Delegation of the European Union to Russia

Заява речника щодо подовження Верховною Радою чинності Закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей

Bruxelles, 04/10/2018 - 14:49, UNIQUE ID: 181004_9
Statements by the Spokesperson

Заява речника щодо подовження Верховною Радою чинності Закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей

Сьогодні Верховна Рада України подовжила чинність Закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» до кінця 2019 року. Цим Україна підтвердила свою міцну відданість Мінським угодам.

З плином понад чотирьох років від початку конфлікту на сході України впровадження Мінських угод усіма сторонами залишається ключовим у досягненні стійкого мирного врегулювання конфлікту. Більшість зобов’язань у рамках Мінських угод, починаючи з дотримання справжнього довготривалого режиму припинення вогню, не виконуються.

Оголошення про проведення 11 листопада 2018 року так званих «виборів» у так званих «Луганській народній республіці» та «Донецькій народній республіці» суперечить духу й букві Мінських угод. Ми й надалі очікуємо, що Російська Федерація візьме на себе повну відповідальність у зв’язку із цим і застосує свій значний вплив на підтримуваних нею сепаратистів задля повного виконання зобов’язань, визначених у Мінських угодах.

Європейський Союз повністю підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України у межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою.