«Шляхи солідарності» між ЄС та Україною: Європейська комісія та ЄБРР об’єднують зусилля для покращення транспортного сполучення між ЄС, Україною та Молдовою

На конференції 8 грудня з ключовими партнерами Європейська комісія та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) визначили потреби в інфраструктурі та фінансових ресурсах для посилення транспортного сполучення між ЄС, Україною та Молдовою в рамках ініціативи «Шляхи солідарності». Покращення можна досягти з відносно невеликими витратами шляхом впровадження розумних рішень, а також посилення співпраці та координації між центральними органами влади та партнерами. Учасники конференції також домовилися про конкретні короткострокові дії та потенційне фінансування для підтримки потоку товарів до та з України, а також про регулярні зустрічі для моніторингу та контролю за фінансовими та адміністративними кроками.

 

Незважаючи на те, що «Шляхи солідарності» відкрили вкрай необхідні альтернативні коридори для українського експорту та імпорту, вони вичерпують свою пропускну здатність; вузькі місця все ще є, а витрати на логістику залишаються високими. Для вирішення цих проблем і подальшого вдосконалення нових логістичних коридорів Європейська комісія, ЄБРР, ЄІБ і Світовий банк мобілізували 1 мільярд євро фінансової підтримки.

 

Учасниками вчорашньої конференції були: комісарка Валеан, президент ЄБРР Рено-Бассо, заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков, віце-прем’єр-міністри Румунії та Молдови Гріндяну та Спіну, а також інші високопоставлені представники з України, Республіки Молдова, ЄС та його країн-членів, ЄБРР, ЄІБ та Світового банку, Дунайської комісії та ключових транспортних та логістичних партнерів регіону.

 

«Наші Шляхи солідарності стали рятівними для України, але ми повинні йти далі, не зупиняючись на досягнутому. Нам потрібні додаткові інвестиції для закупівлі сканерів і перевантажувального обладнання та модернізації транспортної інфраструктури. Ось чому сьогодні ми мобілізуємо фінансові ресурси ЄС, зокрема Інструмент Connecting Europe, для транскордонної інфраструктури, і чому ми тісно співпрацюємо з міжнародними фінансовими організаціями, такими як ЄБРР. Ми хочемо знайти спільні рішення для майбутніх викликів, підтримати наших українських і молдовських колег у забезпеченні повсякденних транспортних операціях і усунути вузькі місця, які залишаються на кордоні між Україною та ЄС», – зазначила комісарка ЄС з питань транспорту Адіна Валеан .

 

Для отримання додаткової інформації дивіться коментарі для преси комісарки Валеан.

Adalbert Jahnz (Адальберт Янц) – тел.: +32 229 53156; Célia Dejond (Селія Дежон ) – тел.: +32 2 298 81 99)