціями: втрачають рідних, домівки, засоби до існування. Через таких партнерів, як DRC, ЄС допомагає найбільш уразливим верствам отримати доступ до правової допомоги, оскільки це важливий інструмент для забезпечення того, аби постраждале від війни населення, могло користуватися своїми правами на гуманітарну допомогу та соціальний захист», – сказала Клаудія Амарал, керівниця відділу гуманітарної допомоги ЄС в Україні.
«Ми не хочемо замінити очні консультації. Платформа — це допоміжний інструмент. Вона містить величезний розділ із питаннями і відповідями, де люди можуть самостійно знайти відповіді на свої запитання. Більше того, вона дозволяє користувачам контролювати процес отримання допомоги: люди самі можуть обрати зручний час консультації та фахівця, який їм подобається. Така допомога не прив’язана до локації, і нею можуть скористатися люди навіть у важкодоступних районах. Крім того, відгуки і рейтинг на платформі дозволяють підсилити контроль за якістю правової допомоги», — зазначає Айзек Робінсон, менеджер програми DRC з правової допомоги.
Платформа дозволяє постраждалим від війни людям в Україні:
- отримати онлайн-доступ до юристів в Україні та інших європейських країнах без допомоги третьої сторони;
- отримати доступ до перевіреного правового аналітичного контенту та інформаційно-просвітницьких матеріалів, які надають ширші можливості для самодопомоги;
- переадресовувати справи або співпрацювати з іноземними юристами, якщо проблема стосується юрисдикцій кількох країн.
«Гарячі лінії» юридичної підтримки Данської ради з питань біженців залишаються активними. За юридичною допомогою від DRC громадяни, яким зручніше проконсультуватися по телефону, можуть звертатися за номерами: 0 800 33 19 13 (безкоштовно по Україні), +38 044 333 42 95 — для звернень у тому числі з-за кордону (безкоштовно, діє функція зворотного дзвінка).
За додатковою інформацією звертайтеся до відділу з комунікацій
Телефон: +380939857163
Данська рада у справах біженців (DRC) є провідною міжнародною гуманітарною організацією з питань переміщення населення, яка надає підтримку біженцям та внутрішньо переміщеним особам під час переміщення, вигнання, повернення або поселення та інтеграції на новому місці. Представництво DRC працює в Україні з 2014 року. Після 24 лютого 2022 року DRC запустила багатосекторну підтримку для подолання масштабної гуманітарної кризи. За рік DRC надала допомогу понад 2,5 мільйонам людей за такими напрямками, як: соціально-правовий захист, економічний розвиток, фінансова підтримка, забезпечення непродовольчими товарами, гуманітарне роззброєння та миробудівництво, а також відбудова житла.