Delegation of the European Union to the Republic of Moldova

Конференція ЄС має на меті підтримати розвиток кібербезпеки та електронного урядування в країнах Східного партнерства

Bruxelles, 04/10/2017 - 09:10, UNIQUE ID: 171004_2
Press releases

Сьогодні в Естонії, в рамках її головування в Раді Європейського Союзу, відбудеться конференція, спрямована на розвиток електронного урядування та посилення кібербезпеки в Східних країнах-партнерах ЄС. Після неї пройдуть друга Зустріч міністрів країн Східного партнерства, присвячена питанням цифрової економіки, 5 жовтня 2017 року, та Конференція міністрів ЄС з питань електронного уряду, 6 жовтня 2017 року.

Конференція з питань електронного партнерства (Конференція «e-Partnership») проходитиме в Таллінні та збере разом понад 150 експертів і представників урядових структур з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова, України, а також з країн-членів ЄС. Учасники заходу обговорюватимуть, яким чином країни Східного партнерства використовують інформаційно-комунікаційні технології в цілях підвищення рівня прозорості процесів державного управління. Конференція також надасть можливість оцінити рівень захисту й безпеки кіберпростору в регіоні, а також обмінятися ідеями щодо покращення.

Очікується, що в рамках заходу естонська Академія електронного управління представить нове дослідження з питань електронної демократії, підготовлене на основі польових досліджень у всіх шести Східних країнах-партнерах ЄС. Презентація буде транслюватися в прямому ефірі тут.

Андрус Ансіп, віце-президент Єврокомісії з питань Єдиного цифрового ринку, який представлятиме Єврокомісію в Таллінні, зазначив напередодні заходів: «ЄС продовжує тісно співпрацювати зі своїми Східними країнами-партнерами в цифровій галузі та зосереджує свою увагу на питаннях розвитку високошвидкісного широкосмугового доступу до мережі Інтернет з метою сприяння зростанню економіки та розширення електронних послуг, збільшення кількості робочих місць у цифровій галузі, а також зменшення тарифів на роумінг серед країн Східного партнерства. Використання  цифрових рішень підвищує рівень ефективності та прозорості державного управління, а також  забезпечує значні вигоди для громадян».

Друга Зустріч міністрів країн Східного партнерства, присвячена питанням цифрової економіки, також пройде в Таллінні наступного дня, 5 жовтня 2017 року. Під час зустрічі Міністри підпишуть декларацію щодо цифрової економіки між ЄС та шістьома країнами Східного партнерства. Передбачається, що декларація включатиме зобов’язання всіх сторін поглиблювати співпрацю в шістьох пріоритетних напрямах: електронні комунікації та інфраструктура, довіра та безпека, електронна торгівля, цифрові навики, інновації в галузі ІКТ, а також стартап-екосистеми та електронна система охорони здоров’я.

Насамкінець, 6 жовтня 2017 року в Таллінні відбудеться Конференція міністрів ЄС з питань електронного уряду. Міністри країн-членів ЄС та Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄАВТ) обговорять подальші заходи щодо забезпечення успішних цифрових трансформацій державного управління та ознайомляться з прогресом щодо модернізації системи державного управління в ЄС, спрямованої на забезпечення сервісно-орієнтованих, надійних та інноваційних процесів управління на всіх рівнях в цілях розвитку активного й продуктивного європейського суспільства та Єдиного цифрового ринку.

 

Довідкова інформація:

Конференцію з питань електронного партнерства організовано Естонським центром Східного партнерства (ECEAP) та Академією електронного управління (EGA), в партнерстві з Європейською Комісією та Міністерством закордонних справ Естонії.

Заходи, що проходитимуть 4 та 5 жовтня, є частиною низки заходів, організованих в рамках підготовки до 5-го саміту Східного партнерства, який відбудеться в Брюсселі 24 листопада. Європейський Союз виділив 13 мільйонів євро в рамках EaP Connect - проекту, спрямованого на покращення високошвидкісних цифрових з’єднань між шістьома країнами Східного партнерства. Термін реалізації проекту - 2015-2020 рр. Більш детальну інформацію можна знайти тут