Delegation of the European Union to Russia

Коментар Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні щодо 5-ї річниці незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією

Brussels, 18/03/2019 - 11:09, UNIQUE ID: 190318_7
Remarks

Коментар Високої представниці ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні щодо 5-ї річниці незаконної анексії Криму та Севастополя Російською Федерацією

Виголошена заява може відрізнятися від тексту!

Сьогодні п'ята річниця незаконної анексії Кримського півострова Росією.

Європейський Союз неодноразово заявляв, що не визнає та не визнаватиме це порушення міжнародного права. Це ще раз підтверджено у нашій спільній Декларації від 17 березня.

Ми повністю солідарні з Україною, підтримуючи її суверенітет і територіальну цілісність.

За останні п'ять років відбулися систематичні обмеження засадничих свобод та порушення прав кримських татар. Олег Сенцов,  який перебуває в російській в'язниці, минулого року став лауреатом премії імені Сахарова. Багатьох інших також було засуджено з порушенням міжнародного права.

Ми закликаємо розслідувати всі випадки порушення прав людини. Міжнародні захисники прав людини повинні мати повний, вільний і безперешкодний доступ до півострова.

Зростання мілітаризації Криму та Севастополя за цей період чинить негативний вплив на безпекову ситуацію в усьому регіоні Чорного моря.

Небезпечне зростання напруги в Керченській протоці в листопаді було ще одним наслідком незаконної анексії. Європейський Союз очікує, що Росія беззастережно і без подальших зволікань звільнить захоплених українських членів екіпажу та судна.

В п’ятницю, 15 березня, ми додали  8 осіб, які брали участь у цьому інциденті, до списку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи. Публікація цього рішення відбувається паралельно з подібними оголошеннями, які зробили наші трансатлантичні партнери. Це свідчить про нашу безперервну єдність і сильну відповідь на це необґрунтоване застосування сили з боку Росії.

Сьогодні ми вкотре підкреслюємо нашу європейську єдність та відданість залишати Крим ключовим питанням нашого колективного порядку денного. Ми продовжуватимемо впроваджувати нашу політику невизнання незаконної анексії. Ми вкотре заявляємо про наше тверде переконання у тому, що Крим –  це Україна.

Посилання на відео: https://video.consilium.europa.eu/en/webcast/cfe8c0a3-a786-478f-9c31-f46...