משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל

לילה לבן - עקבו אחר הכוכבים

04/07/2018 - 14:57
News stories

זו השנה הרביעית ברציפות שמשלחת האיחוד האירופי בישראל ועיריית תל – אביב-יפו משתפות פעולה במסגרת אירועי לילה לבן, והתוצאה השנה היא: Follow The Stars - חגיגה של מיצגי אמנות ומופעי רחוב מ-7 מדינות אירופאיות.

White Night Follow the Stars (photo by Tomer Foltyn)

ביום חמישי 28 ביוני, לאורך הערב הפכה כיכר ביאליק למתחם אמנות ומופעי רחוב באווירת הפנינג אורבני לכל המשפחה. בתכנית האמנותית היו: מיצגי וידאו אינטראקטיביים לצד מופעי אקרובטיקה, ברייקדאנס, קרקס ואף הופעת פלמנקו ספרדי.

 

המדינות האירופיות ומכוני התרבות שהשתתפו באירוע היו: שגרירות גרמניה, שגרירות ליטא, שגרירות ספרד, פורום התרבות האוסטרי, מכון התרבות הרומני, המרכז הצ׳כי והמכון הפולני.

 

מאוסטריה הצגנו את “Dancing House”- מיצג וידאו וסאונד אינטראקטיבי של אמן המדיה, המלחין והכוראוגרף האוסטרי קלאוס אוברמאייר, שהוקרן על חזית בית העיר ושיתף בצורה פעילה ומהנה במיוחד את הקהל הרחב שהצטרך לזוז, לקפוץ ולרקוד- כדי להרקיד את הבניין.

 

מפולין הצגנו את "JA GORE" - מופע של קבוצת Teatr Akt הפולנית המשלבת פנטומימה, ריקוד, תיאטרון פיזי וקרקס חדש. במרכז המופע עמדה פגישה פולחנית של אנשים החיים בהרמוניה על פי חוקי הטבע, בהתבסס על ארבעת היסודות, ובמיוחד על אש.

 

מצ'כיה הצגנו את המופע “Skiing Odyssey” של קבוצת The Trick Brother המשלבת תיאטרון רחוב, להטוטנות, אקרובטיקה והרבה הומור. במרכז המופע שני גולשי סקי אבודים שעוברים מסע תלאות, ובדרך שילבו את הקהל באודיסאה שלהם.

 

מגרמניה אירחנו את Duo Piti - צמד רקדנים אקרובטיים שזכה ב-2015 במקום הראשון בתכנית הטלויזיה הגרמנית “Got to Dance“, ובפרס מופע הריקוד הטוב ביותר של גרמניה. Duo Piti משלבים בין אקרובטיקה לריקוד בדרך חדשנית, ומופיעים בכל אירופה- וכעת גם בתל אביב.

 

מליטא אירחנו את Konstantin Kosovec - פרפורמר שמשלב בהופעתו קרקס, ריקוד עכשווי ואקרובטיקה אווירית באמצעות מוט. קונסטנטין קוסובץ׳ מופיע ברחבי העולם, וכעת גם תל אביב נמצאת ברשימה.

 

 

מרומניה אירחנו את Ok World Wide - קבוצה של רקדנים המשלבת ברייקדאנס ואקרובטיקה. OK World Wide השתתפו בתוכנית הבריטית Britain's Got talent, שם הגיעו לחצי הגמר, וגם זכו במקום השני בתוכנית הרומנית Romanian's Got Talent. הם מופיעים בכל העולם - וכעת גם בישראל.

 

 

מספרד הצגנו את מופע הפלמנקו TABLAO FLAMENCO של הרקדנית והכוריאוגרפית אדוה ירמיהו, שהיציג את אמנות הפלמנקו בצורתה האותנטית, כפי שהיא מתבצעת כיום בספרד. אורח מיוחד: מנואל קאזאס, אחד הגיטריסטים המובילים בספרד כיום, המנגן עם אמני הפלמנקו הידועים ביותר.

 

שגריר האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה, אמר: "אנו שמחים להשתתף שוב באירועי לילה לבן בתל אביב, ולקיים במסגרת זו אירוע שיציג חלק מהתרבות הטובה ביותר שיש לאירופה להציע. הקשרים התרבותיים בין אירופה לישראל מתקיימים באופן הדוק מאז הוקמה מדינת ישראל לפני 70 שנים, כך שהשנה היא זמן נהדר במיוחד לחגוג את הקשר התרבותי בינינו״.

 

תודה לאלפים שהצטרפו אלינו בחגיגה של תרבות ואומנות אירופאיות!

Languages:
רובריקות: