Delegation of the European Union to the Republic of Moldova

Вирішення проблем незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства

Bruxelles, 12/09/2017 - 12:09, UNIQUE ID: 170912_12
Press releases

Друга медіа-конференція Східного партнерства, що проходитиме в Києві 13 вересня 2017 року, спрямована на висвітлення зростаючих проблем, з якими стикаються журналісти в східних країнах-партнерах ЄС.

Конференція об’єднає 350 професіоналів у галузі ЗМІ та донорів з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова, України, а також країн-членів ЄС та інших країн і стане унікальною платформою для виявлення перешкод для здорового медіа-середовища та обговорення шляхів їх подолання. Учасники заходу також обговорять, яким чином Європейський Союз та інші донори можуть надати якомога кращу підтримку для незалежної журналістики цих країн.

У своєму відеозверненні до учасників Йоганнес Ган, Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення, підкреслив: «Свобода висловлювання – це одна з основ, на яких базується наш Союз. Ми вважаємо, що сильна та незалежна преса має фундаментальне значення для успішного суспільства в усьому світі. Сьогоднішня конференція чітко демонструє важливість посилення  взаємодії ЄС з країнами-партнерами з питань плюралізму та незалежності ЗМІ».

Захід організовано Європейською комісією спільно з Європейською службою зовнішніх зв’язків та за підтримки Уряду України.

Впродовж останнього десятиліття Європейський Союз витратив та виділив близько 30 мільйонів євро на підтримку медіа-ініціатив в країнах Східного партнерства. Наявність незалежної журналістики є необхідною передумовою для розвитку демократичного суспільства, і Європейський Союз зберігає свою глибоку відданість ідеї вільного, незалежного та плюралістичного медіа-простору у своєму сусідстві.

Під час конференції буде розглянуто різні форми тиску на працівників засобів масової інформації в країнах регіону Східного сусідства. Учасники також обговорять рішення щодо забезпечення економічної сталості у виробництві новин та сюжетів, а також труднощі, з якими вони стикаються в процесі реформування сектору суспільного мовлення.

На конференції, зокрема, обговорюватимуться способи посилення сталого розвитку ЗМІ, а також сприяння журналістам у продовженні їхнього професійного розвитку. Також будуть обговорюватися проблеми, пов’язані з кампаніями щодо розповсюдження дезінформації та заходами щодо поширення упередженої або недостовірної інформації в соціальних мережах, зі зверненням особливої уваги на те, яким чином ЗМІ можуть допомогти підвищити рівень критичного мислення в суспільстві.

Напередодні конференції Європейський фонд за демократію (ЄФД) проведе захід, щоб поділитися своїм досвідом з надання підтримки незалежним ЗМІ в країнах Східного партнерства. На заході обговорюватимуться питання ролі незалежних ЗМІ в контексті швидких політичних змін та трансформацій у суспільстві.

ЄФД – це приватна грантова організація, що фінансується окремими державами-членами ЄС та європейськими інституціями.

Друга медіа-конференція Східного партнерства проводиться в рамках підготовки до 5-го саміту Східного партнерства, який проходитиме в Брюсселі в листопаді 2017 року. Обговорення та практичні висновки конференції сформують основу для подальших обговорень під час саміту.

OPEN MEDIA HUB

Проект підтримки засобів масової інформації, що фінансується ЄС

Розвиток навиків з виробництва медіа-матеріалів та підтримка для менеджерів і журналістів

  1. Спільнота практиків
  2. Розміщення в ЄС, виїзні консультації з менеджменту
  3. Менторство щодо виробництва та поширення матеріалів 
  4. Багатомовна платформа для спільного використання контенту, станом на сьогоднішній день: 99 відеосюжетів та 83 друковані й  онлайн-сюжети, понад 1850 повторних використань матеріалів 
  5. Фінансова та технічна підтримка: нещодавно було оголошено про новий конкурс грантів на виробництво відеоматеріалів «Бути 20-річним» для молоді у Вірменії, Грузії, Україні та Молдові.
  6. Онлайн-облікові записи в професійних мережах російською та англійською мовою, понад 10 000 членів

 

Більше інформації: http://openmediahub.com/ru/

Онлайн-курси: http://openmediahub.com/e-learning   

Нові конкурси: http://openmediahub.com/ru/open-calls/

Безкоштовний контент: http://openmediahub.com/ru/access-stories/

 

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ФОНД ЗА ДЕМОКРАТІЮ (ЄФД)

Фінансування включає прямі гранти від ЄС

 

1)        Основне та короткострокове фінансування

2)        Фонд для швидкого реагування

3)        Початкове фінансування для нових засобів масової інформації

4)        Виробництво нових видів контенту

5)        Підтримка для ЗМІ в середовищі з обмеженими можливостями

 

Для подання заявок: www.democracyendowment.eu/support

Стежте за новинами Представництва ЄС у вашій країні для отримання додаткової інформації.