European Union External Action

 

EEAS content

Загальна декларація прав людини була прийнята без заперечень Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Цьогоріч День прав людини знаменує початок святкування 70-річчя Декларації, що триватиме протягом усього 2018 року. Тоді як ми готуємося до цього ювілею, не тільки права і свободи ставляться під загрозу. Свобода громадянського суспільства продовжує обмежуватись в багатьох країнах по всьому світу.

Від самих своїх витоків Європейський Союз зробив захист прав людини не тільки основою своєї внутрішньої і зовнішньої політики, а й основою самого Союзу. Ми вважаємо, що всі права людини є універсальними, неподільними і взаємозалежними. Немає жодних відмінностей між цивільними, політичними, економічними, соціальними і культурними правами. Європейський Союз продовжить підтверджувати свою відданість захисту і заохоченню принципу універсальності прав людини у всіх випадках, коли вони порушуються або ставляться під сумнів — як всередині ЄС, так і за його межами.

Європейський Союз продовжить підтримувати тих, хто бореться за права людини щодня, оскільки правозахисники стикаються з дедалі більшим тиском і погрозами у багатьох країнах світу. Однак, ми не тільки віддаємо їм належне, ми також активно підтримуємо їх роботу і продовжимо робити це. Повне дотримання всіх прав людини є необхідною умовою для будь-якого демократичного та стійкого суспільства, а також для забезпечення раціонального і довготривалого розвитку, безпеки і довготривалого миру.

ЄС також продовжить віддано підтримувати багатосторонню систему, що є основою заохочення і захисту прав людини, — від Організації Об'єднаних Націй до Міжнародного кримінального суду і регіональних інституцій, таких як Рада Європи. Наша спільна відповідальність — гарантувати їх ефективність і найвищі стандарти неупередженості.

Нині Європейський Союз та його країни-члени приєднуються до Організації Об'єднаних Націй та багатьох інших у заклику до всіх держав і народів Стати за Права Людини з нагоди Дня прав людини 2017 року. Країни-члени ЄС, інституції ЄС, Спеціальний представник ЄС з прав людини Ставрос Ламбрінідіс та Представництва ЄС — усі відзначають День прав людини. Ми продовжимо Боротися за Права Людини і виступати на захист всіх, хто їх відстоює.

Редакторські розділи: