משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל

הודעה מקומית של האיחוד האירופי לרגל יום השואה בישראל

תל אביב, 1 במאי 2019, 01/05/2019 - 12:02, UNIQUE ID: 190501_1
Local Statements

הודעה מקומית של האיחוד האירופי לרגל יום השואה בישראל

משלחת האיחוד האירופי מפרסמת את ההודעה הבאה המוסכמת על ראשי משלחות מדינות האיחוד האירופי בישראל:

 

חברי משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל יחד עם 27 השגרירויות של המדינות החברות באיחוד האירופי הנמצאות בישראל, מביעים היום, יום השואה, סולידריות עם העם בישראל ועם העם היהודי ברחבי העולם, ומנציחים את 6 מיליון היהודים שנרצחו באכזריות אין קץ בשואה.

 

אנו חולקים כבוד לגברים, לנשים ולילדים היהודיים, אשר קיפחו את חייהם במהלך השעות האפלות ביותר בהיסטוריה של אירופה. בה בשעה, אנו גם מהרהרים בהשתאות בכושר עמידתם של אותם אנשים שקמו מתוך מחשכי השואה כדי לבנות מחדש את חייהם בישראל, באירופה ובכל מקום אחר. השנה עומד יום השואה בסימן: "המלחמה שבתוך המלחמה: מאבקם של היהודים לשרוד את השואה". אנו מרכינים ראש ומוקירים בענווה את כל קורבנות השואה היהודיים, אשר גם בגיא צלמוות לא ויתרו על זהותם, על דתם ועל תרבותם, ומעולם לא התכחשו למי שהם.

 

ביום זה אנו מדגישים ומאשרים שוב את אחריותנו לעולם לא לשכוח. הזמן אינו מוחק את הזוועות, ואינו מרעיף נחמה על השורדים. פשעי העבר הבלתי נתפסים יכולים רק לדרבן אותנו להחליט כל פעם מחדש לעולם לא לאפשר לזוועות האימה האלה להתרחש שוב.

 

שוב אנו עדים היום להתעוררות האנטישמיות, השנאה וחוסר הסובלנות. פוטנציאל הרוע נוכח מתמיד. מימוש ערכי הדמוקרטיה, כבוד האדם וזכויות היסוד, שעליהם הוקם האיחוד האירופי, רלוונטי ודחוף מאי פעם. האיחוד האירופי נוסד בתגובה לשואה ולזוועות מלחמת העולם השנייה. זכר השואה והמאבק באנטישמיות הם חובתנו כלפי האזרחים היהודיים החיים באירופה ובכל מקום אחר בעולם, והם חיוניים להגנה על הערכים המשותפים שלנו.

 

זוהי הודעה משותפת המוסכמת על שגריר האיחוד האירופי במדינת ישראל ועל שגרירי כל המדינות החברות באיחוד האירופי בישראל, ובהן: אוסטריה, בלגיה, בולגריה, קרואטיה, קפריסין, הרפובליקה הצ'כית, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, אירלנד, איטליה, לטביה, ליטא, מלטה, הולנד, פולין, פורטוגל, רומניה, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה ובריטניה. לוקסמבורג היא המדינה היחידה החברה באיחוד האירופי שאין לה שגריר בישראל.

 

Languages:
רובריקות: