משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל

משרדים ממשלתיים בישראל וסוכנויות ישראליות מארחים אירועים במסגרת סיוע טכני וחילופי מידע (TAIEX) במימון האיחוד האירופי

תל אביב, 12/02/2019 - 15:20, UNIQUE ID: 190212_7
Press releases

בשבועות הראשונים של החודשים פברואר ומרץ 2019, משרדים ממשלתיים בישראל וסוכנויות ישראליות מארגנים ארבע סדנאות במסגרת סיוע טכני וחילופי מידע (TAIEX) במימון האיחוד האירופי במטרה לשפר את שיטות העבודה הקיימות בישראל וליצור התאמה מלאה לשיטות העבודה הקיימות באיחוד האירופי.

ב-5-6 בפברואר יארח מכון התקנים הישראלי סדנת TAIEX, שתסייע לצוות מעבדת הכימיה של מכון התקנים הישראלי ביישום תקנות אירופאיות בנושא חומרים הבאים במגע עם מזון. מומחים מאיטליה, סלובקיה, יוון וצ'כיה ישתפו מניסיונם ביישום הנחיות הנציבות האירופית בנושא חומרים ופריטים המיועדים לבוא במגע עם מזון, כמו פלסטיק ממוחזר.

 

ב-13-14 בפברואר יארח המשרד להגנת הסביבה סדנת TAIEX בנושא תקנות סביבתיות על קווי צינורות, מכליות, מסופי נפט ועל חומרים אורגניים אחרים. מומחים מקרואטיה, איטליה, יוון, בריטניה וגרמניה ישתפו מהן דרכי הפעולה המומלצות שלהם בכל הנוגע לבטיחות ולמניעת תאונות.

 

בדיוק באותם ימים יארח משרד התחבורה והבטיחות בדרכים סדנה בנושא בדיקת אב-טיפוס פרטנית לרכב. המטרה היא לתת עצות ולשתף עמיתים מישראל במומחיות מספרד, ליטא ואיטליה בכל הנוגע לבדיקת אב-טיפוס פרטנית לרכב, לרישוי ולרישום של כלי רכב שעברו התאמה או הסבה, על סמך הנחיה 2007/46 של הנציבות האירופית, לרבות כלי רכב שהותאמו לנהגים נכים.

 

סדנת TAIEX נוספת תיערך ב-6-7 במרץ במשרד להגנת הסביבה בנושא המדיניות וההנחיות לגבי שפכים תעשייתיים.

 

TAIEX הוא אמצעי לסיוע טכני וחילופי מידע של הנציבות האירופית. הוא כולל סיוע טכני בין עמיתים והענקת תמיכה במדיניות מצד המדינות החברות באיחוד האירופי למדינות השכנות, על ידי תמיכה במנהלים הציבוריים בקירוב, יישום ואכיפה של חקיקה של האיחוד האירופי ובסיוע בשיתוף דרכי הפעולה המומלצות של האיחוד האירופי. הוא מעניק מומחיות מותאמת אישית של האיחוד האירופי בצורה של סדנאות, משימות מומחים או ביקורים לימודיים.

הסדנאות מפותחות על פי בקשת משרדי הממשלה בישראל או הסוכנויות הישראליות. זהו חלק משיתוף הפעולה השוטף בין האיחוד האירופי לבין ישראל במסגרת מדיניות השכנות האירופית, והוא ממומן במסגרת פרויקט השכנות האירופית. ישראל אירחה מאות אירועי TAIEX מאז שהוכשרה לכך בשנת 2006.

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'פרה אמר: "TAIEX ו"תאומות" ((Twinning הן שתי תוכניות שבהן משרדי ממשלה ישראליים פועלים אתנו יחד באופן מלא לצורך קירוב מערכות הרגולציה המתאימות לטובתנו המשותפת. תוכניות כאלה, שעלותן עשויה להגיע למיליוני אירו כל שנה, משקפות את שיתוף הפעולה ההדוק והחשוב בין הצדדים ואת המכנה המשותף הקיים בין ישראל לאיחוד האירופי בתחומים רבים".

 

אשת קשר לעיתונות:

 

משלחת האיחוד האירופי: שרון אופנברגר +972 544282213
sharon.offenberger @eeas.europa.eu

 

Languages:
רובריקות: